bezchmurnie
piątek
Reklama
fot. WKU Tychy
WKU szykuje miejsce dla kobiet i mężczyzn z gminy Rędziny
23 stycznia 2020 r. | 11:50
5

Uwaga Mieszkańcy gminy Rędziny, którzy urodzili się w latach 1996-2001. Od 2 marca do 1 kwietnia 2020 roku na terenie naszego powiatu w Częstochowie zostanie przeprowadzona kwalifikacja wojskowa. Dotyczy to zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Mężczyźni z gminy będą przechodzili kwalifikację od 9 do 10 marca, a kobiety 1 kwietnia.

Stawieniu się do kwalifikacji wojskowej podlegają:
- mężczyźni urodzeni w 2001 roku;
- mężczyźni urodzeni w latach 1996-2000, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej;

osoby urodzone w latach 1999 - 2000, które:
- zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej ze względu na stan zdrowia, jeżeli okres tej niezdolności upływa przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej,
- zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej ze względu na stan zdrowia, jeżeli okres tej niezdolności upływa po zakończeniu kwalifikacji wojskowej, i złożyły, w trybie art. 28 ust. 4 i 4b ustawy z 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej, wniosek o zmianę kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej;
- kobiety urodzone w latach 1996 - 2001, posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej, oraz kobiety pobierające naukę w celu uzyskania tych kwalifikacji, które w roku szkolnym lub akademickim 2019/2020 kończą naukę w szkołach lub uczelniach medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych albo będące studentkami lub absolwentkami tych szkół lub kierunków, o których mowa w §2 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 28 kwietnia 2017 r. w sprawie wskazania grup kobiet poddawanych obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji wojskowej (Dz.U. z 2017 r. poz. 944);
- osoby, które ukończyły 18 lat życia i zgłosiły się ochotniczo do kwalifikacji wojskowej do końca roku kalendarzowego, w którym kończą 24 lata życia, jeżeli nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.

Sprawdzajcie skrzynki pocztowe. Zaproszenia na komisje już wkrótce zostaną do Was przesłane pocztą.

PAWEŁ GĄSIORSKI



5 odpowiedzi na “WKU szykuje miejsce dla kobiet i mężczyzn z gminy Rędziny”

 1. katotaliban pisze:

  Przegląd mięsa armatniego czas zacząć:)

 2. Redziniak pisze:

  Już widzę jak niektórym chloptasiom zwieracze puszczą.Kozaczą tylko z butlą piwa na wsi pod GS-em.

  • Redziniak pisze:

   Mnie puściły.

   1
   3
   • A kogo to... pisze:

    Redziniak (ten fałszywy od plotek,,trollowania forum, obrony nieudaczników i popsutego zwieracza) twój przypadek jest kliniczny .Na wszelki wypadek aby udroznic całkowicie końcowy odcinek układu pokarmowego zastosuj kreta i sprężyne hydrauliczną.

 3. Redziniak pisze:

  Zadaniem dziennikarza jest przekazywanie rzetelnych i bezstronnych informacji oraz różnorodnych opinii.
  Dobro czytelników, słuchaczy i widzów oraz dobro publiczne powinny mieć pierwszeństwo wobec interesów autora, redaktora, wydawcy lub nadawcy.
  Informacje powinny być zrównoważone i dokładne, tak by odbiorca mógł odróżnić prawdę od przypuszczeń i plotek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *