zachmurzenie umiarkowane
17°
17°
poniedziałek
Reklama
https://www.facebook.com/LidiaBurzynskaSejmRP
W gminie Rędziny PiS z najwyższym poparciem
16 października 2023 r. | 11:12
3

W naszym okręgu wyborczym w wyborach do Sejmu i Senatu trwa liczenie głosów. W niektórych gminach zakończyło się głosowanie.

Wybory w okręgu 28 wygrało Prawo i Sprawiedliwość. Za PiSem uplasowała się Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga, dalej Lewica, Konfederacja, Bezpartyjni Samorządowcy i Polska Jest Jedna.

Z dużym prawdopodobieństwem, posłami zostali: Lidia Burzyńska, Szymon Giżyński, Andrzej Gawron, Izabela Leszczyna, Andrzej Szewiński i Henryk Kiepura. Niepewny jest mandat Zdzisława Wolskiego, bowiem trzeci mandat może uzyskać Koalicja Obywatelska i prawdopodobnie Przemysław Witek.

Senatorem ponownie został Ryszard Majer, wyprzedzając Krzysztofa Smelę, Jarosława Laseckiego, Monikę Fajer i Mariusz Spiechowicza.

A jak głosowali wyborcy w gminie Rędziny?

Wyniki wyborów w gminie Rędziny:
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 2 146 głosów 38,93%
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 1 292 23,44%
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 1 097 19,90%
KOMITET WYBORCZY NOWA LEWICA 426 7,73%
KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ 368 6,68%
KOMITET WYBORCZY BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY 131 2,38%
KOMITET WYBORCZY POLSKA JEST JEDNA 53 0,96%

PAWEŁ GĄSIORSKI3 odpowiedzi na “W gminie Rędziny PiS z najwyższym poparciem”

 1. Mieszkaniec z Kościelca pisze:

  świat przewraca się do góry nogami
  wywodzący się z SLD wójt gminy Rędziny na spotkaniu PIS. W ukryciu układa się z platformą obywatelską radna z sejmiku wojewódzkiego przyjeżdża nawet na spotkania sołeckie do Kościelca. Ostatnio Militowski zabiegając o głosy poparcia dogadał się z proboszczem z Kościelca na przekazanie działek gminnych na rzecz parafii. W przyszłorocznej kampanii wyborczej będzie miał gdzie wieszac plakaty wyborcze a proboszcz z ambony zapewni agitację poparcia dla “czerwonego ” kandydata SLD obecnie Nowa Lewica na wójta gminy …..

  10
 2. Mieszkaniec Osiedla pisze:

  Teraz popatrzcie drodzy Wyborcy na Wasze irracjonalne zachowanie. !!! Wybraliście kolejny raz PiS, ufając, że przedstawiciele tej partii będą spełniać Wasze oczekiwania. Obdarzyliście tę partię ponownym zaufaniem. Czyli, uznaliście, że pod rządami tej partii żyje się Wam wygodnie, jesteście dobrze traktowani finansowo. Partia ta spełnia Wasze oczekiwania. To idzie zrozumieć. Jest logiczne i spójne. Partia wywiązuje się ze swoich obietnic programowych. Wszystko OK !
  To dlaczego do k**wy nędzy wybraliście dwukrotnie na wójta pana PAWŁA Militowskiego, człowieka biegunowo odległego od programu ORAZ IDEOLOGII PiS-u. Człowieka, który startował na radnego z ramienia SLD !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Dwukrotnie wybraliście tego gościa na wójta, pomimo, że traktuje Was podwyżkami za śmieci, podwyżkami podatków Szasta Waszymi pieniędzmi, rozdając je na premie i nagrody dla koleżanek z pracy. Bierze jakieś dziwne kredyty i pożyczki, zadłużając w ten sposób gminę. Ponoć tego długu jest już ponad 20 baniek !!!
  Dlaczego, gdy była taka okazja, nie wybraliście Pani Grażyny KNAPIK., która byłaby kontynuatorką działań PiS. Ta gmina opływała by dzisiaj w dobrobycie. Nie byłoby długu, pośmiewiska i drastycznych podwyżek.
  W jaki sposób można wytłumaczyć tak nieodpowiedzialne i irracjonalne zachowanie wyborców w toku kampanii samorządowej. ???
  Z jednej strony negujecie kandydatkę z PiS w wyborach samorządowych, aby za jakiś czas, gremialnie, kolejny raz obdarzyć mandatem zaufania partię, która wymieniona reprezentuje !!!
  Odrzucając kandydatkę z PiS-u w wyborach na wójta zaprzepaściliście BEZPOWROTNIE prawidłowy i dynamiczny rozwój gminy !!!
  JEŻELI WASZE OCZEKIWANIA BYŁY WIĘKSZE, A DOZNALIŚCIE ROZCZAROWANIA POSTAWĄ PANA WÓJTA MILITOWSKIEO, TO WINA ZA TAKI STAN LEŻY WYŁĄCZNIE PO WASZEJ STRONIE WYBORCY !!!
  TO WYŁĄCZNIE WASZĄ ZASŁUGĄ JEST DZISIEJSZY STAN GMINY, SZCZEGÓLNIE STAN FINANSÓW GMINY !!!.

  10
  1
 3. Radny pisze:

  Tylko pis a wam dobrze mieszkancy !!! Głupia ta gmina i ciemna haha a rudy komuch się smieje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *