zachmurzenie duże
12°
środa
Reklama
Wyciekły nowe stawki za śmieci. Będzie ogromna podwyżka!
31 lipca 2020 r. | 09:31
25

W najbliższych tygodniach możecie spodziewać się ogromnej podwyżki za odbiór odpadów. Według propozycji przedstawionej radnym, nowa cena za odbiór odpadów segregowanych ma wynieść 29 zł, natomiast za odpady niesegregowane 58 zł.

Stawka za śmieci segregowane ma być najwyższa w powiecie częstochowskim.

Przypominam tylko, że w ostatnim przetargu za śmieci gmina zaoszczędziła ok. 400 000 zł w stosunku do zakładanej kwoty.

Do tej pory za śmieci płacicie 18 zł za segregowane i 36 zł za niesegregowane.

Podwyżka ma wejść w życie od 1 września lub 1 października 2020 roku.

PAWEŁ GĄSIORSKI25 odpowiedzi na “Wyciekły nowe stawki za śmieci. Będzie ogromna podwyżka!”

 1. Mieszkaniec Osiedla pisze:

  Tylko niech nikt nie waży się wycierać sobie gęby Prawem i Sprawiedliwością i usiłuje obarczać winą za taki stan rzeczy na obecny rząd.Bo taka narracja sugerowana jest Polakom przez totalną opozycje!!!!!!
  To, jakie stawki będą obowiązywać, zdecyduje wyłącznie rada gminy!!!
  Zauważcie tylko, że w ostatnim przetargu zaoszczędzono prawie pół miliona złotych na śmieciach, a mimo tego dąży się do kilkuset procentowej podwyżki za odpady komunalne. Po co tak się robi, trzeba spytać władze gminy.Otwórzcie wreszcie oczy na to, co wyrabia wójt i część radnych!!!

  40
  4
 2. referendum pisze:

  referendum

  37
 3. Mieszko pisze:

  Zastanawia mnie sytuacja zrywania umów przetargowych, a potem podpisywania umów z ta samą firmą którą zerwano umowę.. Dotychczas ujawniono ze gmina zaoszczedziła na ogłoszonym przetargu, wczesniej wydatkowała mniej niż pobrała od mieszkańców!!!! Pytam sie o algorytm jakim sugeruje się cześć radnych glosując takie stawki ??? Proszę podać wyliczenia z kąd takie stawki bedą poddane radnym do glosowania na uchwale???
  Czy to nie czas zatrzymać ten bałagan???
  Radni,,czy wy jestescie tam po to, by służyć społeczeństwu, czy po to aby ich zniszczyć??
  Pamietajcie że uchwałę głosujcie WY a Wojt tylko ją ma wykonać… Jeżeli takie stawki zaproponujecie mieszkańcom, to w dobie dzisiejszej są one nie do przyjecia!!!!
  Zostaliście wybrani aby, wspierać, pomagać a nie degradowac. Jak spożycie w twarz swojemu wyborcy za takie prezenty !!!
  Czy wy nie żyjecie w tej Gminie, czy wy widzicie tutaj milionerów ktorym to obojetne czy to będzie 29 czy 59????
  Patrzcie na to nasze społeczenstwo obiektywnie, przecież tutaj żyjecie!!!!!
  Pozdrawiam…

  31
  1
 4. $$$$$$$ pisze:

  Brawo wójt Militowski, brawo radni (tych 11-tu).Dociskajcie dalej śrubę mieszkańcom, ile tylko się da.
  Jak byli tacy naiwni i was wybrali, pokażcie im teraz miejsce w szeregu.To WY jesteście wybrańcami gminy.
  To Wy decydujecie teraz o wszystkim.To WY jesteście panami tej gminy.Dalej, pokazać tłumowi, kto tu rozdaje karty.Niech wiedzą, kto w gminie rządzi!!!!!!! Co tam będą podskakiwać takim panom jak WY !!!!!
  Dalej, dawać śmieci na równą 100 zł od łba, który głosował na was.

  27
  1
 5. vorel pisze:

  W Częstochowie płacimy też 29 zł bez możliwości niesegregowania . I jeśli podnieśli w mieście to i w powiecie będą rosły ceny. To nie gminy są winne. Ale rynek dyktują przedsiębiorcy. Jednak lepiej było mimo wszystko jak każdy miałby swoją umowę i wybierał kogo chce.

  2
  16
  • Jacek i Placek pisze:

   Jeśli po zakończeniu roku kalendarzowego występuje nadwyżka, rada gminy z urzędu winna skorygować koszty i zmniejszyć opłaty dla mieszkańców. Nie wolno zarabiać na śmieciach.Podobnie rzecz się ma w drugą stronę.W gminie ostatnio nadwyżka (dochód z wpłat za śmieci) sięgnęła prawie 400 tysięcy, więc radni powinni obniżyć stawki dla mieszkańców.Niestety, wszystko wskazuje na to, że będzie kolejna podwyżka opłat dla mieszkańców gminy.Będzie się tak działo dopóty, dopóki nie wywołamy referendum i nie odwołamy wójta oraz radnych!!!

   25
 6. mieszkaniec pisze:

  Podwyżkę to proszę zafundować tylko i wyłącznie tym głupim, którzy na was głosowali. Mają to lepsze jutro!! Druga część społeczeństwa gminy, która była przeciwna tym radnym i wójtowi ma teraz cierpieć, a dlaczego? Od początku wiedzieliśmy, że ani Militowski, ani większość wybranych radnych z jego komietetu poszła tylko i wyłącznie po łatwą kasę!!!!!!!! Wyborcy nie zastanawiali się, czy te osoby kandydujące na radnych mają pojęcie o odpowiedzialności i znają chociaż ustawę o samorządzie terytorialnym. Należy ich odwołać przecież oni Militowskiemu jedzą z ręki, ale to jest wstyd!!!!!!!!!!! REFERENDUM, REFERENDUM myślę, że się przelała czara naszej goryczy. Bardzo proszę o zarejestrowanie komitetu referendalnego u Komisarza Wyborczego później zorganizujemy mieszkańców do głosowania nasza w tym głowa. Po co pisać tu należy działać.

  29
 7. referendum pisze:

  czy rada gminy jest dla społeczeństwa czy dla wójta????????

  29
  • Filizof pisze:

   Brawo Rada Gminy, brawo………!!!!!!
   Uczcie rozumu tłum który was wybral. Niech następnym razem postawią na ludzi którzy będą swoją funkcje postrzegać jak służbę dla mieszkańców gminy.
   Bardzo dobrze ……….dokręcić tłumowi śrubę do końca żeby popamiętali przy następnych wyborach co robią przy urnach
   Cisnąć stawki w górę ile się tylko da
   Wspierać wójta niech dalej zadłuża gminę a co tam……….tłum na to stać
   Brawo radni jesteście super goście. Wreszcie ktoś wziął tłum za łeb i pokazał mu gdzie raki zimują…. ?
   Prosimy radnych o więcej wyjazdów na szkolenia. Bawcie sie za pieniądze tłumu ile tylko możecie. ?do oporu do bólu Niech na was płacą. ?

   23
  • Krzysztof pisze:

   Ta rada jak naocznie widać na nagraniach z sesji jest w pozycji klęcznej na kolanach przed wójtem.Starsza pani z finansów zawsze jednogłośnie “za ” opiniuje wszystkie zmiany w budżecie chociaż nie ma zielonego pojęcia czego dotyczą.Nigdy o nic nie pytają jedynie głosują jednogłośnie “za” pomysłami wójta oderwanymi od realnych potrzeb i oczekiwań mieszkańców gminy,
   REFERENDUM !!!
   REFERENDUM !!!
   REFERENDUM !!!

   29
  • Krzysztof pisze:

   W Gminie Rędziny 11 radnych na kolanach przed wójtem przeciwko społeczeństwu wyborcom

   24
 8. gall nieanonim pisze:

  Przecież w gminie Wręczyca Wielka już płacą 29 zł od osoby za segregowane. Tam już się dają dyma..ć 🙂
  Taka mała zmowa cenowa 🙂

  16
  • Koniniak pisze:

   Pani radna z Konina udowodni już niebawem , czy jest po stronie wyborców, czy klepnie “za podwyżką” . składając tym samym hołd wierno poddańczy wójtowi.
   Podobno tak strasznie pomaga mieszkańcom Konina……. pożyjemy, zobaczymy!
   Mamy jednak obawy i mieszane uczucia ,po tym jak zagłosowała za wotum zaufania dla wójta i absolutorium. !!!

   27
   • Agusia pisze:

    Radna z Konina już na ostatniej sesji co można było zobaczyć i usłyszeć na nagraniu w dniu 28 lipca br. po wystąpieniu radnej Lidii Warwasińskiej na temat Raportu o stanie gminy w 2019 r. gdzie mówiła między innymi o dużych zaległościach w opłatach za odpady komunalne argumentując ,że mieszkańców gminy nie stać na tak wysokie opłaty wtedy to radna Sadziak powiedziała ,że mieszkańcy nie płacą opłat za odpady bo nie chcą ona, jako radna z Konina wie że mieszkańców stać i powinni płacić.
    Radna z Konina jest „za podwyżką” opłat zobaczycie niebawem jak zagłosuje.
    Zobaczycie wynik głosowania 11 do 4
    Radna z Konina jest wierno poddańczy wójtowi.

    27
    • Jacek i Placek pisze:

     Pewnie pani radna ma kilkutysięczną dyrektorską emeryturę i pewnie jest dodatkowo bardzo bogata.Stać ją na takie opłaty jakie proponuje od kilku lat ramię w ramię z wójtem.
     Mam pytanie do pani radnej.Czy podczas, kiedy cementownia skupowała nieruchomości od okolicznych mieszkańców Konina, pani na tym skorzystała i sprzedała swoje pola, ewentualne inne nieruchomości?.Ile pani wówczas zarobiła na sprzedaży?To nam wszystko wyjaśni.Nie każdego mieszkającego na wsi stać na stawki opłat proponowane przez radnych.Nie każdy jest “bambrem” , a na pewno nie w Koninie.Może poza małymi wyjątkami.

     23
    • ciotka Matylda pisze:

     Zanim pani radna będzie natrętnie sięgać do kieszeni podatnika. niech najpierw rozliczy wójta z wydawania pieniędzy budżetowych.Niech ukróci wójtowi wyjazdy i delegacje, obniży pensje, wyjaśni, ile pieniędzy wójt wydaje na premie i nagrody dla pracowników, prawników i kancelarie prawne.Ile wydaje na doradców !
     Pani radna, ma pani pole do popisu.

     24
     • Kochanka jedna z wielu pisze:

      Przeanalizowałam wystąpienie pani radnej z Konina, na ostatniej sesji rady gminy w dniu 28.07.2020 roku,Zapraszam do lektury, a wypowiedź pani radnej , dedykuję szczególnie tym, co postawili krzyżyk przy jej nazwisku na radną gminy.Chyba już nie mam najmniejszej wątpliwości, jak pani radna zagłosuje w przypadku ewentualnej podwyżki za śmieci.
      28.07.2020 czas wystąpienia 17:12.::44 i dalej.

      Kapitalne wystąpienia (zresztą jak zawsze) pani radnej Warwasińskiej.
      Bardzo merytoryczne, poparte stosownymi dokumentami.To oznacza, iż radna ta jest prymasem wśród radnych tej gminy.U pani radnej widać troskę o losy mieszkańców gminy.Widać w jej wypowiedziach faktyczne , prawdziwe zaangażowanie w życie społeczności lokalnej.Brawo Pani radna!

      26
 9. Maski opadły pisze:

  Referendum – Kalibabka!!!!!!
  Referendum – Kalibabka!!!!!
  Referendum -Kalibabka !!!!!!

  27
 10. Paweł i Gaweł pisze:

  Czy w stawce 29 zł od osoby wójt zaplanował opłaty z uwzględnieniem wyjazdów na szkolenia delegacje i super hotele z jacuzzi ???

  28
  • PUK PUK Referendum PUK PUK pisze:

   PUK PUK Mieszkańcu Gminy Redziny Postaw na swoje lepsze jutro PUK PUK Idź do Referendum Odwołaj radnych i wójta PUK PUK!!!

   20
 11. Jarosław Jarosław Jarosław pisze:

  Radna Lidia Warwasińska, jak zwykle w znakomitej formie. Walczy o wszystkich mieszkańców gminy. Pokazuje w jaki sposób powinien pracować samorządowiec.
  Kochana Pani Lidziu, okazji imienin wszystkiego najlepszego. Ogromu sił w działaniu na rzecz społeczności lokalnej. Spełnienia swoich marzeń i planów osobistych.
  P. S. Malutka uwaga do wystąpienia na ostatniej sesji rady gminy i próby obrony prawników gminnych przez jednego z radnych. Panie radny.!
  Tylu unieważnionych uchwal w tej gminie nie było, do czasu waszych “rządów”.Należy zastanowić się nad prawnikami którzy będą w sposób merytoryczny i że znajomością rzemiosła opiniować akty prawa miejscowego.
  Otóż w Polsce obowiązuje prawo kontynentalne , ściśle związane z prawem rzymskim. Jest to prawo pisane Oparte na prawie francuskim i niemieckim.
  Prawo anglosaskie ,o którym był uprzejmy wspomnieć młody radny, dotyczy natomiast części UK z wyłączeniem Szkocji oraz Wspólnoty Narodów, Australii , Nowej Zelandii, a także część Afryki.

  21
 12. Mieszkaniec gminy pisze:

  Apel do komisji rewizyjnej przed głosowaniem ” za ” nowymi stawkami za odpady komunalne proszę w pierwszej kolejności sprawdzić wójta w zakresie wydatkowania pieniędzy z budżetu gminy na:
  – premie i nagrody dla pracowników gminy i jednostek podległych gminie,
  – uposażenie dla doradców wójta,
  – wszystkich prawników i kancelarie prawne,
  – nowe znaki drogowe w gminie i nazwy ulic, mijanki w Koninie,
  – delegacje i szkolenia wójta oraz pracownic gminy ,w rożnych miejscowościach w kraju i poza nim,
  Komisja rewizyjna do takich celów została powołana do nadzoru i kontroli poczynań wójta nie do głaskania do rudej główce.
  Do pracy członkowie komisji rewizyjnej.

  14
 13. Mieszkaniec pisze:

  .Niech 11 radnych bez radnych uzyska od wójta koszty jego wyjazdów wspólnie z atrakcyjnymi urzędniczkami na szkolenia i delegacje, Niech wyjaśnią , ile pieniędzy wójt wydaje na premie i nagrody dla pracowników, prawników i kancelarie prawne.Ile wydaje na doradców
  Gdzie podziała się ponad 7 milionowa nadwyżka Prezesa Waldemara Chmielarza ???

  10

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *