bezchmurnie
piątek
Reklama
Za śmieci zapłacicie najwięcej w powiecie! Wiemy kto głosował za podwyżką!
12 sierpnia 2020 r. | 11:47
44

Rada Gminy Rędziny podniosła opłatę za gospodarowanie opłatami. Mimo dyskusji, mimo tłumaczeń radnej Lidii Warwasińskiej, aż ośmiu radnych głosowało za podwyżką opłaty za śmieci, pięciu było przeciw.

Od najbliższego miesiąca za śmieci segregowane zapłacicie 29 zł, a za śmieci niesegregowane 58 zł.

Oznacza to, że po podwyżce mieszkańcy gminy Rędziny za śmieci zapłacą najwięcej w powiecie częstochowskim.

Przypominam tylko, że w ostatnim przetargu za śmieci gmina zaoszczędziła ok. 400 000 zł w stosunku do zakładanej kwoty.

Do tej pory za śmieci płacicie 18 zł za segregowane i 36 zł za niesegregowane.

Za podwyżką za śmieci głosowali: Agnieszka Bajor, Karolina Matuła, Jolanta Bloma, Sabina Pożarlik, Justyna Kowalczyk, Szymon Wiśniewski, Piotr Kurowski i Lidia Wychowaniec. Zapamiętajcie te nazwiska przy najbliższych wyborach.

PAWEŁ GĄSIORSKI44 odpowiedzi na “Za śmieci zapłacicie najwięcej w powiecie! Wiemy kto głosował za podwyżką!”

 1. Jarosław Jarosław Jarosław pisze:

  Panie Redaktorze kochany. Przy jakich wyborach. ?????
  Już szykujemy referendum za odwołaniem tych ludzi.!!!!!!
  Czara goryczy się przelała…..
  Precz z komuną, precz z postkomuna i ich sympatykami!!!!!!!!!!

  40
  3
  • Koniniak pisze:

   Pani radna z PSL, niech zdejmie w Koninie z płotu sołtysa, baner swojego “wodza” Wybory dawno się odbyły , a plakat wisi. Chyba to jest złamanie prawa??? !!!
   Ordynacja wyborcza daje 30 dni , od dnia zakończenia wyborów, na usunięcie plakatów!!!!!!!!!! A tutaj tworzy się jakiś swoisty “ołtarzyk”

   14
 2. anonim pisze:

  w ten sposób łata się dziure?

  23
  2
 3. Piotrek pisze:

  Jak se głosowali za to niech płacą wazeliniarze

  27
  2
 4. ff pisze:

  Skandal

  26
  1
  • cenzura pisze:

   Głosujcie na PIS bedzie za darmo:)

   2
   13
   • Cwaniak z Koscielca pisze:

    W gminie rządzi wòjt który startował na radnego z SLD. Dostał chyba kilkanaście głosów. Za jakiś czas został wójtem. PiS w gminie nie rządzi dlatego jest bardzo drogo!!!!! Dlatego dochodzi do boje na Dolnym holu. Dlatego ukrywa się przed mieszkańcami ile kasy wydaje się na premiera nagrody prawników i Kancelarię prawne szkolenia delegację itp
    Referendum ten problem rozwiąże.
    A za podwyżka głosowali bardzo bogaci radni których jest stać na opłaty kilkakrotnie większe. Oni nie odczują a Ty narodzie redziński następnym razem pukniesz się w czoło zanim postawisz krzyżyk przy kandydatach na radnych!

    32
    5
    • Jarosław Jarosław Jarosław pisze:

     Kochany PiSie, przejmuj jak najszybciej samorządy i daj ludziom finansowo odpocząć, bo zgnoją gminę calkowicie. Rozroby na dolnym holu. Ukrywanie wydatków przed ludźmi zabawy szkolenia ,hotelowe jakuzzy,
     Niesamowite, nie mające miejsca w historii gminy zadłużenie, brak remontów ulicy gminnych , brak sieci kanalizacyjnej w całej gminie. Potezne premie, nagrody i tluste wypłaty koleżanek gminnych, Zatrudnienie znajomków polityków SLD (dyrektor szkoły w Rudnikach, doradca wojta, czlowiek z UM Czestochowy) )
     Kochany PiSie pomocy , bo nas całkowicie stlamszą i zniszczą !!!!!!!!!!!!!
     P. S. Ludzie jacy wy jesteście nieodpowiedzialni….. Wybory do Sejmu wygrywa PiS prezydenckie również, a na wójta wybieracie osobę o zabarwieniu lewicowym która pokazuje wam miejsce w szeregu. ……..

     15
     9
   • katotaliban pisze:

    Tylko PiS i Chmielarz mogą uratować gminę. Śmieci będą odbierać za ‘co łaska.’ 🙂 A kto da 5tysi na PiS odbiory za darmo .

    17
    • Młot na katotalibana pisze:

     Raz sierpem raz młotem czerwona hołotę!!!!!!!! Gonić precz komuchów żeby nie gnoili ludzi podwyżkami.!!!!!!

     17
     4
 5. Mieszkaniec gminy pisze:

  Etatowi bezmyślni bez radni radni obecnej kadencji zawsze głosujący “ZA” wszystkim co wymyśli wójt.
  Dwóch młodych radnych chyba wystraszyło się odpowiedzialności. Sprawdźcie sobie mieszkańcy na nagraniach z obrad sesji to właśnie ci sami radni bez radni zawsze głosują ” ZA ” nigdy nie są przeciw.

  23
  1
 6. Paweł i Gaweł pisze:

  Czy radni są przedstawicielami społeczeństwa wyborców czy tylko wójta????????

  20
  1
 7. mieszkaniec pisze:

  W gminie Rędziny to gorzej niż na Białorusi, bo tutaj taki los zgotowali radni, których mieszkańcy wybrali bo im zaufali
  pięknie im za to dziękują, wstyd i hańba!!!!!!! Chcieli się tylko dorwać do koryta a wborców mają w czterech literach.
  REFERENDUM REFERENDUM REFERENDUM żeby ich odciąć od podejmowania głupich uchwał uderzających po kieszeni wyborców. Zresztą nowe ceny nikogo nie przekonują i nie mają odzwierciedlenia po tańszym przetargu na wywóz śmieci. Proszę sprawdzić w rozliczeniach, że urzędniczki od śmieci zarabiają po 50 tys zł rocznie a są one nawet dwie. Czy są potrzebne aż 2 etaty żebyśmy za nie płacili? Powinny wyjść zza biurek i sprawdzać kto ile śmieci oddaje.
  Z tego co widać za podwyżkami głosowali ci radni z komitetu Militowskiego, PSL, radni swoich komitetów, bo np radny z Marianki dostał dużżżżżżżżżżżżże pieniążki od Militowskiego, a radna z Rudnik boi się o męża pracownika GZK. To wszystko jest bardzo jasne oni jedzą z ręki Militowskiego takiej rady w Rędzinach jeszcze nie było i wkrótce też nie będzie, gdy się zmobilizujemy!!!!!!!!

  25
  3
  • Mieszkaniec gminy pisze:

   Radna z Rudnik boi się o męża pracownika GZK. i córkę zatrudnioną w ZSP br 1 w Rędzinach haj zagłosuje inaczej niż chce wójt najbliższa rodzinka straci pracę

   24
   1
 8. Krzysztof pisze:

  Wójcie gdzie są pieniądze które zostawił Prezes Chmielarz było tam ponad 7 milionów nadwyżki w gminnej kasie!!!!!
  Gdzie są te pieniądze. !!!!!!!!!!!????????

  22
  3
 9. Zgnilizna moralna pisze:

  To po co poszła do samorządu skoro się boi. Pracować dla wyborców czy wspierać wójta aby dobrze robił rodzince?!
  To bardzo cyniczne zachowanie jest. Takich radnych gonić precz od koryta!!!!!!!

  20
  2
 10. Paweł i Gaweł pisze:

  Wójt w stawce 29 zł od osoby zaplanował opłaty z uwzględnieniem wspólnych wyjazdów z ulubionymi pracownicami ( aktualnie z czarnulka ) na szkolenia delegacje i super hotele z jacuzzi ???

  20
  1
  • Justynka pisze:

   PUK !!! PUK !!! REFERENDUM !!!
   Czyżby wójtowi zabrakło kasy na doradców , na premie i nagrody dla swoich koleżanek ,na szkolenia, na delegacje z ulubionymi urzędniczkami w atrakcyjne miejscowości tak w kraju jak i poza jego granice , Wójt bawi się za nasze pieniądze a nam funduje jedynie podwyżki pomimo ,że na ostatnim przetargu za śmieci gmina zaoszczędziła ok. 400 000 zł w stosunku do zakładanej kwoty.
   PUK !!! PUK !!! REFERENDUM !!!

   15
   2
 11. Mieszkaniec gminy pisze:

  Nagłośnienie na sesji tragiczne ale zapewne jest to podejście celowe i złośliwe ze strony urzędującego wójta .!!!
  Po co komu mikrofony jego radni milczą i głosują ” za” tak jak on chce !!!

  18
  3
  • Budka Suflera pisze:

   skoro nie ma pieniędzy na doposażenie rady gminy w odpowiednie nagłośnienie, ( ten jeden leżący na parkiecie w hali sportowej mikrofon,to patologia techniczna i pośmiewisko), to proponuję radnych wyposażyć w mosiężne tuby retro, jakimi dawniej posługiwał się reżyser na planie filmowym.

   11
   1
   • Budka Suflera pisze:

    Uwaga radni !
    Hasło do logowania się mosiężnej tuby retro w przestrzeni publicznej brzmi : “Mało casu, kruca bomba”

    11
    1
 12. W Starym Kinie pisze:

  W takim razie gmina nie wypełnia ustawowych obowiązków.Jedynie widzimy sylwetki osób biorących w sesji, ich gesty, mimikę twarzy. podobnie jak w przedwojennych filmach czarno białych. To może, co jakiś czas pojawi się napis, o co chodzi w danej sekwencji.Taka forma zapisanego monologu lub dialogu.

  12
  1
  • Krzysztof pisze:

   Co na to wszystko młody radny Eryk Łęgowik przemądrzały student przyszły prawnik
   co na ten temat mówi system ” common law ” anglosaski ???

   15
   2
 13. Krzysztof pisze:

  Wójt nie widzi potrzeby zakupu mikrofonów dla radnych ponieważ popierający jego radni bez radni nie potrafią wypowiedzieć się na żaden zgłoszony przez wójta projekt uchwały . Radni głosujący ” ZA” nie potrafią powiedzieć ” ani me ani be ani kukuryku ” Radni bez radni milczą i głosują ” za” tak jak chce wójt !!!

  14
  1
 14. Krzysztof pisze:

  Sprawdziłem wynagrodzenia 2 pań z odpadów w 2019 wyniosło 124,914 ,78 podzielone na 2 daje kwotę 62 457 ,39
  dodać do tego jeszcze 13 , nagrody .premie
  żyć nie umierać a TY mieszkańcu płać !!!

  14
  2
 15. Mieszkaniec gminy pisze:

  Starsza pani radna z PSL Sabina Pożarlik głosująca , jak zawsze “za” tym co wymyśli wójt na ostatniej sesji głosowała oczywiście ” za ” podwyżką opłaty za odpady komunalne – głosowała za opłatą za śmieci segregowane za które teraz zapłacimy 29 zł, od osoby
  – głosowała za opłatą za śmieci niesegregowane za które teraz zapłacimy 58 zł od osoby
  Tak głosując radna z PSL Sabina Pożarlik tym razem zadbała o dobro mieszkańców w szczególności swoich wyborców z osiedla .
  My teraz musimy wójtowi i radnej z PSL za to podziękować .
  REFERENDUM !!!
  REFERENDUM !!!
  REFERENDUM !!!

  13
  2
  • Z Osiedla pisze:

   Ale zanim to nastąpi , niech radna z PSL-u, Sabina Pożarlik, która zgotowala nam drastyczną podwyżkę za śmieci , przejedzie się po gminie i usunie banery z wizerunkiem doktora Kosiniaka- Kamysza. Taki baner wisi na plocie sołtysa w Koninie. Być może baner, trochę nadszarpniety zębem czasu, stanowi jakieś natchnienie do działania dla radnego powiatu , dyrektora szkoły z Konina, który sympatyzuje z PSL-em, a nawet fotografował się z kandydatem na prezydenta.

   13
   1
 16. !@#$ pisze:

  W tym urzędzie przydzielane są premie za milczenie, nie za pracę dlatego wójt broni jak lew udostępnienia do wiadomości publicznej informacji o ich wysokościach

  14
  • Mieszkaniec gminy pisze:

   Trafione w sedno sprawy !!! Wójt musi płacić za milczenie ponieważ na tych wspólnych wyjazdach na szkolenia i na delegacjach działy się cuda i cudeńka . Wszystkie urzędniczki i urzędnicy obecnie zatrudnieni jak również przeniesieni do Urzędu Miasta w Częstochowie jak i Zamiejscowego oddziału Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego wiedzą o co chodzi. Kasę dostają sowitą a w pracy się nie namęczą ponieważ zatrudnienie za czasów obecnego wójta zwiększyło się dwukrotnie . Wójt zatrudnił nawet fizjoterapeutę po Politechnice Opolskiej na stanowisko ds. zamówień publicznych i funduszy zewnętrznych !!!

   12
 17. qwerty@op.pl pisze:

  Czy to prawda, że wójt przeznaczył dość pokażną sumke na sprzęt dzięki, któremu ma możliwość lansowania się w internecie ?

  13
 18. Cwaniak z Kościelca pisze:

  A można więcej informacji na temat tego sprzętu. Widzimy że wszelkie nowinki techniczne wójta bardzo interesują w przeciwieństwie do polepszenia życia mieszkańcom gminy.!!!!!!

  14
 19. Mieszko pisze:

  To co nasi szanowni radni oczywiscie nie wszyscy to trzeba zaznaczyć głosują wszystko co podłoży się na sesję. Gmina Mykanów owszem wprowadziła podwyżkę za wywoz nieczystości na kwotę 25 zł, , natomiast gmina Kłomnicę na 22 zł od osoby a Gmina Rędziny z 18 na 29 zł. Szanowni radni ktorzy tak bez warunkowo wszystko głosujecie czy wy macie jakąś wiedzę na temat gospodarowania odpadami, czy ktos to kiedyś kontrolował, gdzie komisja rewizyjna ktora powinna przeswietlic przychody i wydatki z tego tytułu !!!! Po co wy tam zajmujecie miejca, jeżeli przysliscie bronić stanowisk swoich najbliższych zatrudnionych w jednostkach gminy to nie ten kierunek, macie dbać o dobrą kondycję i zarzadzanie budrzetem gminy. To wy ustalacie jaka inwestycja będzie ważniejsza do zrobienia i podejmujecie Wy decyzję a nie wójt. Wójt jest organem wykonawczym i co uchwalicie ma wójt wykonać. Musicie być świadomi tego, że to wy nam podnosicie po raz kolejny w niedługim czasie tak wysoką podwyżkę za wywóz nieczystości, nie wójt.
  Śmię twierdzić że większość z was nie ma bladego pojęcia na temat danej uchwały, nie zapoznajecie się z żadnymi materiałami ktore są do weryfikacji.. to jest skandal co się wyrabia w gminie w kadencji pana Militowskiego.. Ale kiedyś ktoś wam prawdę w oczy powie, a to będzie boleć..
  Żal patrzeć na to, co wy wyprawiacie, bez zadnych argumentów i rozliczeń podanych do informacji publicznej i głosujecie takie podwyżki. Podwyżka jest zrozumiała, ale aż tak wysoka to skandal. Jak tak można!!! Czy ktoś z was zaiteresował się przetargiem!!! Gdzie wygrywa ta sama firma z ktora zerwano poprzednią umowę?? Gdzie są kary umowne!!!! Was to nie interesuje, mieszkancy wyruwanają prawda!!!
  Skandal!!! Skandal!!! Skandal

  9
  1
  • Lelum Polelum pisze:

   Jak ci radni mają głosować dla dobra mieszkańcòw , jak są na swój sposób “ubezwlasnowolnieni”???!!!
   Na przykład radnej z Rudnik mąż pracuje w GZK , a córka w szkole. Nie wyobrażam sobie, że radna ośmielił się przeciwstawić wójtowi. Nic pożytecznego dla Rudnik nie zrobiła, ale rękę za kolejną podwyżką za śmieci, trzymała wysoko. Wstyd……wielki wstyd.
   Jednak pytanie należy postawić w ten sposób Dlaczego taka osoba znalazła się w samorządzie. Rzekomo mieliśmy ich poznać po przysłowiowym owocach.
   Jak działają ci radni, niech każdy sam oceni.

   9
   1
 20. referendum pisze:

  jaki wójt taka gmina

  8
  1
 21. Niezależny pisze:

  Czytam to forum i dochodzę do wniosku, że większość użytkowników nie ma podstawowej merytorycznej wiedzy na tematy, na które się wypowiada. Dlatego pozwolę sobie do kilku spraw się ustosunkować. Po pierwsze – wnioski do budżetu gminy. Składa je się do 15 września każdego roku. Czy będą uwzględnione, czy nie, to już inna sprawa. Tak się złożyło, że wniosek radnej z Konina z 2019 r. na dokończenie remontu szkoły został uwzględniony i szkoła otrzymał a 40000,00 zł na prace remontowe . Będą zebrania sołeckie, więc można zapytać dyrektora, wójta czy nawet rodziców. Można tez zobaczyć szkołę od środka. Bo zarówno ubiegły rok, jak i ten na pewno zmienił wewnętrzny wygląd szkoły.Druga sprawa, to gospodarka odpadami. Macie wszyscy rację, że kwota za odbiór odpadów jest bardzo wysoka. Tylko problem polega na tym, że gospodarka odpadami musi sie sama finansować. Gmina nie może dokładać ani złotówki do kosztów, ani też nie może przejąc nadwyżki. Firma , która wygrała przetarg, była jedyna, która stanęła do przetargu i siłą rzeczy musiała wygrać. do przetargu nie stanie w naszej gminie żadna inna firma, bo chodzi o monopol na swoim terenie. A więc może dyktować takie warunki, jakie jej będą odpowiadały. Obecna umowa opiewa na ok. 2.692200, zł. do tego dochodzą koszty obsługi na ok. 190000, 00 zł. I całość tych kosztów dzielona jest na ilość zadeklarowanych mieszkańców, którzy musza je pokryć. Matematyki nie da się oszukać. A co by było, gdyby nie została podjęta ta uchwała? albo nie podpisano by umowy z firmą? Góry śmieci w gminie i nikt by tego nie sprzątał. Teraz, jeżeli chodzi o sesje. Mylicie się, że radni nie znają uchwał. Każda uchwała jest wielokrotnie analizowana i omawiana na komisjach i tam najpierw głosowana. Do tego, przed każda sesją odbywaj się spotkanie przedsesyjne, podczas których każda uchwała dodatkowo jest jeszcze omawiana i jeśli jest taka potrzeba, wyjaśniana przez panią skarbnik, radców prawnych , czy pracowników merytorycznych Urzędu. A więc tak naprawdę , to omawiania uchwał odbywają się znacznie wcześniej , niż na sesji. Jeśli chodzi o absolutorium . Jeżeli RIO pozytywnie ocenia wykonanie budżetu, to radni głosując przeciw udzieleniu wójtowi absolutorium , zaprzeczają samym sobie. Przecież wcześniej do RIO idzie również opinia komisji rewizyjnej. Kolejna sprawa to kanalizacja w Koninie, na którą nawet nie ma projektu, bo stara oczyszczalnia nie przewidywała podłączenia Konina. I tu też jest jeszcze mały szkopuł. Co będzie, jeżeli Powiat nie wpuści na swe terytorium kanalizacji ? Droga Kielecka , jest własnością Powiatu i on będzie decydował, czy tak piękną ulicę należy zniszczyć na okoliczność budowy kanalizacji. Na koniec słowo do Pana Redaktora. Na każdym szanującym się forum jest możliwość usuwania niezgodnych z regulaminem i obraźliwych hejterskich wpisów, które się zgłasza administratorowi. Dlaczego na Pana forum można na ludzi wylewać pomyje i ma się na to przyzwolenie ?A więc drodzy użytkownicy tego forum niech ono służy wymianie zdań i merytorycznej dyskusji a nie strzelaniu z procy do wybranych celów i obrażaniu innych.

  9
  9
  • Mieszkaniec gminy pisze:

   Skąd ma pani taką wiedzę !!!
   Każda uchwała jest wielokrotnie analizowana i omawiana na komisjach i tam najpierw głosowana. Do tego, przed każda sesją odbywaj się spotkanie przedsesyjne, podczas których każda uchwała dodatkowo jest jeszcze omawiana i jeśli jest taka potrzeba, wyjaśniana przez panią skarbnik, radców prawnych , czy pracowników merytorycznych Urzędu.
   Spójrz droga radna na tablicę ogłoszeń znajdującej się na BIP -ie praktycznie posiedzenia komisji odbywają się w dniu sesji !!!

   10
   3
   • Marek pisze:

    Pani radna z Konina twierdzi, że Powiat nie wyrazi zgody na położenie kanalizacji w Koninie? A więc czemu gmina nie położyła kanalizacji przed budową drogi?
    Powiat Pani radna musi wyrazić zgodę na budowę kanalizacji w drodze ale postawi warunek odtworzenia jej w całości. Droga Pani czy wyobraża Pani sobie jakie to koszty? No chyba że Pani ma wiedzę że gmina w ogóle w planach inwestycyjnych pominie Konin! Reasumując przed budową drogi każdy dobry gospodarz położy media!

  • Cwaniak z Koscielca pisze:

   Mam pytanie do radnej z Konina.
   Dlaczego z urzędu nie podejmuje pani działań aby usunąć z płotu pani sołtys wizerunek jednego z kandydatów na prezydenta RP?
   To samo pytanie dotyczy radnego powiatu dyrektora szkoły oraz soltysa Konina. Wszyscy jesteście funkcjonariuszami publicznymi na których ciąża konkretne obowiązki. !?
   Proszę poczytajcie co na ten temat mówi ordynacja wyborcza a w razie wątpliwości zasięg bijcie opinii radnego który studiuje prawo!!!!!!!!!

   9
   1
 22. Justynka pisze:

  Widzę ,że radna z Konina wróciła .
  Proszę radną z Konina o przekazanie do publikacji w Kurierze Rędzińskim złożonego wniosku z 2019 r. na dokończenie remontu szkoły łącznie z datą zarejestrowania w urzędzie .
  Radną z Konina proszę aby pokazała na najbliższej sesji wszystkim wyborcom , w którym miejscu budżecie gminy na 2020 r. jej wniosek uwzględniony i szkoła otrzymał 40 000,00 zł na prace remontowe .
  Radnej z Konina jak do tej pory wszyscy widzą zależy tylko i wyłącznie na swojej twórczości . Radna z Konina osiągnęła swój cel za odpowiednie głosowanie „za ” wszystkimi przedłożonymi projektami uchwał.
  Wójt w zamian za odpowiednie głosowanie publikuje twórczość radnej w Kurierze Rędzińskim.

  7
  2
  • Pijok pisze:

   Już ktoś tutaj chyba napisał że odpowiednim miejscem na ekspozycję dzieł “ludowych artystów” jest CEPELIA!!!
   Tam proponuje składać artefakty!!!

 23. Koniniak pisze:

  Pytanie do radnej z Konina. Skąd pani wie że Powiat nie wpuścilby kanalizacji w drodze rudniki mostów. Czy składała pani takie zapytanie. Proszę pani powiat do tej pory cierpliwie czeka na położenie kanalizacji w ulice kościuszki która należy do powiatu, aby mógł ja spokojnie remontować. Wójt nie robi nic. Więc skąd te pani wątpliwości. ???
  A teraz co pani zrobiła aby zbudowano kanalizacji w Koninie i w tej nieszczęsnej drodze. Była pani już raz radna dawno temu. Dlaczego nie zabiegała pani o wykonanie planów skanalizowania swojej wsi?
  Co do gospodarki odpadami na jakiej podstawie przyjęto prawie 100 wzrost produkcji śmieci. Czy ma pani wiedzę ile faktycznie produkuje się śmieci w gminie, czy opiera się pani tylko na tej pseudo analizie???. Dlaczego podpisuje sie umowę z firmą z która poprzednia umowa została zerwana ile wyniosły kary umowne i czy firma je zapłaciła.
  Proszę nie robić debili z mieszkańców gminy!!!!!!!!!
  My obserwujemy te wasze działania.Takiej Rady z historii tej gminy nie bylo. Niech pani lepiej pochyli się nad wyjaśnieniem wszystkich spraw o które pytają mieszkańcy. Dlaczego zadlużyliście gminę. Gdzie są te wasze inwestycje. Dlaczego nie jesteście w stanie wymusić na wojcie ile wydał pieniędzy na nagrody premier szkolenia wyjazdy na doradców firmy prawnicze firmę Jagoda itp.
  Jakoś na te tematy demonstracyjnie pani milczy. Nie ma woli aby te sprawy powyjaśniać dlaczego??????

  9
  1
 24. Mieszkaniec gminy pisze:

  Radna z Konina jeśli masz teraz wyrzuty sumienia w sprawie głosowania ” ZA ” udzieleniem absolutorium dla wójta to nie szukaj teraz wytłumaczenia dla swojej decyzji.

  Radna z Konina jeśli masz jakiś problem ze zrozumieniem dlaczego 4 radnych zagłosowało przeciw udzieleniu absolutorium dla wójta , to udzielę prostej rady po zapytaj tych 4 radnych ,którzy głosowali przeciw udzieleniu wójtowi absolutorium dlaczego tak zagłosowali.
  Jak widać gołym okiem 4 radnych ,którzy głosowali przeciw udzieleniu wójtowi absolutorium są reprezentantami swoich wyborców zabierają często głos zgłaszają problemy mieszkańców składają liczne wnioski interpelacje na pewno udzielą pani merytorycznej odpowiedzi.

  Jak wynika z nagrania z posiedzenia sesji pani radna z Konin nie potrafi podjąć żadnej decyzji co ostatnio pokazała kiedy mówiła ,że nie ocenia raportu o stanie gminy za 2019 rok ani pozytywnie i nie ocenia raportu negatywnie .
  W takim wypadku, jeśli radna nie ma zdania na jakiś temat to radna z Konina powinna wstrzymać się od głosu.

  Jednak nic bardziej mylnego radna z Konina nie ma zdania ale głosuje ” ZA “czyli tak jak chce wójt .

  8
  2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *