bezchmurnie
piątek
Reklama
Wójt wydał ponad 583 tys. zł na kancelarię prawną z Krakowa!
12 sierpnia 2022 r. | 12:30
6

Wójt Paweł Militowski udostępnił mi informację na temat "słynnej" kancelarii prawnej Woźniak i Wspólnicy Sp.K z Krakowa, która pobiera z gminy ogromne pieniądze za obsługę prawną. Kancelaria ta reprezentowała gminę Rędziny w procesie karnym przeciwko niżej podpisanemu, w której poniosła klęskę.

Za obsługę prawną gminy Rędziny od 2017 roku do kwietnia 2021 roku kancelaria pobrała 467 043,03 zł. Za okres od maja 2021 roku do lipca 2022 roku 116 850 zł. Łącznie na usługi tej kancelarii mieszkańcy rękami wójta zapłacili 583 893,03 zł!

Co ciekawe, w piśmie skierowanym do mnie wójt informuje mnie, że nie mogę rozpowszechniać tej informacji.

Poniżej odpowiedzi gminy w tym zakresie.

PAWEŁ GĄSIORSKI

6 odpowiedzi na “Wójt wydał ponad 583 tys. zł na kancelarię prawną z Krakowa!”

 1. mieszkaniec+Kościelca pisze:

  Ludzie na co mamy jeszcze czekać? przecież on puści gminę i nas mieszkańców z torbami. Uchwały rady wojewoda uchylał bez przerwy, bo były niezgodne z obowiązującym prawem. Wydał na taką kiepską kancelarię, która nie zna się na prawie samorządowym niesamowite nasze pieniądze. Czy kogoś zapytał o zgodę? Musimy koniecznie przerwać to marnotrawienie naszych pieniędzy. Zróbmy w końcu to REFERENDUM i odwołajmy radę i wójta, bo PIS mówi, że przedłuży im kadencję o 6m-c y, dla nas jest to tragedia. Dość mają kadencję 5-letnią to jeszcze o pół roku dłuższą, nadal będą okradać nas wszystkich.

  22
  • Justysia pisze:

   Chciałabym zauważyć, że Pan Redaktor zwracał się o udostępnienie informacji publicznej bezpośrednio do wójta Gminy Rędziny. Zawarta przez wójta informacja o wyrażeniu zgody w drodze wyjątku przez rzeczoną kancelarię o ujawnieniu kwot, jakie były kierowane do tej Kancelarii, w zasadzie jest zbędna, albowiem pieniądze dla tej Kancelarii były wydatkowane z budżetu gminy, czyli pieniędzy wszystkich podatników. Budżet gminy jest JAWNY.- art. 33 ust. 1 ustawy o finansach publicznych z 27.8.2009 r. – t.j. Dz.U. z 2013 r. poz. 885 ze zm.) oraz wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego sygn. akt.3040/13

   Między innymi NSA stwierdził, że:

   1. Obywatel ma pełne prawo wiedzieć, jak i na co dokładnie jednostka samorządu terytorialnego wydatkuje środki publiczne.
   2. Żądanie informacji o tym, „co się kryje” za poszczególnymi pozycjami budżetowymi, nie może być zasadniczo poczytane za żądanie informacji przetworzonej.
   3. Precyzyjne wyszczególnienie przez skarżącego tych elementów gospodarki finansowej, które chce on zweryfikować i o które pyta, nie może być uznane za prowadzące samo przez się do zakwalifikowania żądanej informacji jako informacji przetworzonej. W szczególności, nie może to dotyczyć całego wielowątkowego wniosku.
   4. Każde zawarte w nim pytanie powinno być oddzielne analizowane, w tym pod kątem tego, czy dotyczy informacji przetworzonej lub czy narusza prawo do prywatności osób fizycznych.

 2. Marek pisze:

  Ten człowiek nie ma za grosz szacunku do pieniędzy podatników!
  Ale najgorsze jest to, że rada gminy mu na to zezwala!!!
  Jak najszybciej usunąć szkodniki!!!

  18
  1
 3. Marek pisze:

  Takie kwoty na kancelarię prawną bez przetargu?

  20
 4. Ad Vocem z wami pisze:

  Teraz widzicie Mieszkańcy gminy. . Tak się prawidłowo zarządza gminą. Wy macie płacić podatki, a my brać Waszą kasę na wypłatę.

  19
 5. Ad Vocem z wami pisze:

  Panie wójcie, jak Pan już przegrał (co było oczywiste) w sądzie z PANEM REDAKTOREM, to niech pan ma cywilną odwagę i ujawni mieszkańcom gminy, z jakiego powodu wnosił Pan o utajnienie tego przewodu sądowego ? Skoro PAN REDAKTOR rzekomo miał pomówić gminę, to proszę przyjąć do wiadomości, że GMINA TO MY, A NIE PAN !!!!!!!!!!!!!!! Dlaczego Pan zagrał poniżej pasa ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *