bezchmurnie
15°
12°
środa
Reklama
Wójt ukrywa faktury na blisko 80 tys. zł
14 sierpnia 2020 r. | 12:56
27

Wójt Paweł Militowski w ukrywaniu wydanych publicznych pieniędzy staje się prawdziwym mistrzem. Ale to mistrzostwo nic mu nie daje w konfrontacji z prawem. Militowski kolejny raz przegrał ze mną przed Samorządowym Kolegium Odwoławczym w Częstochowie. Militowski ukrywa faktury z firmy PUH Jagoda Sławomir Jagoda, na którą gmina wydała 79 040,75 zł.

Decyzję SKO znajdziecie poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI27 odpowiedzi na “Wójt ukrywa faktury na blisko 80 tys. zł”

 1. Jacek i Placek pisze:

  pamiętam, jak w remizach strażackich przyrzekał, że będzie dbał o budżet gminy.Przyrzekał też przywrócenie forum gminnego.Teraz możecie się przekonać, co ten człowiek sobą reprezentuje.

  30
 2. Mieszkaniec gminy pisze:

  Do przewodniczącego komisji rewizyjnej !!!
  Na co pan radny czeka !!!
  Proszę w trybie pilnym zwołać posiedzenie komisji rewizyjnej i sprawdzić wszystkie dokumenty faktury wystawione przez firmę PUH Jagoda Sławomir Jagoda, na którą gmina wydała 79 040,75 zł. Pan jako radni , jako przewodniczący komisji rewizyjnej został właśnie do takich zadań wybrany.
  Wyborcy na pana patrzą i głowami kręcą z oburzenia ponieważ zawsze głosuje pan ” ZA ” każdą uchwałą przygotowaną przez wójta nie bacząc na skutki finansowe dla gminy.
  Zadłużenie rośnie a efektów zadłużenia nie widać .
  Najwyższa pora się obudzić i zacząć działać dla dobra wyborców !!!
  Przed planowanym REFERENDUM należy ujawnić wszystkie afery w Urzędzie Gminy w Rędzinach !!!
  Należy ujawnić wszystkie zmarnotrawione wydatki finansowe przeznaczone na szkolenia i delegacje wójta z ulubionymi urzędniczkami. na nagrody na premie , na doradców na wszystkie kancelarie prawne !!! . .

  24
  • mieszkaniec pisze:

   Mieszkańcu nie wiesz co piszesz przecież przewodniczącym komisji rewizyjnej jest Wiśniewski, który został wybrany z komitetu Militowskiego tak się robi karierę w gminie Redziny i zabezpiecza na wszystkie możliwości.
   Na pewno Wiśniewski, który jest na łańcuszku Militowskiego nic nie zrobi przeciwko swojemu dobroczńcy.
   Uratuje nas tylko R E F E R E N U M ten radny nic nie zrobił przez prawie 6 lat dla wyborców w Redzinach.!!!!!!!!!
   Bierze tylko sowite pieniążki. Jak mu nie jest wstyd !!!!!!!!!!!!!

   25
   1
   • Mieszkaniec gminy pisze:

    Mieszkańcu jesteś w błędzie od 21 listopada 2018 roku przewodniczącym komisji rewizyjnej jest Mateusz Kurkowski ,który startował z komitetu Mariusza Spiechowicza .
    Radny Szymon Wiśniewski, który został wybrany z komitetu Militowskiego był przewodniczącym komisji rewizyjnej w tamtej kadencji.
    Radny Szymon Wiśniewski który został wybrany z komitetu Militowskiego obecnie jest wiceprzewodniczącym Rady Gminy .

    Zgadzam się ,że tak się robi karierę w gminie Rędziny i zabezpiecza na wszystkie możliwości .Jak widać radny Szymon Wiśniewski, który jest na łańcuszku Militowskiego nic nie robi dla dobra mieszkańców.

    21
    • mieszkaniec pisze:

     jeżeli to prawda i Kurkowski jest przewodniczącym komisji rewizjnej to pytam go osbiście jakie ma wykształcenie i przygotowanie do pełnienia tak odpowiedzialnej funkcji? przeciez on jest operatorem wózka widłowego u Litwina jak ma sprawdzić Militowskiego skoro się na niczym nie zna. To woła o pomstę do nieba kto nas reprezentuje, to wielki wstyd dla wyborców, którzy na niego głosowali. Mało mu płacą to poszedł chłopaczek po pieniądze do gminy!!!!!!!!!!! Osobiście uważam, że funkcja radnego powinna być społeczna wtedy widzielibśmy ilu byłoby chetnych służyć wyborcom.

     21
     • Koniniok pisze:

      Operator wózka widłowego musi wziąć kilka lekcji u radnego od systemu prawnego “common low”.!
      Ludzie , kogo żeście wybrali na swoich przedstawicieli…..!!!!!!!!!!!
      Puk puk, to ma być to lepsze jutro puk puk”!!!???
      Skandal!!!!!!!!!!!!!

      23
  • Kierowca gzk pisze:

   To ludzie róbcie REFERENDUM
   A wiecie że wójt ukrywa koronowirusa u pracownika tak Rędziny
   Pracownik I jego żona mieli koronowirusa A wójt I kierownik to ukrywali
   Ciekawe ile osób zarazić ten ktoś? SPRAWDZONY TEMA

   27
 3. Cwaniak z Kościelca pisze:

  Przewodniczący komisji rewizyjnej powinien niezwłocznie wyjaśnić, z jakich powodów wójt do tej pory nie rozpoczął budowy sieci kanalizacyjnej w pozostałej części gminy, przepompowni oraz innych elementów infrastruktury towarzyszącej temu zagadnieniu, a skupił się jedynie na budowie oczyszczalni.Czy nie będziemy mieli do czynienia z marnotrawieniem środków finansowych, albowiem istniejąca sieć kanalizacyjną, spokojnie jest obsługiwana przez istniejącą oczyszczalnie!!! dlaczego do tej pory nie ma planów skanalizowania Konina!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Pilnego wyjaśnienia wymaga ustalenie ile pieniędzy wójt przeznaczył do tej pory na prawników, kancelarie prawne, doradców, premie, nagrody dla podległych pracowników.Dodatkowo należy wyjaśnić ile wójt wydał kasy na wszystkie wyjazdy w delegacje i na szkolenia.Należy ustalić wszystkie pobyty w hotelach w Pyrzowicach.
  I sprawa najważniejsza.Wyjaśnienie, czy rzeczywiście po ostatnim przetargu na odbiór odpadów komunalnych gmina uzyskała wpływ do kasy w wysokości prawie 400 000,- w stosunku do zakładanej kwoty.Trzeba pieczołowicie wyjaśnić, kto imiennie sporządzał tzw analizę na podstawie której założono prawie 100 procentowy wzrost produkcji odpadów komunalnych.Proszę zauważyć, że w tej pseudo analizie wpisano kwotę 34 złotych od osoby za śmieci segregowane, którą zmniejszono w analizie, (też nie wiedzieć z jakiego uzasadnionego powodu) do kwoty 29 ,-
  Jeśli okaże się, że faktycznie taka nadwyżka była, nie ma żadnych podstaw prawnych, do podnoszenia opłat za coś, co do tej pory przynosi gminie zyski, gdyż będzie to złamaniem prawa.!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Natychmiastowego wyjaśnienia wymaga fakt, na jakiej podstawie przyjęto wzrost produkcji odpadów. praktycznie o 100 procent w porównaniu do analogicznego okresu lat poprzednich czy np. pracownicy firmy odbierającej śmieci, ważyli każdorazowo pojemniki przed ich opróżnieniem.Dlaczego do tej analizy nie dołączono żadnego pisma firmy odbierającej, ile faktycznie przyjęła odpadów z gminy Rędziny.Czy wyznaczono w gminie osobę, która monitoruje odbiór śmieci od mieszkańców, aby uchronić ich przed ewentualnym zawyżaniem odbieranych nieczystości przez kontrahenta.Z jakiego dokumentu wynikają pensje dla pracownic odpowiedzialnych za zagadnienia związane z odpadami komunalnymi.Ile te osoby otrzymały dotychczas premii i nagród.!!!!!!!!!!!!!!!
  Pilnego wyjaśnienia wymaga fakt wyjaśnienia wydanych pieniędzy na wszystkie imprezy rozrywkowe w gminie od początku urzędowania pana Militowskiego. Wszystkie święta ciżemek, makaronów, występy artystów discopolowych i innych razem imprez kulturalnych.
  W polu widzenia komisji rewizyjnej powinno być ustalenie, z jakiego powodu wójt nie remontuje ulic gminnych Kościuszki, Cmentarnej, Parkowej.Dlaczego nie robi nic ze zbiornikami wodnymi w poszczegolnych wsiach.Psują jedynie wizerunek architektoniczny.
  Pilnego wyjaśnienia wymaga również fakt, czy dokonano zgodnego z prawem wyznaczenia na stanowisko Sekretarza, osoby pracującej uprzednio w szkole.?
  Pilnego skontrolowania wszystkich wyjazdów wójta od początku 2014 roku i porównania tych wyjazdów do dni, w których wójt pełnił obowiązki w gminie.?

  27
 4. Ja pisze:

  Wójt dużo zrobił już płacimy za śmieci jak za zboże. Referendum musi się odbyć. !!!!

  18
 5. Kierowca gzk pisze:

  Takie jaka robi wójt I jego człowiek kierownik gzk
  Ciekawe ile ludzi zarazil

  19
 6. Siostra Basen pisze:

  Natychmiast Sanepid i prokuratura musi być zawiadomiony !!!!!!

  19
 7. poganiacz mułów pisze:

  Wszystko wskazuje na to, że to niezawisły sąd ostatecznie podejmie decyzje, czy wójt udzieli nam informacje, w jaki sposób wydaje nasze pieniądze.
  Przecież to jest SKANDAL!!!!!!!!!, ŻEBY URZĘDNIK SAMORZĄDOWY CHOWAŁ SIĘ I UKRYWAŁ DANE ODNOŚNIE WYDATKOWANIA PIENIĘDZY BUDŻETOWYCH.TAKIM ZACHOWANIEM PAN MILITOWSKI PONIŻA PODATNIKÓW I POKAZUJE IM MIEJSCE W SZEREGU. JEGO FILOZOFIA JEST BARDZO PROSTA……WY MACIE DAWAĆ, DAWAĆ, DAWAĆ, DAWAĆ…….. JA BĘDĘ DOWOLNIE WYDAWAŁ, A WAM NIC DO TEGO NA CO I ILE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  21
 8. Kierowca gzk pisze:

  Na 1000% jeden z pracowników był na kwarantannie !! Jego żona miała koronowirusa na 10000% wiem to od pracowników z gzk ! Kierownik o tym wiedział I nic nie zrobił!!! Czy ten ktoś gogos zarazil wirusem nie wiemy( a jak zarazil to ile i kogo ) ,miał ten ktoś styczność z kierowcami I pasażerami! Kierownik pisal smsy ,ze pracownk ma wirusa wszystkim pracownikom !!! I a co z osobami z którymi miał kontakt w pracy ? Czemu nie poszli na badania ? Czemu autobusy nie są odkazane, myte??? A nie są bo jestem pracownikiem ponad 10 lat I potwierdzę nie tylko ja !!! Sanepid był, ale nic nie zrobili bo dalej jest bród I syf w autobusach !!
  Kto nam pomoże???

  17
 9. powiedzmy sobie uczciwie... pisze:

  Trzeba natychmiast zawiadomić prokuraturę, która powinna zbadać okoliczności tego zdarzenia, w kierunku możliwości popełnienia przestępstwa z art.161 par.3 kk!!!!!! lub przynajmniej wdrożyć postępowanie sprawdzające !!!!!!
  Mamy radnego, który studiuje prawo.Radny powinien stanąć na wysokości zadania i wspomóc osoby, które chcą wyjaśnienia tej sprawy!
  Panie radny, proszę pomóc sporządzić stosowne zawiadomienie do prokuratury, aczkolwiek uważam, iż powinien pan, jako osoba zaufania publicznego, wchodząca w skład organu samorządowego, sam wystosować takie zawiadomienie!!!!!!!!!!!! (vide art.304 par.2 Kpk)

  17
 10. Kierowca gzk pisze:

  Może pracownik gzk się od żony nie zarazil wirusem ,wiech chwala Panu a jezeli sie zarazil ,miał kontakt w pracy z pracownikami I ludźmi. Czemu to taka tajemnica czemu nie dmuchano na zimne jak się to mówi? Cisza !

  14
  • Ktoś pisze:

   Zgadza się niech ludzie wiedzą co wójt robi z pieniędzmi podatników. Czemu nie odpowie przed sądem za nie gospodarnosc w gminie ,czemu to ukrywa ?

   20
 11. Kierowca gzk pisze:

  I jeszcze niech pan Adam I wójt powiedzą ludzi a ile dostał Rzeszot za wygraną sprawę w sądzie!! To są grube sumy !! A tu wszystko zarysowane I cisza ! I TO WSZYSTKO NA NASZ KOSZT ,KOSZT PODATNIKA A TO PONAD 250TYS TYLE KASY ZE WOJT NIE SPRAWIEDLIWIE ZWOLNIL RZESZOTA

  19
 12. Maria Kandelaria pisze:

  Były kierownik został zwolniony z pogwałceniem prawa. Nie jego to wina że dostał odszkodowanie. Powinno wynosić milion złotych , a zapłacić powinni Militowski że Spiechowoczem, którzy zwabili po godz.20 kierownika do roboty i tam wręczyli mu zwolnienie!!!!!!!!!!
  Obaj powinni za to zapłacić z własnej kieszeni!!!!!!!!!!!

  19
 13. Sumienie ludu pisze:

  Nie pajacuj-pokaz dane!!!!!
  Nie pajacuj-pokaz dane!!!!!
  Nie pajacuj-pokaz dane!!!!!

  12
  2
  • Ktoś pisze:

   Sam nie pajacuj ! Rzeszów został przywrócony do pracy ,dwa zarabia ponad 4tys trzy dostał 300tys ( zwrócili mu pensje bo musieli I odsetki za kres jak się sadzil) cztery Militowski trzyma to w tajemny razem z Wolskim
   Aaaaa jeszcze mecenas wziął kasę bo walczył w imieniu wojta TYLE KASY Z NASZYCH PODATKOW CZEMU TO TAKA TAJEMNICA

   7
   8
 14. Kanar pisze:

  A kto pana Rzeszowa zwolnił.?
  Jak nie potrafili tego zrobić, po co się za to brali.?
  Teraz wiemy po co ……trzeba było zrobić miejsce sąsiadowi.
  A ty “ktosiu” nie wymądrzaj się bo cie za uszy wytargam…. ?
  Niech radna z Konina to wyjaśni i przedstawi sprawozdanie opinii publicznej.

  16
  1
 15. komentarz pisze:

  Drodzy mieszkańcy!!! dzisiaj rozmawiałem z mieszkańcem gminy Mstów oni za wywóz śmieci płacą 18 zł od osoby i śmieci bio, zmieszane mają wywożone 2 razy w miesiącu. Mstów jest gminą bardziej rozległą jak nasza i na pewno zbieranie na dużych odległościach i przejazdy są drożxze ze względu na zużycie paliwa. Pytam ostatni raz radnych i wójta dlaczego podwyższyli tak drastcznie wywóz śmieci. uważam, że w gminie bardzo, bardzo brakuje pieniędzy i tak łatają naszym niezrozumiałym i niewytłumaczalnym kosztem. Pytam Militowskiego dlaczego stworzył w gminie referaty nigdy ich nie było, tylko po to żeby zrobić ze swoich kochanek kierowniczki i nawalić im naszych podatków. Komu to było potrzebne. Osoby te nie są nawet naszmi mieszkankami i jako gmina nic z nich nie mamy nawet subwencja podatkowa ze skarbówki idzie do innych gmin. Wstyd za takiego gospodarza, który nie dba o swoich, a oni go wybrali!!!!!!!!!!!! Już się chwali, że więcej nie bedzie startował, bo ma załatwioną pracę tylko kto u nas po nim przjdzie będzie miał ciężko. Osobiście myślę, że wcześniej go odwołamy i postawimy przed prokuratorem żeby odpowiedział za nadużycia. Teraz tylko REFERENDUM REFERENDUM REFERENDUM!!!!!!!!!!!!!!!!! Mieszkańcy są zbulwesowani twierdzą, że pójdą na referendum !!!!!!!!!!!!!

  22
 16. Koń Trojański pisze:

  W punkt!!!!

  14
 17. Radny pisze:

  życzę sukcesów w referendum nie dacie rady gwarantuję pogadajcie z byłymi radnymi jak próbowali wysypać chmielaża

  1
  3
  • Recepcjonistka Hotelu Mierzęcice pisze:

   doskonale wiesz, że to referendum bardzo, ale to bardzo osłabiło byłego wójta, który został dosłownie rozniesiony potem w pył podczas wyborów.Teraz może być podobnie.
   Walczyć trzeba do końca i nie pozwolić, aby ktoś tłuk cie pałą po łbie!!!!!!!!!!!!!
   Szkoda, że Prezesa Chmielarza nie ma w gminie na urzędzie.Nigdy nie pozwoliłby na awantury i bójki na dolnym holu!!!!!!!!!!!

   P.S. Ciekawe, kto będzie zatrudniony w tym nowym Centrum Usług Społecznościowych w Rędzinach ?
   PUK PUK Ciekawe kto przebiera nóżkami i czeka na swoje lepsze jutro PUK PUK

   5
   1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *