zachmurzenie umiarkowane
17°
17°
poniedziałek
Reklama
We wtorek sesja w sprawie utworzenia placówki wsparcia dziennego w Rędzinach
27 lipca 2022 r. | 09:26
8

We wtorek 2 sierpnia o godz. 15:30 w Centrum Usług Społecznościowych w Rędzinach odbędzie się sesja Rady Gminy Rędziny w sprawie utworzenia placówki wsparcia dziennego prowadzonej w formie opiekuńczej.

porządek obrad:
1. Otwarcie i stwierdzenie prawomocności obrad.
2. Przyjęcie porządku obrad.
3. Poinformowanie radnych, czy do protokołu z L sesji zostały zgłoszone uwagi.
4. Informacja z działalności Wójta Gminy z okresu międzysesyjnego.
5. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie gminy na 2022 rok.
6. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2022-2032.
7. Podjęcie uchwały w sprawie określenia średniej ceny jednostki paliwa w Gminie Rędziny w roku szkolnym 2022/2023.
8. Podjęcie uchwały w sprawie utworzenia placówki wsparcia dziennego prowadzonej w formie opiekuńczej w ramach projektu pt. „Poprawa dostępności i jakości usług społecznych w Gminie Rędziny poprzez działalność Centrum Usług Społecznościowych” przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rędzinach oraz nadania jej Statutu.
9. Podjęcie uchwały w sprawie poboru opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w drodze inkasa, określenia inkasentów, wysokości wynagrodzenia za inkaso oraz terminów płatności dla inkasentów.
10. Podjęcie uchwały w sprawie poboru w drodze inkasa podatku od nieruchomości, podatku rolnego, podatku leśnego od osób fizycznych oraz należności pieniężnych pobieranych w formie łącznego zobowiązania pieniężnego, określenia inkasentów i wysokości wynagrodzenia za inkaso.
11. Podjęcie uchwały w sprawie wyznaczenia miejsca do prowadzenia handlu w piątki i soboty przez rolników i ich domowników oraz przyjęcia regulaminu określającego zasady prowadzenia handlu w piątki i soboty przez rolników i ich domowników na wyznaczonym miejscu.
12. Pisemne składanie interpelacji i zapytań radnych.
13. Korespondencja Rady Gminy Rędziny oraz zapytania i wnioski sołtysów.
14. Zamknięcie obrad LI Sesji Rady Gminy Rędziny.

PAWEŁ GĄSIORSKI8 odpowiedzi na “We wtorek sesja w sprawie utworzenia placówki wsparcia dziennego w Rędzinach”

 1. mieszkaniec gminy pisze:

  W naszej gminie w pierwszej kolejności to jest potrzebny
  żłobek dla dzieci aby mamy mogły wrócić do pracy
  oraz dom dziennego pobytu dla osób starszych , schorowanych

 2. Ad Vocem z wami pisze:

  Droga Pani Lidio Warwasińsko alias mieszkanka Osiedla, mieszkanka Rudnik, mieszkanka gminy. Proszę mi wyjaśnić jaki ma Pani cel w ciągłym obrzucaniu błotem Wójta i pozostałą część rady, przecież jeszcze nie tak dawno graliście do jednej bramki. Nie da się wyprzeć faktu, że pierwsza Pani wnioskowała o podwyżkę pensji dla Wójta oraz diety dla przewodniczącej. Sytuacja zmieniła się po akcji z GOPS’em i byłą kierownik ( nie będe rozpisywał się w tym temacie ).
  Lecz czy warto przekładać osobistą zemstę ponad dobro mieszkańców, którzy obdarzyli Panią mandatem? Wiem, że zaraz Pani powie, że wszystko robi Pani dla dobra mieszkańców Osiedla, ale co konkretnie ?
  Jak podnoszą poziom życia mieszkańców Osiedla skargi na byłą Panią kierownik, która od 2 lat przebywa na emeryturze ?
  To samo tyczy się skarg na wójta.
  Kiedy Pani złoży interpelację o załątanie dziury w drodze, lub o rozbudowe infrastruktóry osiedlowej ?
  No tak woda stoi na broniewskiego juz od 50 lat, ale nie chce weźmie Pani pod uwagę, że pomijając temat kosztów życiu, które są bezapelacyjnie niższe na osiedlu w porównianiu do innych sołectw, np parking przy byłej podstawówce, czy przy przedszkolu, który został wykonany na terenach gminnych nie mieszkaniówki aby zmniejszyć problemy z parkowaniem smaochodów. No tak zaraz przytoczy Pani temat ze karoserie są niszczone przy kotłownie, lecz to też jest teren gminny więc dlaczego mieszkańcy na nim parkują ?
  W moich oczach jest Pani wielką egoistką i hipokrytką, ale jak to się mówi na nic nie jest za późno.
  Czy nie lepiej byłoby przestać obrzucać wszystkich łajnem i wspólnie działać aby gmina się rozwijała ?
  Czy dalej woli Pani dmuchać w jedną trąbkę z byłym zastępcą, człowiekiem rządnym władzy niczym Paweł Kozioł z popularnego serialu.
  Pani Lidziu jest Pani wykorzystywana przez niego, a gdy już mu Pani nie będzie potrzebna kopnie Panią w cztery litery
  Niech Pani nie reaguje emocjonalnie tylko na spokojnie przemyśli sobie te słowa.

  4
  13
 3. mieszkaniec Kościelca pisze:

  Skoro nie podoba się postepowanie tej radnej to proszę spojrzeć na zachowanie i głosowanie innych radnych. Ich tez wybrali mieszkańcy, a mają ich głęboko w d…..-e myślą o swoich dochodach. Czy powinni zafundować wójtowi taką podwyżkę pensji, czy coś dobrego zrobili dla wyborców. Podnieśli nam podatki. Tylko Warwasińska jest odważna żeby nazwać po imieniu to bezprawie w naszej gminie. Prosze jej nie krytykować tylko wyciągnąć odpowiednie wnioski. Oni są wybrani po to, żeby przedstawiać nasze problemy nie działać na naszą szkodę. Do tej pory działają na niekorzyść wyborców. może już niedługo należy się im czerwona kartka.

  12
  2
 4. Głos z Osiedla pisze:

  Ad vocem !!!. Czy warto tak się ekscytować, tracić godność, honor i twarz, tylko dlatego , że masz robotę w gminie.? ?
  Być może na garnuszku gminnym funkcjonuje także twoja rodzinka.!!!
  Stąd bronisz wójta i radnych, przyjmując pozę Rejtana. !!!
  Ad vocem.! Ta gmina już odpowiednio się “rozwinęła” :
  1. Ponad 12 milionów długu
  2. Ponad 7 milionów deficytu
  3. Niepotrzebne tworzenie niepotrzebnych stanowisk w gminie w tym kierowniczych
  4. Rozdawnictwo nagród i premii pracownikom , także za pracę w okresie dwuletniej pandemii ( ponad 800 tysięcy złotych z naszych podatków.
  5. Miażdżąca dla gminy (wstyd) opinia RIO Katowice dotyczącą wykonywania pracy przez wójta i pracowników gminy.
  6. Brak reakcji na prośby mieszkańców w sprawie naprawy ważnych dróg i ulic gminnych, w tym Kościuszki.!!!
  7. Najdroższe śmieci w powiecie od czasu nastania Militowskiego. !!!
  Ad vocem. ! Jest sens wymieniać dalej?
  Ad vocem.! Zapamiętaj jedno.!
  Jeszcze nigdy w historii tej gminy nie było takiego zadłużenia, ani obłożenia stanowiskami biurowymi.!!!
  Jeszcze nigdy w historii tej gminy nie było tak słabiutko merytorycznego wójta i radnych !!!
  Ad vocem.! Gdzie jest to przyobiecane przez Militowskiego “lepsze jutro” dla mieszkańców ?

  11
  1
  • Obserwator pisze:

   Lidziu, spokojnie, bo zabraknie Ci oddechu i sił na sesję. A przecież trzeba trochę pokrzyczeć ! Przygotuj sobie lepiej ściągi z tych przepastnych Twoich segregatorów.

   1
   7

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *