zachmurzenie duże
piątek
Reklama
fot. UG Rędziny
Wójt Chmielarz pozostawił Wójtowi Militowskiemu ponad 7 mln w kasie gminy!
27 grudnia 2019 r. | 10:22
20

Skontaktował się ze mną były Wójt Gminy Rędziny - Waldemar Chmielarz, który chciał wyjaśnić pewną nieścisłość związaną z informacją Wójta na temat zadłużenia gminy Rędziny na koniec 2014 roku. Według Wójta Chmielarza, na koniec 2014 roku w gminnej kasie była nadwyżka w wysokości 5 590 662,55 zł (łączne nadwyżka wynosiła 7 031 088,09 zł, a zobowiązania 1 440 525,54 zł - co dało 5 590 662,55). Według Wójta Pawła Militowskiego i informacji przedstawionej mojej osobie, stan zobowiązań na koniec 2014 roku wynosił 1 440 525,54 zł.

Poniżej list Wójta Chmielarza oraz załącznik.

Szanowny Panie Redaktorze w związku z Pana artykułem o zadłużeniu gminy Rędziny chciałbym zwrócić uwagę na faktyczną sytuację finansową gminy Rędziny na koniec 2014 r. do którego miałem zaszczyt pełnić funkcję wójta gminy Rędziny. W związku z przedstawianiem medialnym i publicznym przez wójta Pana Pawła Militowskiego o przejęciu gminy z potężnym zadłużeniem pozwoliłem sobie zwrócić się o informację w w/w sprawie. Z informacji przedstawionej przez Pana wójta wynika, że na koniec roku budżet gminy posiadał nadwyżkę budżetową w wysokości 5.590.662,55 zł.

Poniżej pismo w tej sprawie.

Oznacza to, że Wójt Chmielarz pozostawił Wójtowi Miltowskiemu w kasie 7 031 088,09 zł. Militowski w pięć lat doprowadził gminę, pomimo 7 mln zł nadwyżki, do wzrostu zadłużenia z 1 440 525,54 zł w 2014 roku do planowanych 12 706 684,62 zł w 2019 roku

Wnioski wyciągnijcie sami.

PAWEŁ GĄSIORSKI20 odpowiedzi na “Wójt Chmielarz pozostawił Wójtowi Militowskiemu ponad 7 mln w kasie gminy!”

 1. zdziwiony pisze:

  w artykule pt. “Zadłużenie gminy w pięć lat wzrosło o 900 procent! ” zobowiazania gminy w roku 2014 wynosiły 1 440 525,54 zł, więc jak to mozliwe ze byly wojt zostawil 7 mln nadwyzki ?? nie mogl z tej kasy splacic zobowiazan ??

  9
  10
  • Koniniok pisze:

   REFERENDUM ! REFERENDUM ! REFERENDUM!

   14
   5
  • Marek Balawajder pisze:

   Z powyższego artykułu wynika, iż Pan Wójt Militowski poinformował pisemnie Pana Redaktora Gąsiorskiego jedynie o zobowiązaniach, pomijając pozostawioną przez poprzednika nadwyżkę budżetową.Czy dobrze odczytałem intencję Pana redaktora?

   15
   8
 2. zdziwiony pisze:

  Dodatkowo na co trzymal te pieniadze ? 12 lat oszczedzał na emeryture ??

  9
  11
  • Elunia pisze:

   Kochani, witam serdecznie
   Całkiem spokojnie piję popołudniową kawusię i …….nie(miłe) zaskoczenie.Dzisiaj jest dzień, kolejnych rewelacji w gminie. Jestem pewna, że to dopiero początek.

   14
   9
  • Miła pisze:

   Może pomogę Ci rozjaśnić horyzonty myślowe..Poprzedni , prawdziwy Gospodarz Wójt Chmielarz, gromadził taką kasę miedzy innymi po to, aby mieć zapas w razie uzyskania pieniędzy unijnych na inne, zaplanowane inwestycje.Jak pewnie wiesz, warunkiem przeprowadzenia inwestycji z udziałem środków unijnych, jest fakt posiadania też cześć swojej gotówki.Tak wygląda właśnie mądre i odpowiedzialne zarządzanie finansami gminy.Widzisz zdziwiony, poprzedni wójt miał się czym pochwalić.W pocie czoła, mozolnie, gromadził środki budżetowe zostawiając nadwyżkę następcy.To znaczy wydawał pieniądze bardzo ekonomicznie.
   Czy dostrzegasz teraz różnice dzielące obu Panów Wójtów?

   19
   10
   • Kto za tym stoi pisze:

    Pytan jest kilka :
    1.Skoro Chmielarz był taki wspaniały to dlaczego suweren go spuścił po linie?
    2. Skoro był taki boski to dlaczego nie było inwestycji?
    Ten profil to typowe oglupianie ludzi a jeżeli P. Chmielarz faktycznie wysłał taki list to średnio o nim świadczy.

    17
    22
    • Z Osiedla pisze:

     Sam bym dokładnie tak samo postąpił jak Pan Chmielarz, gdyby ktoś obwiniał mnie publicznie o pozostawienie gminy z długami.A na własne uszy słyszałem, jak panowie Militowski i Spiechowicz mówili w takim tonie.Wprowadzili narracje do gminy, że ta jest rzekomo pozostawiona z zadłużeniem.Ale na tamtą chwile pewnie to im było niezbędne do podejmowania działań.
     Jak skończył Pan Spiechowicz wszyscy wiemy, jak skończy Pan Militowski czas pokaże.

     12
     7
    • Coco Jamboo i do przodu... pisze:

     “Kto za tym stoi” , skoro twierdzisz, że ten profil to typowe ogłupianie ludzi, to zwróć uwagę Panu wójtowi Militowskiemu, aby nie podwał do publicznej wiadomości, podpisanych przez siebie pism, dotyczących poszczególnych zdarzeń w gminie.Bo wychodzi na to, że to Pan wójt Militowski ogłupia mieszkańców gminy tymi pismami.

     15
     5
    • Leśniczy pisze:

     Kto za tym stoi – a, kto za tobą stoi, że wypisujesz takie bzdury, na polityczny obstalunek ?
     Inwestycje pana wójta Chmielarza.Te najważniejsze, które zapamiętałem.Można oczywiście poprosić wójta aby udostępnił w szerszym zakresie, mając dostęp do dokumentacji.
     1. Hala Sportowa
     2. Orlik
     3. Oczyszczalnia ścieków
     4. Kanalizacja w gminie (Kościelec,Rudniki,Rędziny)
     5. Oświetlenie , chodniki w gminie
     6. Budowa akwenu wypoczynkowego w Karolinie
     6. Bieżące remonty i naprawy dróg gminnych (czego nie widać obecnie)
     SPRAWA NAJWAŻNIEJSZA – NIE ZOSTAWIŁ GMINY Z DŁUGAMI!!!!!!!!!!!

     10
     5
     • Elunia pisze:

      Witam Kochani
      Popijając popołudniową kawusię, na pełnym luziku, poświeciłam odrobinkę swojego cennego czasu i zajrzałam na stronę BIP Urzędu Gminy Rędziny.Szczególnie zainteresował mnie problem pozyskania środków unijnych dla Gminy.Po obejrzeniu zakładki Projekty UE zamurowało mnie.Stwierdziłam jedynie 1 (słownie jeden projekt) złożony w roku 2016.Przeglądnęłam lata 2017 oraz 2018, a tam zupełna pustka.Roku 2019 nie w ogóle nie uwzględniono.Czy może mi ktoś to wytłumaczyć.Gdzie są te wielkie “dzieła” za pieniądze unijne, o których tak szumnie mówi się na terenie Gminy.
      I jeszcze pozwolę sobie zatrudnić do odpowiedzi osoby zainteresowane.Czy prawdą jest, iż na stanowisku d/s pozyskiwania środków unijnych zatrudniona jest osoba posiadająca zawód rehabilitanta? Bo takie plotki krążą po gminie.
      Cieplutko pozdrawiam wszystkich uczciwych i porządnych mieszkańców Gminy 🙂

      12
      5
 3. komentarz pisze:

  Wójt Chmielarz to samorządowiec z krwi i kości wcześniej był radnym w gminie w powiecie miał doświadczenie i potrafił jak nikt inny gospodarować naszymi pieniędzmi. Nie zatrudniał zbędnych pracowników, nie dawał takich podwżek jak obecny. Proszę porównać zarobki urzędników gminnych za Wójta Chmielarza i obecnego i porównać stan zatrudnienia. Czy ci ludzie są naprawdę potrzebni, ale należy im odpłacić za wygraną. Jeżeli nie podejmiemy wkrótce decyzji o referendum o nasza gmina skończy fatalnie. Za 4 lata to tylko zarząd komisaryczny. Dlatego mieszkańcy muszą się obudzić i to jak najszybciej. Pieniądze są perfidnie marnotrawione. Bardzo proszę wybierzmy kogoś do przeprowadzenia zebrania podpisów i załatwienia u komisarza wyborczego!!!! Czas pracuje przeciw nam mieszkańcom!!!!!! Ciągle piszemy o referendum, a nic nie robimy w tej sprawie.

  17
  5
  • Kto za tym stoi pisze:

   Nie no faktycznie..
   Nie dawał podwyżek – to duży plus!
   Ciekawe kim jesteś – pewnie też nie dajesz podwyżek.
   Urzędnicy dużo zarabiają? Proszę się nie ośmieszac – znam kilka osób pracujących w gminie..
   Jak dla mnie to w gminie jest zatrudnionych zbyt mało osób np. Do prac porządkowych na terenie gminy!
   No ale jak tu zatrudniać jak wszędzie czyhają odstawieni od koryta?
   Ostatnie pytanie : poprzedni wójt pracował za darmo?
   A może za niższą stawkę niż inny włodarze gmin?
   Jeżeli tak jest i pracował za darmo to pierwszy kamień rzucę!
   Także skończycie z tą hipokryzja, bierzcie się do roboty i wygrajcie kolejne wybory!
   Znów będziecie przy państwowym korycie bando nieudaczników ☝️

   21
   9
   • Elunia pisze:

    Słychać wycie? Znakomicie 😀
    Taki rozpaczliwy bełkot, jak ten od “Kto za tym stoi”, to dobry prognostyk na to, że zaczyna się panika i szukanie odpowiedzialnych za katastrofalne finanse gminy.Ale bardziej jest to obawa przed utratą samorządowego stołka.Proszę się nie niepokoić, tylko cierpliwie zaczekać na efekt końcowy.Zapewniam, że bedzie piorunujący.
    Nie pozwolimy demolować gminy w imię interesów partyjno koleżeńskich.
    Koniec hasełka “Doić gminę moją pasją” !

    14
    13
 4. aaa pisze:

  Sory ale nie porównujcie pana Chmielarza do Militowskiego. To inna liga

  13
  • Kto za tym stoi pisze:

   Dokładnie
   P. Chmielarz to powiedzmy A klasa a obecny wójt minimum 4 liga

   9
   7
   • Aśka77 pisze:

    Chmielarz to 3 liga a obecny to zaraz spadnie do B klasy

    19
    5
   • Leśniczy pisze:

    To , że 4 liga, to by się nawet zgadzało.Zamiast remontować ulice gminne (Kościuszki, Cmentarna, Szkolna w Rędzinach) ma kolejną wizje – budowę drogi z Karoliny do Borowna przez las.Czytaj Kurier Rędziński.
    A powiat dalej czeka, aż wójt wybuduje kanalizację na Kościuszki, aby można było przystąpić do generalnego remontu tej powiatowej drogi – ulicy.

    13
    3
 5. Mieszko pisze:

  Obecny wójt na zebraniach przedwyborczych w 2014 roku zapowiadał obniżenie pensji wojta po wygraniu wyborów a dziś jego wynagrodzenie jest większe od profesora Majchrowskiego prezydenta Krakowa. W naszej gminie robi się wszystko z kredytów bankowych, a projekty unijne idą w kosz, bo albo nie prawidlowo napisany, albo na liscie rezerwowej, albo spóźnili złożyć we wskazanym terminie. Paranoja….Stawka za śmieci którą przeglosowali szanowni radni to podwyżka jednorazowa o 60%!!! Sąsiednie gminy rozstrzygają przetargi gdzie kwoty są dużo mniejsze np.Kłomnice, Mstów, Mykanów.. Nie spodxiewajcie się kochani teraz już niewiadomo czego bo pieniążków w budrzecie nie ma, dla tego robi się sesje wczesnoporanne aby przesunąć grosze z paragrafu na paragraf. No cóż czekamy teraz na stadiony obiecane przy drodze krajowej 91 hahahaha.. Jeżeli tej wyśmienitej wyobrazni Pana wojta nie zatrzymamy to za chwilę będzie budował drogę na terenie gminy Mykanów ktora idzie do lasu…FAJNIE SIĘ WYDAJE NIE SWOJE, SPŁACAĆ BĘDĄ MIESZKAŃCY…

 6. […] którą po swojej kadencji pozostawił w kasie gminy Wójt Waldemar Chmielarz (pisałem o tym TUTAJ)? Gdzie są te […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *