zachmurzenie duże
21°
21°
wtorek
Reklama
fot. WKU Tychy
WKU szykuje miejsce dla kobiet i mężczyzn z gminy Rędziny
23 stycznia 2020 r. | 11:50
5

Uwaga Mieszkańcy gminy Rędziny, którzy urodzili się w latach 1996-2001. Od 2 marca do 1 kwietnia 2020 roku na terenie naszego powiatu w Częstochowie zostanie przeprowadzona kwalifikacja wojskowa. Dotyczy to zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Mężczyźni z gminy będą przechodzili kwalifikację od 9 do 10 marca, a kobiety 1 kwietnia.

Stawieniu się do kwalifikacji wojskowej podlegają:
- mężczyźni urodzeni w 2001 roku;
- mężczyźni urodzeni w latach 1996-2000, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej;

osoby urodzone w latach 1999 - 2000, które:
- zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej ze względu na stan zdrowia, jeżeli okres tej niezdolności upływa przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej,
- zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej ze względu na stan zdrowia, jeżeli okres tej niezdolności upływa po zakończeniu kwalifikacji wojskowej, i złożyły, w trybie art. 28 ust. 4 i 4b ustawy z 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej, wniosek o zmianę kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej;
- kobiety urodzone w latach 1996 - 2001, posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej, oraz kobiety pobierające naukę w celu uzyskania tych kwalifikacji, które w roku szkolnym lub akademickim 2019/2020 kończą naukę w szkołach lub uczelniach medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych albo będące studentkami lub absolwentkami tych szkół lub kierunków, o których mowa w §2 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 28 kwietnia 2017 r. w sprawie wskazania grup kobiet poddawanych obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji wojskowej (Dz.U. z 2017 r. poz. 944);
- osoby, które ukończyły 18 lat życia i zgłosiły się ochotniczo do kwalifikacji wojskowej do końca roku kalendarzowego, w którym kończą 24 lata życia, jeżeli nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.

Sprawdzajcie skrzynki pocztowe. Zaproszenia na komisje już wkrótce zostaną do Was przesłane pocztą.

PAWEŁ GĄSIORSKI5 odpowiedzi na “WKU szykuje miejsce dla kobiet i mężczyzn z gminy Rędziny”

 1. katotaliban pisze:

  Przegląd mięsa armatniego czas zacząć:)

 2. Redziniak pisze:

  Już widzę jak niektórym chloptasiom zwieracze puszczą.Kozaczą tylko z butlą piwa na wsi pod GS-em.

  • Redziniak pisze:

   Mnie puściły.

   1
   3
   • A kogo to... pisze:

    Redziniak (ten fałszywy od plotek,,trollowania forum, obrony nieudaczników i popsutego zwieracza) twój przypadek jest kliniczny .Na wszelki wypadek aby udroznic całkowicie końcowy odcinek układu pokarmowego zastosuj kreta i sprężyne hydrauliczną.

 3. Redziniak pisze:

  Zadaniem dziennikarza jest przekazywanie rzetelnych i bezstronnych informacji oraz różnorodnych opinii.
  Dobro czytelników, słuchaczy i widzów oraz dobro publiczne powinny mieć pierwszeństwo wobec interesów autora, redaktora, wydawcy lub nadawcy.
  Informacje powinny być zrównoważone i dokładne, tak by odbiorca mógł odróżnić prawdę od przypuszczeń i plotek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *