pochmurnie
16°
14°
wtorek
Reklama
Uwagi RIO do gospodarki nieruchomościami w gminie Redziny
26 marca 2021 r. | 13:02
7

Ostatni wniosek Regionalnej Izby Obrachunkowej w Katowicach dotyczył gospodarki nieruchomościami.

Do dnia zakończenia kontroli, zaniechano opracowania planu wykorzystania gminnego zasobu nieruchomości, o którym od 1 stycznia 2017 r. mowa w art. 25 ust. 1 i ust. 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2014 r., poz. 518 z późn. zm.). Zgodnie z przywołanymi przepisami, gospodarowanie gminnym zasobem nieruchomości przez organ wykonawczy polega w szczególności na sporządzaniu planów wykorzystania zasobu. Do dnia 31 grudnia 2016 r. zagadnienie to regulował art. 25 ust. 1 i ust. 2 w związku z art. 23 ust. 1 pkt 3 ww. ustawy.

Zadania związane z przygotowywaniem i prowadzeniem dokumentacji dotyczącej całokształtu zagadnień z zakresu gospodarki nieruchomościami należały do obowiązków Inspektora ds. gospodarki nieruchomościami. Nadzór w tym zakresie sprawował Kierownik Referatu Gospodarki Przestrzennej, Nieruchomości i Gospodarki Odpadami.

Osobą odpowiedzialną za gospodarowanie gminnym zasobem nieruchomości, zgodnie z treścią art. 25 ust. 1 ustawy o gospodarce nieruchomościami, jest p. Paweł Militowski – Wójt Gminy Rędziny.

Wniosek nr 15
Opracować plan wykorzystania gminnego zasobu nieruchomości stosownie do art. 25 ust. 1 i ust. 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2020 r., poz. 1990 z późn. zm.).7 odpowiedzi na “Uwagi RIO do gospodarki nieruchomościami w gminie Redziny”

 1. Wodz123 pisze:

  Ojoj i znowu kolejny weekend cios w serduszko dla gospodarza 😉

  29
  4
 2. Mieszko pisze:

  No co oni chcą od tego chłopa!!! Przecież tak się chłop stara jak może, dba o pieniądze nasze!!!! Dejta już spokój Pawełkowi!!!

  16
  3
 3. Marek pisze:

  Wójt nie panuje nad niczym. Ale co się dziwić w końcu wcześniej miał doświadczenie w pilnowaniu osadzonych!

  18
  3
 4. Wodz123 pisze:

  Hmm czemu dwa minusy dostałem ?? Wójt i sąsiad mieli słabo owocny weekend przez tą odpowiedź 😉

  11
  3
 5. Sknerus pisze:

  Uwagi RIO uwagami , ale nie wiemy czy i ile nagród wypłacił w tym czasie wójt swoim pracownikom… ???

  6
  1
 6. Hotelowy Boy z Pyrzowic pisze:

  Gdzie mogę znaleźć Uchwałę Rady Gminy Rędziny o obniżeniu z urzędu wójtowi wynagrodzenia. ? Były w tej sprawie przecież odgórne zalecenia!!!
  Jeśli radni nie podjęli takiej uchwały, to niech wytłumacza wyborcom z jakich powodów?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *