bezchmurnie
10°
10°
sobota
Reklama
fot. UG Rędziny
Wójt Paweł Militowski stracił prawo jazdy. Miała to być tajemnica!
28 lipca 2023 r. | 12:52
35

Wójt Paweł Militowski stracił prawo jazdy. Informacja ta nigdy miała na wyjść na "światło dzienne". Pojawiły się plotki. Jedni mówili o zatrzymaniu prawa jazdy z powodu choroby, inni o tym, że pił, jeszcze inni że za prędkość. Zwróciłem się z zapytaniem do wójta w tej sprawie, by to wyjaśnić. Prawo jazdy Militowski stracił kilka tygodni temu.

Mimo niechęci i zasłanianiem się tym, że "nie jest to informacja publiczna", Militowski przyznał, że stracił prawo jazdy "za punkty karne". Teraz czeka go egzamin, by odzyskać uprawnienia.

Nieoficjalnie dowiedziałem się, że może chodzić o kolizję, w której miał uczestniczyć wójt. Wcześniej miał mieć na tyle dużo punktów "za prędkość", że po kolizji miało mu zostać zatrzymane prawo jazdy. Niestety, nie udało mi się potwierdzić tej informacji.

Sam Militowski chcąc "wybielić się" z zaistniałej sytuacji, dopiero po moich pytaniach przesłanych 26 lipca, dziś potwierdził to w swoich mediach społecznościowych. Wcześniej, bo przez kilka tygodni, była to tajemnica.

PAWEŁ GĄSIORSKI35 odpowiedzi na “Wójt Paweł Militowski stracił prawo jazdy. Miała to być tajemnica!”

 1. a pisze:

  bo rudy lubi zpierdal**

  45
  • Marian68 pisze:

   I jest OK. Wreszcie trochę sprawiedliwości. Tyle lat mu się udawało. Walczył przed gminą o bezpieczeństwo a tu takie klocki. Hipokryta. Ja od 86 roku nue miałem punktów i mandatu. A tu taki prawy człowiek wzór!!!

   36
 2. Mieszkanka gminy pisze:

  Jestem bardzo ciekawa z kim jechał i gdzie ? kto go tak rozproszył że doprowadził do kolizji? Militowski musi uważać kostucha czeka na niego od 2017 roku !!! Piękną wiązankę imieninową dlab sekretarza Krzysztofa prosił aby położyć mu na grobie !!!. Militowski karma wraca i zna adresata!!!

  44
 3. Mieszkanka z Rudnik pisze:

  ukrywał informację przed mieszkańcami o utracie prawa jazdy
  jeździ bez dokumentu

  41
  • Pani Jola pisze:

   jechał z Kamilem od ochrony środowiska i whechal w tira koleś ma rozwalone kolano !! militowski dlaczego kłamiesz na forum ? dlaczego zapierdalasz jak glupi?

   41
   • podnieconywikary pisze:

    to gdzie on miał to kolano że ma rozwalone? pod szybą?

    3
    34
   • Mieszkańcy Gminy pisze:

    Pani Jolu to trochę dziwne , bo Kamil przychodzi do pracy normalnie. Czyżby te obrażenia kolana nie były tak groźne, czy też nie chce chłopak iść na zwolnienie. A może nie było żadnego uszkodzenia ciała u Kamila ?
    Co prawda do kwalifikacji czynu nie ma znaczenia czy poszkodowany jest na zwalnianiu czy pracuje. Mamy nadzieje, że sprawa nie zostanie zamieciona pod dywan.

    15
 4. Drogowy pisze:

  a co by było gdyby kogoś zabił? a tak narzekał na piratów drogowych

  41
 5. Prorok pisze:

  A to Ci bidula. I jak będzie teraz przerabial gminę drewnianą na murowana. To jawna niesprawiedliwosc. Teraz pewnie będzie trzeba oddelegowac któregoś z kierowców GZK wraz z samochodem służbowym. Zaraz, przecież w gminie jest sluzbowe autko. No i po kłopocie.

  42
 6. Pokój na godziny pisze:

  Wójt Militowski popełnił na swoim profilu post w sprawie zatrzymania mu prawa jazdy. Nie wiedzieć z jakiego powodu część komentujących błędnie interpretuje zachowanie swojego mocodawcy. W sposób arogancki i urągający logice osoby te uznały, że przecież “każdemu może się taka sytuacja przydarzyć, “nic takiego się nie stało””, ba niektórzy życzyli mu powodzenia. Nic bardzie mylnego , gdyż to wójt Militowski był animatorem wszelkich działań mających zaprowadzić porządek na drogach publicznych gminy. To on piętnował postawy i zachowania osób, które łamią przepisy ruchu drogowego. W tej intencji na budynku gminy zabudowano kamerę, która monitoruje ruch na drodze 91. !!
  Zapytam brutalnie, a gdyby kogoś poturbował lub zrobił kaleką, albo też pozbawił życia, też byłoby wszystko OK ? W informacji wójta Militowskiego na ten temat zabrakło jednak rzeczy najważniejszej. Uderzenia się we własną pierś i powiedzenia zwykłego przepraszam mieszkańcom gminy.
  Wójt z tego wydarzenia w poście zrobił sondę, na zasadzie kto mógłby pochwalić się podobnym “wynikiem” co on. Przypomnę tylko, że jeszcze żadnemu wójtowi tej gminy nigdy nie zatrzymano prawa jazdy. Żadnemu. Każdy prezentował klasę, a swoim zachowaniem zadawał szyku Przestrzegał prawa. Wójt jednak nie rozumie powagi sytuacji i bagatelizuje zdarzenie, informując mieszkańców, że powodem zatrzymania był fakt podłączenia telefonu do ładowarki w trakcie kontunuowania jazdy. Uznał to za pech !! Czyżby. ?
  Niech wójt poda kwalifikację prawną wszystkich popełnionych przez siebie wkroczeń , które wpłynęły na zatrzymanie mu prawa jazdy. Samo korzystanie z telefonu (lub podłączenie do stacji ładowania) nie skutkuje nałożeniem 24 pkt. karnych !! Uważam, że była to kumulacja dotychczas popełnionych wykroczeń w ruchu drogowym przez tego samorządowca. Ale czy wójtowi starczy odwagi, aby o tym opowiedzieć ? Wątpię !!

  42
 7. Smerf pisze:

  wójt wjechał w tira gdzie ucierpiał jego pracownik Kamil z ochrony środowiska
  DLACZEGO TEN TYP KLAMIE !!! CO NA TO RADA GMINY ? CZY MILITOWSKI BĘDZIE MIAL SPRAWE KARNA ZA PRACOWNIKS KAMILA PONIEWAZ TO MU SIE NIE ZAGOI W CIAGU 7 DNI ?

  39
  • Marzenka pisze:

   Występek określony w art. 177 par. 1 lub 2 KK, co do zasady rozpatrywany jest przez sądy jako zdarzenie nieumyślne chociażby sprawca umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Osoby zainteresowane tą problematyka doskonale wiedzą o co chodzi.
   W przypadku, gdy uszkodzenia ciała u Pana Kamila biegły z zakresu medycyny sądowej lub biegły z zakresu chirurgii lub ortopedii określi jako naruszanie czynności narządów ciała poniżej dni siedmiu, wówczas mamy do czynienia w wykroczeniem, o którym jest mowa w art. 86 KW.
   Tak, czy siak, po ludzku współczuje Pawłowi. Mógł tylko też po ludzku opisać przebieg zdarzenia na swoim profilu, a nie zatajać tego faktu, i zasłaniać się stacją ładowania komórki.
   Dodatkowo, w zależności od rodzaju oraz charakteru uszkodzeń ciała, pokrzywdzony może jednocześnie swoich praw dochodzić na drodze sądowej w procesie cywilnym. (wszelkiego rodzaju odszkodowania).
   Trudno, mleko się wylało, trzeba teraz z otwartą przyłbicą zmierzyć się z ewentualną odpowiedzialnością za ten czyn.
   Paweł, musisz pamiętać ponadto o tym, że wszelkie ujawnione Twoje działania ( nawet te negatywne) mają wydźwięk medialny i podlegają społecznej ocenie w ramach dostępu do informacji publicznej.

   37
   • Anty rudy pisze:

    militowski musisz swoje szare komórki naśladować a nie telefon !
    jesteś kłamca krętacz I mam bardziej że odpowiesz za to !!!

    35
 8. Anty rudy pisze:

  militowski musisz swoje szare komórki naśladować a nie telefon !
  jesteś kłamca krętacz I mam bardziej że odpowiesz za to !!!

  36
 9. Marek pisze:

  Zwykły rudy GAD!!!!

  35
 10. Marek pisze:

  Trzeba zwrócić się do gminy czy w tej sprawie został sporządzony prokół powypadkowy ze zdarzenia w czasie pracy Pana Kamila z Ochrony Środowiska? No i czy została o tym zdarzeniu poinformowana Inspekcja Pracy?

  36
 11. podnieconywikary pisze:

  Generalnie NIEPRZESTRZEGANIE prawa (o ruchu drogowym) jest naganne, bo prawo obowiązuje wszystkich. Ale w bantustanie ludzie się tym szczycą, spójrzcie jak w fejzbukowym profilu jakieś kukuryny to lajkują, zagajają że łojeje nic się nie stało, że one też zapie***ają stówką przez wieś bo jest pewnie promocja na podgarle wieprzowe w lidlu czy na tipsy umówiona i na serial nie zdąży więc leci “szybko i bezpiecznie”. Włos sie na głowie jeży spotkać takie stworzenia na drodze. Pewnie dawno nie były do mózgu podpięte bo pan “wtyczkowy” zachlał albo się wyprowadził.

  35
 12. Marek pisze:

  Brak protokołu powypadkowego i zatajanie zdarzenia może podchodzić pod przestępstwo umyślne. Zdanie Pana Kamila w tej sprawie się nie liczy. Jest to obowiązek pracodawcy.

  30
 13. Mewa pisze:

  Teraz będzie jeździł rowerem to jest modne. Przyczyni się w niewielkim stopniu do dbania o środowisko.

  30
  1
 14. guzik z pętełką pisze:

  baranie łby!
  Przestańcie osądzać Pawła, przestańcie piętnować gościa Sami nie jesteście od niego lepsi.
  Zobaczcie, ile chłopak dobrego zrobił dla gminy.
  Zobaczcie, jak teraz wygląda infrastruktura gminną.
  Z zacofanego architektonicznie grajdołu zrobił przyjemną dla wszystkich gminę. Prowadzi dalsze działania dla upiększenia gminnego krajobrazu.
  Jeśli zrobił źle, to poniesie konsekwencje.
  Paweł, głowa do góry, Alleluja i do przodu.
  Na pohybel ciemniakom i malkontentom.

  12
  24
  • Prorok pisze:

   Jakoś tego wspaniałego świata nie zauważyłem.
   Pewnie jestem baranim łbem.
   Zauważyłem natomiast ile ten pan zrobił złego.
   Łamanie prawa to norma ?
   Pozbawienie pracy na cztery lata kierownika GZK ze złamaniem prawa pracy to norma?
   Złamanie prawa o ruchu drogowym skutkujące pozbawieniem prawa jazdy to norma ?
   Takie działania są normą dla jego byłych wychowanków w ZK.
   Człowiek na takim stanowisku powinien być wolny od takich działań.
   Na pohybel z takimi !!!

   22
   10
  • Mieszkanka gminy pisze:

   zapomniałeś dodać w zasługach że jako jedyny wójt sypiał z urzędniczkami które później biły się na dolnym holu w budynku urzędu w Rędzinach

   31
   0
 15. Radny pisze:

  Militowski przestań pokazywać kotki ,przyrodę itp na fb bo to jest śmieszne Ty masz aktualne badania psychologiczne?

  32
  1
 16. Radna pisze:

  Jak wam nie wstyd tak kogoś opluwać, szkalować i atakować. Zapewne większość tutaj piszących kreuje się na Katolików, uczęszcza grzecznie do Kościoła, Słucha Słowa Bożego. Czy za tym idzie postawa godna Katolika i Chrześcijanina. Nie, bo po wyjściu ze świątyni jesteście takim samymi podłymi łotrami jakimi byliście wcześniej. Do Kościoła chodzicie tylko na pokaz i po to, aby zakrzyczeć wasze chore sumienia. Zapomnieliście już jak dwukrotnie pełzaliście do urn żebrając, aby Paweł został wójtem gminy? Przytrafił mu się przykry incydent za który z pewnością odpowie. Był trzeźwy. Nie uchyla się od odpowiedzialności. Przyznał się w mediach, wyrażając ubolewanie. Jaką chcecie jeszcze zadać temu człowiekowi karę. Spalenie na stosie, łamanie kołem, ćwiartowanie z posoleniem, gotowanie w oleju lub smole, a może Madejowe łoże ?
  Jesteście zakompleksionymi, żałosnymi kreaturkami. Żądnymi krwi, mściwi do granic możliwości.
  Żaden poprzednik nie zrobił tyle dobrego dla gminy co Paweł.
  Czy wy macie aktualne badania psychologiczne ?

  10
  25
  • mieszkaniecrudnik pisze:

   bo to są KATOLE, czyli zawistne polaczki mieszkające na pięterku u mamusi, niedziela w kościele, po robocie piwko i małpka, serial, a jak ktoś się dorobi to krzyczą swoimi tłustymi ryjami że ZŁODZIEJ !!!

   21
   7
  • Radny pisze:

   przydopasko rudego a co zrobił dobrego ?

   23
   2
   • podnieconywikary pisze:

    a ty co zrobiłeś “dobrego”? chleb z pasztetem dla psa i żony na kolacje? czy sperytus z kubusiem jak świagier na rowerze przyjechał po mszy?

    3
    20
 17. Marek pisze:

  Rudy gad się mądrzy!!!!

  20
 18. Hela pisze:

  Co jeszcze musi nawywijać ten człowiek, żeby dotarło do Was, że trzeba gościa odwołać ?
  Co jeszcze musi nawywijać ???
  Ładuje Was w beret już drugą kadencje !!!
  On się bogaci, a Was traktuje podwyżkami podatków , danin, i podnosi ceny za śmieci!!!
  Robi z Wami, co tylko chce!!!

  19
 19. Mieszkańcy Gminy pisze:

  Jesteśmy oburzeni i zbulwersowani zachowaniem wójta !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Nie dość, że nie przyznał się w pełni do tego co zrobił, nie wyraził skruchy i żalu. Nie przeprosił za swoje skandaliczne zachowanie, nie licujące z powagą urzędu, to jeszcze z tego wydarzenia zrobił kabaret pytając bezczelnie ludzi czy mieli podobne zdarzenia drogowe.. ? To jak taki człowiek może być Naszym przedstawicielem i godnie reprezentować gminę.?

  17
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *