zachmurzenie małe
20°
17°
sobota
Reklama
Zadłużenie gminy wzrasta szybciej niż przewidywał Wójt!
28 lutego 2020 r. | 13:23
6

Urząd Gminy Rędziny przedstawił sprawozdanie za czwarty kwartał 2019 roku. Są tam bardzo złe wiadomości dla mieszkańców. Według planów z 2018 roku, na koniec 2019 roku zadłużenie miało wynieść 12 706 684,62 zł. Niestety, na koniec roku było to 12 837 762,47 zł, czyli ponad 130 tys. zł więcej, niż planowano.

Zadłużenie wzrasta błyskawicznie, a według planów na ten rok, wzrośnie o kolejne 7 148 089,93 zł.

Wójt Paweł Militowski działa w błyskawicznym tempie. Należy przypomnieć, że w roku, w którym przejmował stery po Waldemarze Chmielarzu, tj. w 2014 roku gmina na koncie posiadała 7 031 088,09 zł nadwyżki i dług w wysokości 1 440 525,54 zł. Sześć lat później, zadłużenie gminy wg planów wzrośnie do blisko 20 mln zł.

Sprawozdanie za IV kwartał 2019 roku znajdziecie TUTAJ.

PAWEŁ GĄSIORSKI6 odpowiedzi na “Zadłużenie gminy wzrasta szybciej niż przewidywał Wójt!”

 1. Pamietamy pisze:

  “Jak tylko mnie wybierzecie to przyrzekam ze będę dbał o budżet gminy.Ponadto przywróce forum gminne zamknięte przez poprzednika”
  Buachachachachachacha cha
  ????????????

 2. Bosa Zośka pisze:

  WSZYSTKO MUSI UJRZEĆ ŚWIATŁO DZIENNE.!!!
  WYDATKI NA DORADCÓW, ZESPOŁY PRAWNIKÓW, KILOMETRÓWKI DLA WÓJTA I BYŁEGO KOLEGI, UMOWY ZLECENIA, POTAŃCÓWKI, MIJANKI , UMORZENIA PODATKÓW, OZNAKOWANIE GMINY, DOSŁOWNIE WSZYSTKO!!!
  LUDZIE MUSZĄ WIEDZIEĆ W JAKI SPOSÓB BYŁA ZARZĄDZANA GMINA !!!
  DOŚĆ PASTWIENIA SIĘ NAD BUDŻETEM GMINY!!!

 3. Mieszko pisze:

  Co to jest 20 mln zł!!! Co wy chcecie ludziska od tego wójta. To są uchwały przygotowane przez wójta a podejmowane przez radę gminy, która może uchwałę przegłosować lub nie, wiec dajcie spokój wójtowi. Się inwesuje w gminę, się robi, bedzie nowe centrum społecznościowe po przedszkolu w Redzinach, będzie stadion dla Uni Redziny, miasto buduję dla Rakowa dla czego my nie możemy mieć w Gminie Redziny porzadnego stadionu. Budynek szkoły w Redzinach osiedlu świeci pustkami, ale inwestuje się pieniądze w stare budynki, gdzie trzeba włożyć miliony zeby zmienić wszystko pod budynek centrum społecznościowe. Na spokojnie wszystko sie zrobi, Warszawy nie zbudowali od razu..?

  5
  1
  • Młot na komuchow pisze:

   Redzinak…..wiesz dobrze ze nie piszesz żadnych komentarzy tylko defekujesz forum zgodnie z poleceniem twojego chlebodawcy.
   Widąc musisz mieć dobrą fuche w gminie skoro tak nadgorliwie defekujesz portal.Chcecie przykryć wszystkie nieprawidłowości i zadłużenie ???
   Za późno
   Przestań robić z siebie Rejtana.Pora pakować manatki do pudła i fora ze dwora ????

   1
   1
 4. Redziniak pisze:

  Najmocjiej przepraszam ale wyrażenie “defekować do szamba” odnosi się do mojego rodzinnego domu i najbliższych. Ale jakoś życ trzeba,więc wypisuje dyrdymałki na polecenie mojego jaśnie pana.?
  Jeszcze raz przepraszam za nieścisłości.

  1
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *