zachmurzenie duże
12°
środa
Reklama
MWM Brzesko
We wtorek sesja w sprawie podwyżki za śmieci
05 sierpnia 2020 r. | 11:45
16

We wtorek 11 sierpnia odbędzie się sesja Rady Gminy Rędziny, podczas której radni podejmą uchwałę w sprawie podwyższenia opłaty za odbiór śmieci z 18 zł na 29 zł za śmieci segregowane i z 36 zł na 58 zł za śmieci niesegregowane.

Sesja odbędzie się w Gminnej Hali Sportowej w Rędzinach-Osiedlu ul. Działkowiczów 20A o godz. 15:00.

porządek obrad:
1. Otwarcie i stwierdzenie prawomocności obrad.
2. Przyjęcie porządku obrad.
3. Informacja z działalności Wójta Gminy z okresu międzysesyjnego.
4. Składanie interpelacji i zapytań radnych.
5. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2020-2032.
6. Podjęcie uchwały w sprawie określenia średniej ceny jednostki paliwa w Gminie Rędziny w roku szkolnym 2020/2021.
7. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały nr 142/XXIV/2020 Rady Gminy Rędziny z dnia 29 kwietnia 2020r. w sprawie określenia górnych stawek opłat za usługi usuwania odpadów komunalnych oraz opróżniania zbiorników bezodpływowych.
8. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty dla nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy
9. Korespondencja Rady Gminy oraz zapytania i wnioski sołtysów.
10. Zamknięcie obrad XXVII sesji Rady Gminy Rędziny.16 odpowiedzi na “We wtorek sesja w sprawie podwyżki za śmieci”

 1. Paniusia z Osiedla pisze:

  Generalnie, klamka już zapada.Analiza, jaką przeprowadzono w gminie i wyświetlono następnie w mediach społecznościowych, w sprawie podwyżki za śmieci wykazała, iż od osoby należałoby brać ponad 34.00 od odpadów segregowanych.Gmina lekkomyślnie proponuje kwotę 29 złotych na osobę.Ot, ludzkie pany.Ulitowali się i zniżyli o 5 złotych od osoby!
  Nie wiem, kto tę analizę przeprowadził, ale tabelarycznie wygląda kolorowo, słupki , kolorowe wykresy, tajemnicze liczby na czerwono, jakaś uchwała dotycząca Urzędu Miasta Pilzna …..wszystko jest w jak najlepszym porządku.Oczywiście od strony urzędu gminy.Wychodzi na to, że produkujemy za dużo odpadów. Ledwo co minęło dopiero półrocze , a z tych kolorowych plansz wynika, że w porównaniu do ubiegłego roku, znacząco “produkcja” odpadów wzrosła.
  Uważam, że kwota 29 złotych od osoby, zostanie przez radnych przegłosowana na najbliższym posiedzeniu rady gminy.

  14
  • Mieszkaniec gminy pisze:

   Jeszcze nie wszystko stracone.
   Chodźmy wszyscy na tę sesję !!!
   Niech nam wójt przedstawi najpierw rozliczenia z wydatków przeznaczonych na doradców ,na prawników, na szkolenia, na delegacje z ulubionymi urzędniczkami w atrakcyjne miejscowości tak w kraju jak i poza jego granice a później uzasadni potrzebę podwyżki

   12
 2. Mieszkaniec gminy pisze:

  PUK PUK !!!
  Rozliczyć wójta ze wszystkich poniesionych wydatków od 2018 r, a najlepiej od 2014 ustalić czy wydatki były uzasadnione i podziękować !!!
  REFERENDUM !!!
  REFERENDUM !!!
  REFERENDUM !!!
  PUK PUK !!!

  28
 3. Paweł i Gaweł pisze:

  Radni są przedstawicielami społeczeństwa i muszą zacząć dbać o dobro mieszkańców a nie jednie o dobro wójta.Jak widać jedzą mu z ręki .Tak ich omamił .
  Wójt marnotrawi pieniądze na lewo i prawo nie myśląc o mieszkańcach.Dba jednie o siebie swoich doradców , prawników ,którym Śląski Nadzór Prawny unieważnia praktycznie wszystkie zaopiniowane przez nich uchwały w ostatnim czasie na szkolenia na delegacje z ulubionymi urzędniczkami w atrakcyjne miejscowości tak w kraju jak i poza jego granice , Jednym słowem bawi się za nasze pieniądze a nam funduje jedynie podwyżki ,żeby mieć się za co bawić . Nie zapominajcie hotele z jacuzzi kosztuje ………..

  17
 4. mieszkaniec pisze:

  Pytam wszstkich mieszkańców ilu z was korzystało z pszoka? bo koszt jego utrzymania, a nawet wynagrodzenia są z kosmosu!! Ja nigdy z niego nie korzystałem śmieci mam bardzo mało zmieszane moge wywozić co drugi miesiąc dlaczego mam płacić za innych, którzy są producentami śmieci! Taka równiarka była w komunie teraz niech każdy płaci za swoje. Proszę nałożyć kody kreskowe na wystawiane przez nas pojemniki i z tego każdego rozliczać. Wtedy będzie sprawiedliwie nikt do nikogo nie będzie miał pretensji. Przecież mamy XXI wiek należy skorzystać z dobrych technologii.
  Skoro firma wywożąca śmieci z przetargu wyceniła o 400tys. zł mniej to niech rada wytłumaczy dlaczego mamy płacić więcej!!! Tak dłużej się da mieszkać w tej gminie należy odwołać radę i wójta im szybciej tym lepiej, oni patrzą się tylko nachapać naszm kosztem. Możę by sobie i wójtowi obniżyli uposażenia, a nie szukali pieniędzy w naszych kieszeniach często biednych mieszkańcach. REFERENDUM REFERENDUM REFERENDUM !!!!!!!!!!!!!!

  17
 5. Koniniok pisze:

  Po jakie licho było rozpoczynać budowę nowej oczyszczalni, jak nie rozbudowano całkowicie sieci kanalizacyjnej w gminie. Było trochę odłożonego grosza to trzeba było to bezmyślnie stracić Dotychczasowa ogarnęłaby wszystko a nowy wójt spokojnie dalby radę wybudować z czasem nowa Po jakie licho trzeba było tak zadłużać gminę. I teraz ani kanalizacji ani oczyszczalni wszystko rozgrzebane, jak gnój na polu.
  Ale ten naród redziński jest naiwny

  17
 6. Jarosław Jarosław Jarosław pisze:

  Zauważcie państwo , że w tej kolorowej pseudo analizie , ustalono podwyżkę za śmieci o 100 procent, (czyli 34 złote od osoby), przyjmując za fakt, że każdy z nas będzie produkował o 100 procent odpadów więcej!!!!. Przecież to jest absurd!!!! Skąd takie dane. Skąd takie przypuszczenia!!!!!
  Łaskawie obniżono kwotę na końcu tej pseudo analizy do 29 złotych od osoby za śmieci segregowane. Za niesegregowane będzie bodajże 54 złote od osoby. !!!!!!
  Ale według mnie gmina finansowo już ledwo zipie i teraz trzeba wydrenować kieszeń podatników. Bo tak jest najprościej !!!!! Ot i cała analiza. !
  Panie wòjcie! . Pokaz jak wydawaleś nasze pieniądze na przestrzeni dwóch kadencji. Ale pokaż dosłownie wszystko!!!!! Przeczytaj raz jeszcze to forum (wiemy , że czytasz) i odpowiedz publicznie na wszystkie zadane tam pytania. Bądź mężczyzną wòjcie!!! stań w prawdzie twarzą do Wyborców, jak to robiłeś w remizach strażackich, lkając żeby cię wybrali , to będziesz dbał o budżet gminy!!!!!!!! Teraz wiemy, że nas OSZUKALEŚ !!!!!!!
  Nie ukrywaj danych dot. premii nagród, podwyżek dla koleżanek z gminy, wypłat dla doradców, wyjazdów w delegację szkolenia, zakup znaków drogowych i nazw ulic.Pokaż wòjcie te wszystkie dane, o które prosił w naszym imieniu Pan Redaktor.!!!!!!Nie ukrywaj wòjcie przed nami niczego, bo to jest tak jakbyś nas spoliczkowal, a potem napluł w twarz!!!!!!!!!!!!
  Pokaż jak gospodarowaleś naszymi pieniędzmi!!!!!

 7. smieci pisze:

  jeżeli jest wzrost smieci w gminie to pytam kto te smieci warzy
  [odbiorca morze zawyżać wage]

 8. Justynka pisze:

  Wójt cały czas OSZUKUJE mieszkańców !!!
  Oszukuje nas i doi mieszkańców jak dojną krowę musi mieć za co się bawić i romansować te romanse są najdroższe ponieważ za milczenie też trzeba płacić !!I
  Wszystkie pracownice w urzędzie wiedzą z kim w danym momencie sypia i aby tajemnica nie wyszła na jaw stąd tw kosmiczne premie nagrody i awanse
  Awanse za . dawanie d…
  REFERENDUM !!!
  REFERENDUM !!!
  REFERENDUM !!!

 9. Krzysztof pisze:

  PUK !!!PUL !!!
  Wójta w pierwszej kolejności należy sprawdzić w zakresie wydatkowania pieniędzy z budżetu gminy na:
  – premie i nagrody dla pracowników gminy i jednostek podległych gminie,
  – uposażenie dla doradców wójta,
  – wszystkich prawników i kancelarie prawne,
  – nowe znaki drogowe w gminie i nazwy ulic, mijanki w Koninie,
  – delegacje i szkolenia wójta oraz pracownic gminy ,w rożnych miejscowościach w kraju i poza nim,
  z romansów w miejscu pracy
  PUK!!! PUK !!!

 10. Mieszkaniec gminy pisze:

  Do radnych przed głosowaniem ” za ” nowymi stawkami za odpady komunalne proszę w pierwszej kolejności na sesji zapytać wójta na co przetrwonił ponad 7 milionową nadwyżkę , którą pozostawił Prezes Waldemar Chmielarz oraz ile wydatkował pieniędzy z budżetu gminy w 2018 i 2019 roku na:
  – premie i nagrody dla pracowników gminy i jednostek podległych gminie,
  – uposażenie dla doradców wójta,
  – wszystkich prawników i kancelarie prawne,
  – nowe znaki drogowe w gminie i nazwy ulic, słynne mijanki w Koninie,
  – delegacje i szkolenia wójta wspólnie z ulubionymi urzędniczkami do rożnych miejscowościach w kraju i poza nim,

 11. Wodziryj pisze:

  Dlaczego nie można słuchać tego, co mają do powiedzenia radni na dzisiejszej sesji rady gminy.Jest tylko jeden mikrofon.!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Mamy do czynienia z kompletną patologią techniczną lub celowym złośliwym działaniem, po szeregu nieprzychylnych radnym komentarzy na obywatelskiej stronie internetowej.W gminie, gdzie wydaje się setki tysięcy złotych na doradców, podróże służbowe, delegacje, szkolenia w pyrzowickich hotelach, prawników i kancelarie prawne, znaki drogowe i nazwy ulic, mijanki etc etc – żeby nie było pieniędzy na porządne nagłośnienie obrad sesyjnych.Porządne, mam na myśli mikrofon dla każdego członka rady gminy oraz kilka mikrofonów dla publiczności.
  SKANDAL!!!!!!!!!!!!!!!!
  WSTYD!!!!!!!!!!!!!!!
  DEGRENGOLADA!!!!!!!!!!!!!!

  • Mieszkaniec gminy pisze:

   Trafione z samo sedno sprawy. Nagłośnienie na sesji to celowe i złośliwe podejście urzędującego wójta .!!!
   Po co komu mikrofony jego radni milczą i głosują tak jak on chce !!!

   • Izba Lordów pisze:

    Może ten młody radny zainterweniuje u wójta. !!!!!
    Podeprze się jakimś anglosaskim przepisem prawnym i wymusi na wòjcie te mikrofony. !!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *