zachmurzenie umiarkowane
26°
25°
poniedziałek
Reklama
W gminie Rędziny będzie nowy wójt – przewidywania wyborcze
05 kwietnia 2024 r. | 17:53
13

W niedzielę, 7 kwietnia odbędą się wybory samorządowe, podczas których będziemy wybierać nowego burmistrza, radnych miejskich, radnych powiatowych oraz radnych sejmiku województwa śląskiego.

W ocenie redakcji w gminie Rędziny wybory wygra Adam Jaruga. Jaruga powinien mieć nieco ponad połowę głosów.

W wyborach do Rady Powiatu Częstochowskiego mandaty powinni wziąć następujący kandydaci: Grażyna Knapik (Prawo i Sprawiedliwość), Michał Dzwonnik (Trzecia Droga), Anna Jędrasiak (Koalicja Obywatelska) i Jolanta Brzozowska-Ciura (KWW Wspólnota Samorządowa) - o ile jej komitet wejdzie do rady.

W wyborach do Sejmiku Województwa Śląskiego mandaty "powędrują" do: Mariusza Trepki (Prawo i Sprawiedliwość), Stanisława Gmitruka (Trzecia Droga), Eweliny Balt (Lewica) i Bartłomieja Sabata (Koalicja Obywatelska).

Wybory samorządowe odbędą się już w najbliższą niedzielę. Lokale wyborcze będą czynne w godz. 7:00 - 21:00.

PAWEŁ GĄSIORSKI13 odpowiedzi na “W gminie Rędziny będzie nowy wójt – przewidywania wyborcze”

 1. Halina z Konina pisze:

  CHCEMY wyjaśnień czy Michał Dzwonnik jest członkiem rady nadzorczej spółki państwowej!!!!! Hutmar spółka akcyjna!!!!!! WYBORCY POTRZEBUJĄ TAKICH INFORMACJI. https://rfgsa.pl/spolki-zalezne/hutmar-s-a

  CHCEMY wyjaśnień czy to jedyna spółka państwowa w której jest w RADZIE NADZORCZEJ !!! I JAKIE POBIERA WYNAGRODZENIE!!!!!

  16
  4
 2. Małgosia pisze:

  MY Mieszkańcy GMINY RĘDZINY marzy o tym od dawna .
  Zmiana włodarz jest nieodzowna!!!! PRECZ. z Militowskim i jego kandydatami na radnych. Oni już w kampanii wyborczej uważali się za zwycięzców ponieważ zawsze lekceważą mieszkańców – wyborców.!!! Każdy kandydat jest lepszy od Militowskiego i jego kandydatów na radnych !!!

  9
  9
 3. anna1982 pisze:

  Minęła kampania, odbyły się spotkania z kandydatami, portale spolecznościowe wypełnione informacjami. Kazdy z nas przanalizuje czyja kampania byla bardziej merytoryczna. Jeszcz dwa miesiące temu kandydaci byli na pozycji wyjściowej.Dalej nie wiem co pan Adam Jaruga ma do zaoferowania.Kampania bardzo słaba, bez konkretów. Nie potrafił wskazać co pozytywnego zrobił jako dyrektor- nawet jednego konkretu.Śmiem teraz twierdzić, ze nic. Jako radny powiatowy – też nawet jednej pozytywnej informacji.Śmieci, bilety przęcież to bzdura. Skupił się na informowaniu, że nie mógł bo mu nie pozwalano, ale każdy ogarnięty człowiek wie, że to nie jest prawda. Przez pięć lat nie jest możliwe zeby nic nie potrafić powiedzieć o swoich osiągnięciach.Nie jest to jeszcze jego czas, jeszcze musi się uczyć. Skoro jako dyrektor , radny nic nie osiągnął jak bedzie zarządzał gminą. Js dam szansę obecnemu wójtowi.

  14
  5
  • Grzegorz Brzęczyszczykiewicz pisze:

   MUREM ZA MILITOWSKIM! WYGRA W PIERWSZEJ TURZE! TO NAJLEPSZY WÓJT JAKIEGO MIAŁA NASZA GMINA W HISTORII!

   13
   12
 4. mieszkaniec gminy pisze:

  Boże broń nas przed Militowskim i jego szwindlami jego należy rozliczyć i postawić zarzuty. WSZYSCY GŁOSUJEMY NA ANDRZEJA PAKUŁĘ. ANDRZEJ PAKUŁA WÓJTEM GMINY RĘDZINY TYLKO ON ŚCIĄGNIE PIENIĄDZE DLA NAS.
  TYLKO ON MOŻE ROZLICZYĆ NIEGOSPODARNOŚĆ I ROZRZUTNOŚĆ MILITOWSKIEGO. Drodzy wyborcy 7 kwietnia nie popełnijcie błędu. Nie ma lepszego kandydata od Andrzeja Pakuły: wykształcenie, doświadczenie zawodowe ci dwaj jego kontrkandydaci nie dorastają mu do pięt. Po prostu same zalety. Liczę na Waszą mądrość !!!!!!!!!

  9
  10
  • podnieconywikary pisze:

   jaką znowu pakułę? pakułami miałem raz ustemp zapchany, to rzem późnij z halinom za parnik chodził ze czy tygodnie ! w pokrzywy !

   2
   13
   • Tyo Toy pisze:

    podnieconywikary, pakułami to masz zanieczyszczony barani łeb, jak tylko matka wypierdziała cie z doopy.

    • podnieconywikary pisze:

     Dyskusja z tobą to jak rozmowa intelektualisty z chłopkiem sr*jącym w pokrzywach za stodołą i podcierającym się liściem kapusty. Dla wyjaśnienia dodam, że to ja jestem intelektualistą.

 5. mieszkaniec gminy pisze:

  Co do Dzwonnika to nie jedyna rada nadzorcza jest również w radzie nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowe Północ.
  W wieku 28 lat pobudowany nowy dom na ul.Mstowskiej w Rędzinach pytam kto z młodych opływa w takich luksusach
  jeszcze mu mało idzie po dalszą kasę. Ludzie nie głosujcie na żadnego z Dzwonników ileż lat oni mieszkają w Rędzinach.

  18
  2
 6. mieszkaniec Rudnik pisze:

  Precz z Jarugą !!! Precz z Jarugą !!! Precz z Jarugą !!! Precz z Jarugą !!! To jest cwaniak, który nie staruje z PSL-u chociaż jest członkiem partii, bo się boi przyznać. Z jakiej partii dostał się do rady powiatu? Niech się wytłumaczy młodzian, on nic nie oferuje seniorom, których jest najwięcej w gminie.

  13
  5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *