zachmurzenie duże
piątek
Reklama
We wtorek sesja Rady Gminy Rędziny
25 czerwca 2020 r. | 11:16
17

We wtorek 30 czerwca w Gminnej Hali Sportowej w Rędzinach-Osiedlu ul. Działkowiczów 20 A odbędzie się sesja Rady Gminy Rędziny, podczas której radni podejmą uchwałę w sprawie przekazania środków finansowych na Fundusz Wsparcia Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach z przeznaczeniem na dofinansowanie zakupu radiowozu na potrzeby Komisariatu w Kłomnicach.

Początek sesji o godz. 15:00.

porządek obrad:
1. Otwarcie i stwierdzenie prawomocności obrad.
2. Przyjęcie porządku obrad.
3. Poinformowanie radnych, czy do protokołu z XXIII i XXIV sesji zostały zgłoszone uwagi.
4. Informacja z działalności Wójta Gminy z okresu międzysesyjnego.
5. Składanie interpelacji i zapytań radnych.
6. Podjęcie uchwały w sprawie przekazania środków finansowych na Fundusz Wsparcia Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach z przeznaczeniem na dofinansowanie zakupu radiowozu na potrzeby Komisariatu w Kłomnicach.
7. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie gminy na 2020 rok.
8. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2020-2032.
9. Podjęcie uchwały w sprawie przekształcenia Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Pułaskiego w Rędzinach wchodzącej w skład Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 w Rędzinach poprzez zmianę jej siedziby.
10. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia Wieloletniego Programu Gospodarowania Mieszkaniowym Zasobem Gminy Rędziny na lata 2020 – 2025.
11. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na podwyższenie bonifikaty od opłat rocznych z tytułu trwałego zarządu na części nieruchomości obejmującej działkę nr ewid. 167/10 k.m. 9 Obręb Kościelec.
12. Przyjęcie sprawozdania za 2019 rok z realizacji działań wynikających
z Gminnej Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Gminy Rędziny na lata 2016-2020.
13. Przyjęcie sprawozdania z działalności Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rędzinach za rok 2019.
14. Wolne wnioski oraz korespondencja Rady Gminy.
15. Zamknięcie obrad XXV sesji Rady Gminy Rędziny.

PAWEŁ GĄSIORSKI17 odpowiedzi na “We wtorek sesja Rady Gminy Rędziny”

 1. Koniniok pisze:

  Rędzinom potrzebny jest całodobowy Komisariat Policji i o to powinni walczyć władze gminy.Czy do tej pory kierowano stosowne pisma do MSWiA w tej sprawie?Podejrzewam, że większość mieszkańców gminy chętnie podpisałaby się pod taką petycją.

  14
  4
  • Krzysztof pisze:

   W tej sprawie były prowadzone daleko zakrojone konsultacje społeczne . Dziennikarze TV Katowice przeprowadzali rozmowy z mieszkańcami naszej Gminy .Mieszkańcy byli za przywróceniem Komisariatu Policji. Wójt jednoosobowo podjął decyzje na temat przeznaczenia opuszczonego budynku po byłym przedszkolu w Rędzinach na cus.

   6
   1
   • katotaliban pisze:

    W TVPIS wynik ankiety mógł być tylko jeden.

    1
    6
    • Ankieter pisze:

     Katotaliban
     To nie była ankieta tylko rozmowy z mieszkańcami.
     Bodajże Wojt powinien widzieć interes społeczny mieszkańców.
     Dopalacze zrujnowaly ci czaszkę doszczętnie. ?

     6
     2
     • katotaliban pisze:

      Gdyby zapytali ” Czy chcesz stacje kosmiczną w gminie? ” też by odpowiedzieli, że tak. Komisariatczycy chronią “bogatych” (tych w gminie dużo) przed “biednymi”,komisariat chroni tak przed złodziejami i dzwoniącymi na wnuczka jak maseczka przed wirusem SARS-CoV-2.Komisariat kosztuje kilka milionów a dzisiaj przy cyfryzacji i informatyzacji oraz mobilności służb milicyjnych to duże obciążenie dla podatnika.

      1
      6
     • Ankieter pisze:

      Katotaliban
      Skoro Suweren wyraził taką potrzebę trzeba to uszanować. Cała filozofia. Jak jest w gminie widzisz. Ani spełnienia woli mieszkańców ani dobrych pomysłów ze strony wójta.
      Wójt dalej myśli, że jest funkcjonariuszem SW i może aktywizować mieszkańców (czytaj ćwiczyć.) Tak paskudnie zadłużonej gminy nie było nigdy w historii. Tych rewelacyjnych inwestycji też nie widać. Nawet na horyzoncie. Brak pomysłu na gminę doprowadził moim zdaniem do zapaści.
      Cóż , pozostało tylko postawić na bezpieczenstwo. Spytaj wójta czemu nie buduje kanalizacji w poszczególnych solectwach, czemu nie ma kanalizacji w drodze powiatowej Rudniki Mstow, na którą dołożyliśmy ponad 400 tysięcy powiatowa. Po co komu droga w polach przy lotnisku. Kiedy remonty bieżące ulic gminnych. Dlaczego nie ujawnia ile z naszej kasy dał na nagrody koleżankom z gminy. Dlaczego nie chce podać faktur pewnej firmy. To są nasze publiczne pieniądze nie wójta. Gdzie ta transparentność budżetową o której tak wiele mówił wojt?
      Katotaliban. Tacy ludzie jak ty wójtowi pasują bo można ich robić w……. No wiesz w co.

      6
      2
     • katotaliban pisze:

      Suweren może być zmanipulowany bo zamiast mitycznej poprawy bezpieczeństwa okaże się, że kolejny komisariat to siedlisko synekur, znajomych królika, spadochroniarzy z innych jednostek i przerośniętej biurokracji przy równie marnych efektach pracy. Poza tym zdaje się że albo komenda główna albo ministerstwo odmówiło stworzenia w Rędzinach posterunku, i mieszanie wójta i spraw gminnych jest bez sensu bo od tego jest CBA, a jak donosił TVN. podobno system szpiegowski Pegasus działa w Polsce.

      1
      6
     • Ankieter pisze:

      Masz rację, co do “znajomych królika” w gminie. Ilu tam pracuje (lub pracowało i odeszlo) spadochroniarzy, którzy podatki płacą poza Redzinami.Nawet fizjoterapeuta znalazl schronienie.Fizjoterapeuta, przecież to jest jakiś NONSENS!!!!!
      To pewnie w ramach lepszego jutra. Popytaj wójta ,co z tą kanalizacją w gminie i jutro mi dasz znać. O inne sprawy też popytaj Suweren musi wiedzieć dlaczego jest “walony po rogach.”
      Pan Chmielarz to był wzór samorządowca i prawdziwego gospodarza gminy. Przede wszystkim był przystojny , miał miłą aparycje, znał języki obce, miał odpowiednie studia. Przede wszystkim posiadał ogromne doświadczenie i wyniki. Nie miał bizantyjskiej pensji. Najważniejsze, że zostawił prawie 8 baniek nadwyżki. Spytaj wójta co zrobił z tą kasą?
      Bo efekty jego działania są bardzo, ale to bardzo skromniutkie, oj bardzo…

      6
      1
 2. katotaliban pisze:

  Do czego ci jeszcze jeden komisariat, który kosztuje niemało? Komisariat nie chroni przed złodziejami.Morderca zdąży się zabić i ci z komisariatu mogą jedynie pomóc sprzątać zwłoki i zebrać dowody. Masz problemy z sąsiadami czy rodzina cię gnębi? Nie potrafisz swoich problemów rozwiązywać sam (oczywiście po dobroci) tylko musisz się kimś wysługiwać? Skoro jest w Częstochowie i Kłomnicach masz “sprawę” dzwonisz i przyjeżdżają.

  5
  11
  • Jurek Ogórek pisze:

   Chociażby po to, żeby chronić gminę przed takimi osobnikami jak ty ?
   Co to za nick ” Katotaliban” ?!?! Masz chora głowę , czy jak?

   12
   5
 3. Katotaliban pisze:

  Uderz w stół a …PiSiory się odezwą.Edukacja -nie , zdrowie- nie, tylko wojsko ,milicja w klimacie zomo i pała pała…czasem paralizator,wszystko z błogosławieństwem kleru i z cichym przyzwoleniem na sexturystykę pedofili. Chronić należy Polaków przed populizmem i bajkami z mchu i paproci.

  2
  9
 4. Joanna pisze:

  Katotalibanie… sam ocen jak brzmi Twój nick.
  Ty jednak musisz być zaciekłym i
  zatwardziałym postkomunistom!
  Bolszewia już rzadzila..Ma na sumieniu setki tysięcy istnień ludzkich. Całe szczęście ,że Twoje marzenia o katowaniu współbraci paralizatorem i palą nie spełnia się w tym kraju. Może taka szansa byłaby w ZSRR, bo rozumiem, że stamtąd czerpiesz wzorce. ?
  Nie martw się bracie, będę się za Ciebie żarliwie modliła. A, Ty dołóż wszelkich starań, aby wreszcie cos zrobić z chorobą.
  Może na poczatek zacznij od proktologa.

  8
  3
 5. Julia pisze:

  Skoro na tym portalu , poruszono przy okazji możliwości “powrotu do macierzy” Komisariatu Policji, mamy prośbę do Pana Redaktora, o ustalenie ilu “spadochroniarzy” pracowało i nadal pracuje w Urzędzie Gminy. Chodzi też o “spadochroniarzy” zatrudnionych w jednostkach organizacyjnych gminy np nauczycieli , dyrektorów placówek oświatowych itp.
  Skoro temat został wywołany publicznie, niech Suweren pozna nareszcie prawde. !
  Panie Redaktorze, wzorem innych gmin, Suweren chce wiedzieć, ile wydaje pieniędzy na zatrudnionych w gminie, na umowę zlecenia, umowe o dzieło. Dotyczy to początku pierwszej kadencji Pana wójta. Dotyczy to również byłych zatrudnionych. Nie można, tak bez przypadku , zadłużyć gminy. Powoli ,małymi kroczkami musimy szukać sami przyczyn tej katastrofy!!!!!!

  5
  1
 6. Murarz akrobata pisze:

  Taczka!!!!
  Taczka!!!!
  Taczka!!!!

  4
  1
  • Katotaliban pisze:

   Kolejne wybory w katobolszewii w 2023r wszystkie nienajedzone prosięta będą mogły wystartować do koryta.

   1
   1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *