zachmurzenie umiarkowane
26°
25°
poniedziałek
Reklama
KPRM
Zerowa stawka VAT na żywność przedłużona do połowy 2023 roku
08 grudnia 2022 r. | 11:32
2

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów poinformowała, że do połowy 2023 roku zostanie przedłużona zerowa stawka podatku VAT na żywność w ramach Rządowej Tarczy Antyinflacyjnej.

Utrzymanie zerowej stawki VAT na żywność w 2023 roku ma mieć na realny wpływ na średnioroczny wskaźnik inflacji.

PAWEŁ GĄSIORSKI

 2 odpowiedzi na “Zerowa stawka VAT na żywność przedłużona do połowy 2023 roku”

 1. Agusia pisze:

  Żywność i tak podrożenie, myślę, że więcej niż wynosić ma stawka VAT – z powodu podniesienia cen energii od nowego roku. Do tego wójt i radni zgotowali nam niemiłą niespodziankę, w postaci największej ceny za odpady komunalne i podatki. Nie ma większej stawki w powiecie. Uważam, że patrząc na gminy wiejskie w Polsce, też przodujemy. Za to nagrody, premie dla pracowników i wójta, są jak najbardziej wypasione. Przypominam, że wydano ponad 804 tysiące zł. z pieniędzy podatnika na nagrody, premie dla pracowników i wójta. O pieniądzach dla wójta za niewykorzystane urlopy nie wspomnę.
  Hulaj dusza – piekła nie ma

  8
  2
  • rudy bawidamek pisze:

   Taaaa … radni mają WYPASIONE diety ile to 1000 złotych? 1200 ? Można za to na prawdę poszaleć, starczy na pół tony węgla, trzy pary obuwia lub 25kg porządnej wędliny. Istne szaleństwo i zawrót głowy ty osiedlowy jełopie.

   2
   4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *