zachmurzenie duże
12°
środa
Reklama
Wójt naruszył dyscyplinę finansów? Przewodnicząca “zapomniała” o tym fakcie powiadomić radnych?
26 listopada 2019 r. | 11:22
10

Dotarła do mnie "tajna" informacja, bardzo ukrywana przed mieszkańcami i radnymi. Rzecznik Dyscypliny Finansów wydał zarządzenie w sprawie ujawnionych okoliczności wskazujących na naruszenie dyscypliny finansów publicznych przez Wójta Gminy Rędziny Pawła Militowskiego. Chodzi o brak prowadzenia audytu wewnętrznego w latach 2017-2019, pomimo przekroczenia progu prowadzenia audytu wewnętrznego w jednostce.

Najbardziej bulwersujący jest fakt, że rzecznik skierował pismo w tej sprawie do Wójta i Przewodniczącej Rady Gminy Rędziny Agnieszki Bajor. Bajor powinna o tym fakcie niezwłocznie powiadomić radę gminy. Niestety, według informacji od kilku radnych, Bajor tego nie zrobiła.

Za nieprzeprowadzenie audytów grozi kara grzywny, nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Poniżej pismo w tej sprawie.

PAWEŁ GĄSIORSKI10 odpowiedzi na “Wójt naruszył dyscyplinę finansów? Przewodnicząca “zapomniała” o tym fakcie powiadomić radnych?”

 1. Rudniki pisze:

  Bo u nas ręką rękę myje. Co radni z tym zrobią???

  13
 2. Patryk pisze:

  Pan wójt dużo zarabia,to zapłaci dużą karę.Ale z własnego portfela proszę!

  14
 3. Gmar pisze:

  Interesuje mnie co władze gminy zrobiły w sprawie ograniczenia smogu. Kiedys była akcja planowanego dofinansowania fofowoltaniki.Jak zwykle na planach się skończyło.Nawet jakaś firma zrobiła biznesik na odpłatnym (oczywiscie) określeniu warunków technicznych posesji.Czyli jednak ktoś zyskał. A że nadal śmierdzi…Widocznie nie wszystkim.

  14
  • Marianka City pisze:

   A, co Wy drodzy Wyborcy chcecie ?, żeby w gminie pachniało produktami Cliv Cristian, Caron, a może Chanel Nr.5 ?
   Drodzy Wyborcy, w tej gminie miała być, fotowoltaika , pompy ciepła i, co?
   A, temat odbioru eternitu z niektórych gospodarstw domowych w gminie, już upadł…?
   Ale, co tam drodzy Wyborcy………. nie trzeba być takim pesymistom, bo są i pozytywne aspekty działania władz gminy .
   Np , co się udało? ………………………a, no udało się zarobić panu wójtowi ponad 24o tysięcy rocznie, z podatków gminnych nieszczęśników 😀
   Ludzie, spytajcie pana wójta, gdzie jest dla Was to “Lepsze jutro” które kiedyś przyobiecywał!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   13
 4. Marianka City pisze:

  Pani Przewodnicząca nie chciała martwić taką informacja państwa radnych……bo to przecież państwo radni podejmują uchwały w naszej gminie, a także powinni poprzez Komisję Rewizyjną kontrolować wszystkie działania pana wójta…….nieprawdaż?

  12
 5. ~` na koszt podatnika pisze:

  Czy fakt nieprzeprowadzenia audytu wewnętrznego w gminie wynika z braku znajomości prawa przez odpowiedzialne osoby, co jest rzeczą kompromitującą.Czy też wynika z faktu celowego działania, co jest z kolei kompromitujące.

  13
 6. taka ciekawostka... pisze:

  Dlaczego treść pisma od Rzecznika Finansów Publicznych, nie odczytano na ostatniej sesji rady gminy, tylko zajmowano się skargami Pani Radnej?Pan wójt też był obecny posiedzeniu Rady i nawet się nie zająknął na ten temat.Pani Przewodnicząca na pytanie Radnej Warwasinskiej nie odpowiedziała, dlaczego?
  Macie państwo pismo od Rzecznika i ukrywacie przed radnymi i mieszkańcami, czy jeszcze do Was nie dotarło z Katowic?

  11
 7. Wujek Dobra Rada pisze:

  Pan Przewodniczący Komisji Skarg, Wniosków i Petycji winien niezwłocznie, na podstawie doniesień prasowych, wszcząć procedurę zbadania wszystkich okoliczności tej sprawy i przedstawić opinii publicznej stosowne wnioski.
  Doniesienie prasowe jest pełną podstawą do podjęcia działań przez Komisje.

  10
 8. Marianka City pisze:

  robią ten audyt wewnętrzny czy jeszcze nie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *