zachmurzenie duże
środa
Reklama
We wrześniu ruszą wypłaty 14. emerytury
24 sierpnia 2023 r. | 11:58
2

We wrześniu emeryci w kraju otrzymają czternastą emeryturę. W pełnej wysokości otrzymają ją te osoby, których wysokość comiesięcznego świadczenia brutto nie przekracza 2900 zł. Do osób, które otrzymują wyższe świadczenie, „czternastka” trafi pomniejszona na zasadzie „złotówka za złotówkę”.

Dla seniorów, którzy otrzymują najniższą emeryturę, przewidziano kwotę w wysokości 2200 zł. Wypłaty będą przeprowadzone na miesiąc przed wyborami parlamentarnymi.

Wypłata 14. emerytury będzie wypłacana co roku i jest gwarantowana przez ustawę. Świadczenie będzie wypłacane automatycznie. To oznacza, że nie trzeba składać wniosków o jego przyznanie. „Czternastka” nie wpłynie na otrzymanie innych świadczeń, dodatków czy zasiłków.

PAWEŁ GĄSIORSKI2 odpowiedzi na “We wrześniu ruszą wypłaty 14. emerytury”

  1. Osiedlok pisze:

    Ruda pało ucz się! rząd się dzieli z ludźmi a ty ? tylko podnosisz opłaty i sobie wynagrodzenie… kana…ia

    6
    1
  2. jabłuszko pełne snu pisze:

    O, przepraszam ! Ile wydał pieniędzy z naszych podatków na nagrody, premie, szkolenia w atrakcyjnych miejscach w Polsce dla swoich podwładnych z gminy i radnych ? Chłopisko dzieli się w myśl zasady – sprawiedliwie nie znaczy równo, każdemu według zasług !!!Tak się zapędził w tym rozdawnictwie, że dawał premie i nagrody nawet w okresie pandemii. Sami dobrze wiecie w jaki sposób można było załatwić sprawy w gminie w tamtym okresie. A premie i nagrody były. Hulaj dusza piekła nie ma !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *