bezchmurnie
15°
12°
środa
Reklama
Według Wójta umowa z kancelarią prawną to tajemnica skarbowa!
09 października 2020 r. | 12:10
16

Bardzo ciekawą interpretację przepisów zaprezentował Wójt Paweł Militowski w decyzji administracyjnej dotyczącej odmowy udzielenia informacji publicznej w zakresie umów i aneksów do umów z kancelarią prawną Woźniak i Wspólnicy sp.k z Krakowa.

Otóż, według Militowskiego umowy i aneksy do umów to tajemnica skarbowa. To bardzo ciekawa interpretacja. Umowy były już tajemnicą przedsiębiorstwa i informacją przetworzoną. W co oczywiście nie uwierzyło Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Częstochowie, teraz to tajemnica skarbowa.

Brawa dla Pawła Militowskiego.

Sprawa oczywiście trafi do SKO w Częstochowie.

Poniżej decyzja w tej sprawie.

PAWEŁ GĄSIORSKI16 odpowiedzi na “Według Wójta umowa z kancelarią prawną to tajemnica skarbowa!”

 1. mieszkaniec pisze:

  Dokąd ten chory umysłowo człowiek będzie oszukiwał mieszkańców i wyborców. Biada tym co na niego głosowali niech się teraz wstydzą, przed innmi mieszkańcami, którzy chcieli w Rędzinach innego wójta. Jeżeli nie zrobimy w szybkim terminie referendum, to nie będzie, co po tym człowieku zbierać w gminie Rędziny. Śmieci mamy najdroższe, pensja wójta największa, porobione referaty dla swoich kochanek, żeby im rozdawać nasze pieniądze. Czego nie zrobi to odpowiednie zwierzchnie instytucje uchylają jego lub rady uchwały. Ale to jest wielki wstyd!!!!!!!!!!! Ludzie, mieszkańcy
  naszej gminy należy się naprawdę zjednoczyć i wyrzucić tych nieudaczników. W nas jest siła, ale tylko razem.

  32
  • Cwaniak z Koscielca pisze:

   1.Syn alkoholika na wózku oraz wnuk umysłowo chorego.
   2.Syn gminnego alkoholika.
   3.Żona pierdlarzą mafijnego.
   Ludzie, czego jeszcze nie rozumiecie???

   27
 2. Redziniak pisze:

  Znowu siarczysty policzek dla wszystkich podatników gminie!!!!!!!
  Wojt nie powie ile wydał naszych pueniedzy?????????? Dlaczego??? – . bo nie!!!!!!!!!!
  Ponoć dostęp do gminy ma być utrudniony z powodu pandemii.
  Mamy nadzieję, że w tym roku nie będzie nagród i premii dla koleżanek. Bo niby za co.?! Tylko za to, że ktoś pofatyguje się do pracy ma być nagradzamy i premiowany ??? !!!!!!!!!!
  Pamiętam jak w remizach strażackich przed wyboramu zapewnial że będzie dbał o budżet gminy. Prawie się popłakał tak chciał zostać wójtem!!!!!!
  Opłaciło się!!!!!!!!!!!
  A Ty narodzie naiwny, zostałeś nabity w butelkę!!!!!!!!

  29
 3. Koniniak pisze:

  Taczka!!!!!!!!!!
  Taczka!!!!!!!!!!
  Taczka!!!!!!!!!!

  28
 4. Agusia pisze:

  Skoro udzielenie informacji publicznej według pana wójta, mieści się w pojęciu tajemnicy skarbowwej, to niech Pan Redaktor powiadomi również organa skarbowe. !

  26
 5. Koniniok pisze:

  Gąska, a kiedy ty się w końcu za normalną robotę weźmiesz?

  5
  21
 6. Koniniok pisze:

  koniobijco wyżej !, normalna robota polega na tym , żeby ujawniać szachrajstwa oszołomów i wykolejeńców.

  20
  • Koniniok pisze:

   Czyli gąska powinien ujawnić wszystkie SWOJE szachrajstwa, a ma ich na koncie dużo i to takich, że wyrzuciłyby cię z butów, ty żałosny, podszywający się pode mnie robaku.

   17
   • Koniniok pisze:

    Nie żadna gąską czy kaczka POpaprańcu tylko twój ryży pan ma nierowno pod sufitem stąd te zdrady małżeńskie chore wizję i kłamstwa.
    Tylko człowiek z odchyleniami psychicznymi zdradza żonę i naraża dzieci na posmiewisko..
    Ale tak zachowuje się cała rodzina twojego ryżego pana kundelku merdajacy ogonem na dźwięk premii nagród i podwyżek. Cala rodzina ryżego jest popaprana na punkcie zdrad i kopulacji.

    19
 7. COMMON LAW pisze:

  Diabeł tkwi w szczegółach.
  Pod tym pismem, decyzją podpisana jest pani sekretarz gminy Olszewska. Myślę, że tutaj wójta można poniekąd “usprawiedliwić”.ACZKOLWIEK ZA WSZYSTKIE PISMA ODPOWIADA OSOBIŚCIE, Z RACJI SPRAWOWANEGO NADZORU SŁUŻBOWEGO. !!!
  Niewykluczone jest, że zdaniem pani sekretarz, wydatki na kancelarię prawną w Krakowie, chroni tajemnica skarbowa (sic!).

  22
 8. komentarz pisze:

  Trzeba się głęboko zastanowić, czy ta pani nadaje się na sekretarza naszej gminy ????????? To osoba perfidna, wyrachowana po trupach do celu, wstrętna karierowiczka. Nawet własnego ojca się zapiera, nikt w gminie jej nie lubi,
  jest osobą bezwzględną. Zależało jej tylko żeby mieć stanowisko i dużą kasę. Powinna się wstydzić, że nie potrafi uszanować długo pracujących urzędników. Ona swoim chamstwem może straszyć. Mamy odpowiednich miłych, uprzejmych swoich mieszkańców na to stanowisko. A ona won z naszej gminy niech sobie poszuka pracy w Kłomnicach,
  ale kto by ją tam chciał? ale tam jest odprowadzana za nią subwencja podatkowa od jej krociowych zarobków? Czy słusznie i za co jest tak wynagradzana? Resztę można sobie dopowiedzieć.

  32
 9. COMMON LAW pisze:

  TAJEMNICA SKARBOWA
  Chętnych zapraszam do zapoznania się z DZIAŁEM VII – TAJEMNICA SKARBOWA – USTAWY ORDYNACJA PODATKOWA. (Dz.U.2020.1325 t.j), . gdzie między innymi przedstawiono zakres przedmiotowy oraz zakres podmiotowy pojęcia tajemnica skarbowa.
  Raz jeszcze pragnę zaapelować do władz gminy.Mieszkańcy nie są zainteresowani przychodem Kancelarii Prawnej z Krakowa lecz wyłącznie środkami finansowymi przekazanymi z budżetu gminy do tej kancelarii, w ramach świadczonych przez nią usług dla urzędu gminy.W tym momencie wykazywanie przez panią sekretarz, iż takie wydatki chroni tajemnica skarbowa jest bezprzedmiotowe, niedorzeczne i ma wyłącznie na celu “przeciąganie w czasie” całej procedury dotyczącej uzyskania informacji publicznej, dotyczącej wydatkowania pieniędzy publicznych, między innymi na rzeczoną Kancelarię.

  27
 10. Justynka pisze:

  Na stronie fb, gdzie pan wójt poinformował wszystkich o pozytywnym wyniku na Covid 19, napisał dalej, iż najbliższe 10 dni spędzi na kwarantannie.
  Otóż szanowny panie wójcie, nie na kwarantannie, tylko w izolacji, (chyba, że wcześniej był hospitalizowany z powodu wykrycia choroby, a stan zdrowia na tyle uległ poprawie, że można zastosować kwarantanne domową), ponieważ osoby chore (zakażone) poddane są izolacji.
  Jeśli chodzi o kwarantanne, to obejmuje się nią wszystkie osoby zdrowe, mające kontakt z osobą zakażoną.Skoro SANEPID poinformował o pozytywnym wyniku, to w rzeczy samej powinien polecić konkretne zalecenia dla zakażonego.Pozostania w IZOLACJI !
  Osoby, które miały kontakt z zakażonym, powinny pozostać w kwarantannie i domagać się wykonania testów na obecność Covid 19!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  23
  • Cecylia pisze:

   Justynka przecież wójt się na tym nie zna, jemu nie chce się już pracować cały tydzień był nieobecny w urzędzie, to czym miał się usprawiedliwić najleiej koronawirusem. Czyżby narażał własną rodzinę na zakażenie przecież ma małe dzieci, on tylko nas okłamuje. Co z urzędnikami, a raczej z urzędniczkami kochankami pójdą teraz na kwrantannę?
   Sprawę należy szybko zgłosić do Sanepidu, bo nasze, kochane, biedne pracownice nie mogą czuć się bezpiecznie.
   Tak naprawdę, to gdzie się zaraził wójt? pewnie znowu jakieś występy artystyczne, do tego to on jest zdolny, ale nie do pracy do brania grubej kasy. Co na to jego żona?

   19
 11. Mieszkaniec Osiedla pisze:

  Cudzołożnik!!!
  Cudzołożnik!!!
  Cudzołożnik!!!

  19
 12. Marek pisze:

  No cóż funkcjonariusz służby więziennej zamknął informację publiczną w celi więziennej. Z celi informację publiczną może wyciągnąć tylko Prokurator!

  16

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *