zachmurzenie umiarkowane
17°
17°
poniedziałek
Reklama
UG Rędziny
Wójt niczego sam nie ufundował. Za wszystko płacą mieszkańcy!
09 grudnia 2022 r. | 13:00
11

Wójt dał, wójt przekazał, wójt ufundował - wiele razy podczas gminnych uroczystości można było usłyszeć tego rodzaju epitety. Są one nieprawdziwe. Wójt nic nie dał, nie przekazał, nie ufundował. Za wszystko płaci gmina z podatków mieszkańców. No chyba, że wójt zapłaci z własnych pieniędzy, wtedy można tak to określać.

Podczas uroczystości związanej ze 100-leciem Szkoły Podstawowej w Koninie, dyrektor szkoły otrzymał od wójt "voucher na zakup monitora interaktywnego ufundowanego przez Wójta Gminy Rędziny Pawła Militowskiego z okazji 100-lecia Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Koninie". Zwróciłem się w tej sprawie do Militowskiego. Ile wydał z własnych pieniędzy na ten cel? Okazuje się, że nic. Za wszystko zapłaciła gmina. Wójt niczego nie ufundował. To rada gminy zatwierdziła środki na ten cel. Wójt tylko pośredniczył w przekazaniu "vouchera" w tej sprawie.

Tak niestety tworzą się mity, że wójt "coś daje". Wójt nic nie daje, wójt pośredniczy w przekazywaniu.

Poniżej stanowisko Militowskiego w tej sprawie.

PAWEŁ GĄSIORSKI

W odpowiedzi na otrzymane od Pana zapytanie informuję, iż uczestniczyłem w dniu 25 listopada br w uroczystości związanej z obchodami 100 - lecia Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Koninie jako Wójt, organ wykonawczy i przedstawiciel Gminy. W ramach tej uroczystości został przekazany na rzecz szkoły obraz Marii Konopnickiej będącej patronką szkoły mający stanowić symbol upamiętniający jubileusz stulecia szkoły, oraz voucher na kwotę 12.000 zł z przeznaczeniem na zakup dla potrzeb dydaktycznych ekranu multimedialnego dla placówki. Jednocześnie wyjaśniam, iż zwrot ufundowany przez Wójta należy rozumieć w kontekście organu wykonawczego Gminy tak jak jest to rozumiane np. w przypadku organizowania wszelakich turniejów czy konkursów pod patronatem Wójta Gminy. Źródło pochodzenia środków na ten cel tj. z budżetu gminy nie pozostaje tajemnicą . Przeznaczenie środków budżetowych na zakup ekranu było przedmiotem obrad na jednej z sesji Rady Gminy Rędziny.

Mając na uwadze powyższe wyjaśniam, iż zarówno cell i źródło pochodzenia środków pieniężnych przeznaczonych na zakup ekranu multimedialnego jest znany, możliwy do zweryfikowania i nie powinno to budzić żadnych wątpliwości.

Pozdrawiam
Wójt Gminy Rędziny
Paweł Militowski11 odpowiedzi na “Wójt niczego sam nie ufundował. Za wszystko płacą mieszkańcy!”

 1. Małgosia pisze:

  Panie Militowski
  to Rada Gminy Rędziny w dniu 08 listopada 2022 r. podjęła decyzję w sprawie przekazania 12.tys. zł ” na zakup monitora multimedialnego z okazji 100-lecia Szkoły Podstawowej w Koninie !!!

  Voucher na zakup monitora interaktywnego to prezent od mieszkańców całej Gminy Rędziny z okazji 100-lecia Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Koninie i powinien zostać przekazany przez Przewodniczącego Rady Gminy Rędziny nigdy NIE przez Wójta Gminy !!!

  Panie Militowski pan obiecał mieszkańcom Konina salę gminastyczną i nową szkołę za 16 mln. zł !!!
  Panie Militowskie ile warte są pana obietnice ????

  31
 2. uważny obserwator pisze:

  Panie Militowski WSTYDU nie masz !!!
  Voucher na zdjęciu posiada napis
  Na zakup monitora interaktywnego ufundowanego przez Wójta Gminy Rędziny Pawła Militowskiego z okazji 100-lecia Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Koninie !!!

  Panie Militowski WSTYDU nie masz !!!
  TY NIC nie potrafisz ufundować samodzielnie !!!
  12 tys. zł na zakup monitora interaktywnego ufundowanego przez Wójta Gminy Rędziny Pawła Militowskiego z okazji 100-lecia Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Koninie pochodzi od mieszkańców !!!
  Panie Militowski WSTYDU nie masz !!!

  29
 3. Mieszkaniec z Kościelca pisze:

  WON, WON, WON !!!!!

  27
  • Anty Rudy pisze:

   miltowski ile wniosków złożyłeś ty i twoi radni do rządu o to lub tamto ? w innych gminach piszą i dostaja
   won klamco

   29
 4. mieszkaniec Kościelca pisze:

  To nie rada gminy to my mieszkańcy ufundowaliśmy monitor do szkoły w Koninie. Naprawdę wielki wstyd, że nikt nie chce powiedzieć prawdy. Okradają nas z każdej strony i chełpia się, że wójt coś ufundował za nasze pieniądze. On może wyłożyć swoje skoro ma gest, bo ma ich dużo za dużo. Za co bierze taką pensję?

  25
 5. Marzenka pisze:

  Dziwię się p. Jarudze, że przyjął coś takiego. Przecież kiedyś sam był radnym gminnym i wie o co chodzi w te hocki klocki. Jeśli już został obdarowany “tą tekturką”, to powinien natychmiast publicznie wyjaśnić skąd rzeczywiście pochodzi ten “podarek od wójta”.
  Wszyscy po jednych pieniądzach.,

  26
 6. Marek pisze:

  A czy on się na czymś zna?
  Przepraszam zna się na podrabianiu zaświadczeń lekarskich!

  24
 7. Kasieńka pisze:

  Ślicznie wyszedł na fotografii pan wójt. Ma taki przyjacielski i serdeczny wyraz twarzy. że aż miło patrzeć. To bardzo atrakcyjny, elegancki i przystojny mężczyzna.

  18
  6
 8. Padre Inkasent Tadeusz pisze:

  Pozostaje panu Jarudze wziąć tekturkę pod pachę i wymienić ja na sprzęt audiowizualny.
  Przypominam, że “Voucher” to inaczej bon, talon , KTORY POWINNO WYMIENIĆ SIĘ DOKONUJĄC ZAKUPU.
  W tym naszym gminnym przypadku, “VOUCHER” oznacza LANS WÓJTA !!!

 9. Forseti pisze:

  Piszemy to o rzeczach oczywistych, wiadomo przecież, że Pan Wójt niczego i nic nikomu nie ufundował i nie ufunduje, chyba że będzie miał w tym swój prywatny interes.
  Ja tutaj bardziej bym się zajął tym ile takich monitorów można by było ufundować, gdyby wójt nie marnował pieniędzy mieszkańców, przypomnę tutaj na szybko choćby o autobusie do ośrodka zdrowia,gdzie powstały przystanki i wszystko z tym związane wymagało inwestycji….i jakoś tych autobusów nie widzę. Takich spraw zapewne znacie więcej.
  Zadać sobie należy również pytanie, szczególnie w tym okresie ile, za co i komu wypłacono premii dla pracowników …ile to byłoby kolejnych monitorów….mogę zgadywać tylko że taka premia jest wypłacana z tego co w gminie zostanie, a na pewno ci co mają na to wpływ wiedzą jak podzielić ją między siebie..i na pewno nie myślą ile monitorów podarować można, czy ile dróg naprawić można.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *