bezchmurnie
15°
12°
środa
Reklama
Wójt wydał ponad 467 tys. zł na kancelarię prawną z Krakowa!
21 maja 2021 r. | 13:01
9

Wójt Paweł Militowski, z pominięciem ustawy o zamówieniach publicznych, wydał od 2017 roku na Kancelarię Prawną Woźniak i wspólnicy Sp.k z Krakowa467 043,03 zł na "obsługę prawną gminy Rędziny".

Warto dodać, że w tym samym czasie, oprócz kancelarii z Krakowa, gmina korzystała z usług radcy prawnego, na którego w 2018 roku wydała 95 141,93 zł a w 2019 rok na dwie kancelarie radcowskie 62 875,80 zł.

Co jest również interesujące, Wójt Paweł Militowski w odpowiedzi na moje zapytanie z 2019 roku wprowadził mnie w błąd co do kwot, jakie gmina wydała na kancelarię z Krakowa w 2018 roku.

PAWEŁ GĄSIORSKI
9 odpowiedzi na “Wójt wydał ponad 467 tys. zł na kancelarię prawną z Krakowa!”

 1. Cwaniak z Kościelca pisze:

  PUK!!! PUK!!! PUK!!!
  To jest żadna informacja. !!!
  Żądamy szczegółowych danych dot czynności podejmowanych przez, rzeczoną kancelarie, szczególnie czy prawnicy opiniowali uchwały unieważnione potem przez Wojewodę!!!!!!!
  PUK!!! PUK!!! PUKA !!!

  P. S. Panie Redaktorze, czy ta Kancelaria Prawna obsługiwana jest przez Radców Prawnych czy Adwokatów!!

  19
  • Mieszkaniec gminy pisze:

   Słuszne pytanie ustaliłam w czym specjalizują się gminni radcy prawni

   1) zagadnienia dotyczące spółek prawa handlowego, w szczególności dotyczące funkcjonowania organów spółek kapitałowych, odpowiedzialności członków organów spółek kapitałowych a także dokumentacji korporacyjnej.

   Dodatkowo specjalizuje się w dochodzeniu roszczeń o zapłatę w postępowaniu sądowym. Ponadto zajmuje się prowadzeniem postępowań sądowych oraz doradztwem i bieżącą obsługą w sprawach z zakresu prawa cywilnego (w tym prawa rodzinnego) i prawa

   2)Główną specjalnością jest prawo korporacyjne, transakcje fuzji i przejęć, prawo pracy oraz postępowanie sądowe.

   17
 2. Mieszkańcy Gminy pisze:

  To jest Skandal !!!
  Referendum!!!
  Referendum!!!
  Referendum!!!

  54
 3. Mieszko pisze:

  Co za marnotrawienie pieniędzy mieszkanców, co Ty człowieku jeszcze tam robisz?????
  Czas na zmiany!!! Puk PUK Postaw na lepsze jutro!!!

  27
  2
 4. Mieszkaniec gminy pisze:

  PUK !!! PUK !!! PUK !!!
  Wójt nie liczy się z potrzebami mieszkańców realizuje jedynie swoje pomysły = wymysły .

  Wójt trwoni i marnotrawi nasze mieszkańców środki publiczne pochodzące z podatków i różnorodnych opłat.

  Mieszkañcy tylko REFERENDUM uwolni nas od wójta.
  PUK !!! PUK !!! PUKA !!!

  30
 5. hałabała pisze:

  Jeśli założyć 8h pracy dziennie i 200 dni pracy w roku po odliczeniu weekendów urlopu i świąt to mamy: 5300/8/200= 3 lata i 4 miesiące, czyli wg moich obliczeń był tu jakby jeden prawnik na etacie przez 3 lata i 4 miesiące przez cały dzień NON STOP. To ja się pytam wójta co robił ten prawnik, w końcu z naszych podatków mu płaciłeś pensję !! Czy to jest prawda że ta osoba tyle dla nas pracowała? Co ona robiła, czy gmina ma jakieś problemy prawne by utrzymywać prawnika? Ja osobiście wyślę pismo do CBA bo ja nie wierzę że to jest prawdziwa historia i to musi być wyjaśnione !

  16
  • Mieszkanka Gminy pisze:

   PUK !!! PUK !!! PUK !!!
   Kancelaria Prawna Woźniak i wspólnicy Sp.k z Krakowa jak się wygadał wójt na jednej z sesji miała ściągać podatek z lotniska.

   Ile wpłynęło podatku z lotniska próbuje ustalić w swoich interpelacjach radna .

   Wójt w odpowiedziach na interpelacje radnej nie udostępnia informacji tłumacząc się tajemnicą przedsiębiorstwa .

   W związku z powyższym nasuwa się jeden wniosek ,że Kancelaria Prawna Woźniak i wspólnicy Sp.k z Krakowa nie zrobiła NIC w celu ściągnięcia podatku z lotniska pomimo tego otrzymała sute wynagrodzenie od
   PUK !!! PUK !!! PUKA !!!

   18
 6. Cecylia pisze:

  Szanowni Mieszkańcy czas i pora zorganizować referendum i odsunąć tego nieudacznika od koryta i całą zmanierowaną radę oni nie mają pojęcia jak powinni oszczędnie wydawać ludzkie pieniądze. Przypomnijcie sobie ile uchwał zostało przyjętych niezgodnych z obowiązującym prawem i uchylonych przez wojewodę. Na tylu prawników żeby uchwały były niezgodne z prawem, to jakie oni prawo skończyli? Dla naszej gminy to wstyd i hańba!!! Za żadnego z poprzednich wójtów wojewoda nie uchylał podjętych uchwał. Panie Redaktorze proszę zapytać wójta czy nadal na niby zatrudnia doradcę i płaci mu za nic nierobienie. Człowiek ten istniał na funduszu płac nic nie robił, niczym się nie wykazywał, nie mógł pracować w godzinach pracy urzędu tyle brał sowite wynagrodzenie. Tak Militowski trwoni nasze pieniądze, on je po prostu rozdaje swoim.

  16
 7. Cwany Lis pisze:

  PUK!!! PUK!!! PUK!!!
  Coby tu jeszcze zrobić dla gminy, coby tu jeszcze zrobić…
  PUK!!! PUK!!! PUK!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *