zachmurzenie umiarkowane
26°
25°
poniedziałek
Reklama
UWAGA MIESZKAŃCY. Szykuje się kolejna podwyżka za odbiór odpadów!
05 października 2021 r. | 13:05
22

Kolejne fatalne wiadomości dla mieszkańców gminy Rędziny. Szykuje się nowa podwyżka opłat za odbiór odpadów komunalnych. Na najbliższy poniedziałek zwołane będzie posiedzenie połączonych komisji, podczas której mają zostać omówione nowe, proponowane przez Wójta Pawła Militowskiego stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla nieruchomości w gminie Rędziny.

Komisja będzie obradować zdalnie, w poniedziałek 11 października o godz. 15:30.

Będę bacznie obserwować ten temat.

PAWEŁ GĄSIORSKI22 odpowiedzi na “UWAGA MIESZKAŃCY. Szykuje się kolejna podwyżka za odbiór odpadów!”

 1. uważny obserwator sceny politycznej pisze:

  Uważnie obserwuje poczynania wójta od czerwca 2021 r.
  w zakresie realizacji przez gminę zadania odbioru odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości !!!
  Wójt ogłosił przetarg !!!
  Wójt obiecał ,że wybierze wykonawcę, z którym zawrze umowę na 14 miesięcy
  od 1 września 2021 r. do końca października 2022 r.

  Dzisiaj mamy już 5 października 2021r.
  Wójt od ogłoszenia przetargu milczy !!!
  Wójt milczał przez cały miesiąc wrzesień na zebraniach sołeckich !!!
  Wójt dopiero teraz po odbytych zebraniach sołeckich przygotował stawki za odpady komunalne !!!

  Muszę uważnie przejrzeć jak wzrosły ceny za usługi hotelowe w Pyrzowicach oraz innych atrakcyjnych hotelach w kraju !!!
  Spróbuję wyliczyć nową stawkę dla mieszkańców za odpady komunalnego które pokryją
  muszą pokryć
  hulanki i swawole wójta z urzędniczkami !!!

  31
  3
 2. Krzysztof pisze:

  PUK !!! PUK !!! PUK !!!
  PUKA lepsze jutro dla Militowskiego i jego wybranych !!!

  Obecna podwyżka opłaty za odpady komunalne zadziwi niejednego mieszkańca !!!
  Wójt za każdym razem przy opłatach i podatkach stosuje coraz głębszy drenaż kieszeni mieszkańców podatników w podziękowaniu za ponowny wybór na stanowisko wójta gminy !!!
  Wójt Militowski to najgorszy z najgorszych wójtów gminy Rędziny !!!
  wójt , który nie realizuje obietnic wyborczych składanych w remizach OSP
  wójt, który zadłużył gminę na ponad 13 milionów złotych !!!
  wójt, który spowodował ,że gmina osiągnęła już we wrześniu 2021 r.
  deficyt ponad 3 miliony złotych !!!
  wójt , który przetrwonił ponad 7 milionów nadwyżki
  pozostawionej przez poprzedniego wójta mgr. inż Waldemara Chmielarza
  obecnego Prezesa Zakładów Chemicznych w Rudnikach
  wójt , który nie szanuje mieszkańców
  REFERENDUM !!!
  musimy odwołać PUK PUKA !!!
  zanim puści całą gminę z torbami !!!

  29
  1
 3. Ada pisze:

  Jestem bardzo ciekawa jak będą głosować
  nową podwyżkę opłaty za odpady komunalne dla mieszkańców
  nasi radni z PIS u ???

  21
  • Mieszkaniec Osiedla pisze:

   Obstawiam.!!!
   Przeciwko podwyżce będzie tylko nasza wypróbowana i uczciwą radna Lidzia. !!!
   Pozostałym stanie na przeszkodzie konflikt interesów takich jak:
   Mężuś
   Żoneczka
   Córunia
   Siostrzeniec
   Inni krewni i powinowaci
   Ludzie, jak nie zrobicie Referendum, to obudzicie się niebawem z ręką w klozecie i olbrzymimi wydatkami na daniny, podatki i inne opłaty !!!
   Widzicie , że wójt z radnymi nie mają dla Was żadnej litości!!!!!

   23
   • mieszkaniecrudnik pisze:

    Skoro lidzia takie cudo to dlaczego nie zajmie się szalejącymi na naszych drogach ciężarówkami cemexu? Widziałeś jak zapier***ają po kieleckiej i mstowskiej w obie strony? Widziałeś jak wyprzedzają na trzeciego, mijają w niebezpieczniej odległości dzieci wracające ze szkoły i rowerzystów? Widziałeś jaka siwa jest droga? TO DZWOŃ DO LIDZI NIECH SIĘ WEŹMIE ZA ROBOTE A NIE TYLKO KASA DO RĄCZKI, UŚMIESZEK DO ZDJĘCIA I JAKIEŚ KOCOPOŁY PISANE PRZEZ KOLESIOSTWO NA FORUM ! A pani sadziak druga. Interesy z cemexem na boku kręcą jakieś czy to tylko przypadkowe działania? Zatrudnione tam są czy członkowie ich rodzin ??!! Ryrzy nie lepszy.

    8
    12
    • Mieszkanka z Osiedla pisze:

     Ryży !!!

     17
    • Koniniok pisze:

     PUK PUK PUK !!!
     Ponieważ droga w Koninie, po której szaleją ciężarówki z Cemex-u, jest drogą powiatową, zająć się tym tematem natychmiast powinien radny powiatowy – dyrektor szkoły w Koninie, Adam Jaruga!!!
     Tylko żeby jego interwencja przyniosła skutek . Nie tak jak to było z zalegającym śniegiem na chodniku , prowadzącym do jego szkoły, który zalegał na chodniku do roztopów, a dzieci chodziły po ulicy, aby dojść do placówki !!!
     W tej sprawie tylko w radnym powiatowym Jarudze nadzieja, tylko w nim!!!
     Aha! Powinna go wspierać radna gminną Anna Sadziak PUK PUK PUK!!!

     17
     • mieszkaniecrudnik pisze:

      Masz rację. Czyli jurga w tym kontekście nie dba o bezpieczeństwo dzieci? Dlaczego rodzice się za niego nie wezmą? W ogóle temat tych ciężarówek z betonem, które nawet drogi na Kościelec nie oszczędzają i prują tam 80 pod komisariatem, nadaje się na osobny artykuł na tej stronie. Zamiast pisać “który radny lepszy a który gorszy i który radny co wpisał w oświadczeniu majątkowym a czego nie wpisał” może szanowny Autor poruszy jakieś ważniejsze i istotne dla nas tematy ??!! Ma ktoś kontakt do redaktora/autora artykułów? A może sam to przeczyta i Go to zainteresuje? Przecież banda tępaków w tych tirach wyprzedza osobówki nawet w Rudnikach !!! Gdzie milicja ?

      8
      5
     • mieszkaniecrudnik pisze:

      Co za jołopy minusują? Kierowcy założyli sobie internet?

      3
      6
    • sklepowa Ania pisze:

     mieszkańcu rudnik. Co cię obchodzi siwa droga w koninie i niebezpieczna prędkość ciężarówek. Jest radna Sadziak Anna, to niech się tym martwi. Jest wójt, to niech się również zajmie tym problemem. !

     17
     1
     • szofer osobówki pisze:

      Trzeba zapytać radnej Sadziak co zrobiła w temacie bezpiecznego przemieszczania się ciężarówek Cemex- u po Koninie i pozostawiania przez te auta brudu na drodze. Niech radna Sadziak pokaże wszystkie pisma, które kierowała w tej sprawie do dyrektora cementowni oraz wójta gminy z prośbą o interwencje.

      16
      1
     • mieszkaniecrudnik pisze:

      Sadziakowa cichutko siedzi, trzeba zapytać czy ma w tym jakiś interes czy jest jakiś inny powód? A rok temu podobno mieszkańcy zabarykadowali tam drogę, później było zebranie z wójtem na środku drogi z którego prysnął i tak jak się domyślacie mieszkańcom nie pomógł, przeczesał swe a’la bląd włosy i tyle go widzieli. Cemeks też wciaż puszcza brudne auta, ważne że ma tanich roboli do roboty za pensję o równowartości zasiłku w niemczech a robole sie cieszą i klaszczą i tańczą za 700 jełro, ważne że na pasztetke i harnasia mają. Milicja też DZIWNA SPRAWA ŻE NIE WIDZI PROBLEMU I NIE PATROLUJE TAMTEJ OKOLICY, trzeba spytać komendanta czy żeby łamać przepisy w okolicy cementowni to trzeba kupić jakąś “czekolade” czy po prostu prawo w tamtej okolicy nie obowiązuje i można jeździć stówke w zabudowanym rozrzucając kamienie po drodze. Może pisarz piszący pisma na tej stronie poruszy ten temat? Czy to temat dla niego za trudny? A może rodzinka pracuje w cementowni i cementowni nie tyka ? HE ???

      9
      1
  • Mieszkanka z Kościelca pisze:

   Przyszła pora aby poznać prawdziwą wartość naszych radnych reprezentujących partię Prawo i Sprawiedliwość !!!

   Byli przeciw obniżeniu kosmicznego wynagrodzenia wójta gminy
   który za 2020 r, osiągnął dochód ponad 160 tys.zł !!!

   Jak zagłosują radni Prawa i Sprawiedliwości
   przy podwyżce opłaty za odpady komunalne dla mieszkańców !!!

   27
   1
   • analityk pisze:

    Przecież wartość tych radnych jest nam doskonale znana od dawna. Proszę zauważyć, iż od samego początku fundują nam najdroższe w powiecie opłaty za śmieci !!!
    Nie widzą nic zdrożnego w zachowaniu wójta i urzędników, opisanego w Wystąpieniu RIO z Katowic. Radni nie reagują w sposób właściwy na realizację aktów prawnych wydanych przez Radę Ministrów w sprawie ustalenia wynagrodzenia dla wójta. Pomijając już tę podstawę prawną do obniżenia wójtowi pensji, to radni powinni zaraz po Wystąpieniu RIO, wynagrodzenie wójtowi obniżyć i rozważyć redukcję zatrudnienia urzędników w gminie !!!!!
    Pytanie jest dlaczego tego nie zrobili ?
    Wiadomo, że szykują nam kolejną sutą podwyżkę. bo kto odważy się sprzeciwić wójtowi, aby potem jego bliscy, dalsi krewni i powinowaci utracili miejsca pracy na garnuszku gminnym !!!
    Sama Pani Warwasińska niczego nie zwojuje, ale chociaż dobrze, że jest ktoś taki, kto właściwie ocenia prace wójta i urzędu gminy. Dobrze, że jest ktoś taki, kto próbuje uzyskać niezbędne informacje na temat wydatkowania NASZYCH pieniędzy., Widzimy, że jest to zderzenie z murem. Radna Warwasińska w swoim działaniu jest osamotniona, jej działania są ośmieszane, aby w ten sposób zminimalizować swoje (wójta, radnych) niewłaściwe postępowanie !!!
    Jestem pewna, że nadejdzie jednak taki czas, że wszyscy zostaną solidnie rozliczeni z tego co robili lub czego zaniechali zrobić. !!!
    Po wyborach nie może być żadnej litości, ani też grubej kreski !!!
    Nadające się do organów ścigania sprawy muszą być tam przesłane !!!

    17
    1
 4. mieszkaniec Rędzin pisze:

  Jeżeli chodzi o radną z Konina to wzięła wielkie pieniądze od Cemexu za pole i dom po mamusi powiedziałbym bardzo duże. Ona się nie sprzeciwi za taką forsę jej wszystko pasuje. Niech ludzie myślą kogo wybierają, tacy jak p. Sadziak dla pieniędzy zrobią wszystko. My biedni nie mamy na kogo liczyć w tej radzie. Może nas uratować REFERENDUM im szybciej tym lepiej żeby odciąć ich od koryta.

  24
  1
  • Anna Sadziak pisze:

   Witam Cię Mieszkańcu Rędzin.
   Skoro tyle o mnie wiesz, to zapraszam Cię do mnie do domu, to pokażę Ci ile zrobiłam dla poprawy bezpieczeństwa na ul. Kieleckiej w Koninie i na ul. Wapiennej. Pokażę Ci pisma, powiem o stałych kontaktach delegacji z ul. Kieleckiej i Wapiennej do Dyr. Cemexu i powiem, co udało nam się osiągnąć w tej sprawie. Powiem o nagranych filmach dotyczących przekraczania prędkości, pokażę zrobione przeze mnie zdjęcia ze zwisającymi kamieniami poza skrzynie ciężarówek i opowiem o wielu jeszcze innych sprawach, którymi zajmujemy się w ramach współpracy z Cemexem, w kwestii walki z piractwem kierowców. Wiele na ten temat mówiłam mieszkańcom Konina, więc ludzie wiedzą na jakim etapie są działania. Niestety , tu na tym forum przekazanie informacji jest zbyt trudne. A ja nie mogę rozmawiać z kimś, jeśli nie wiem , kto to jest i jeśli nie widzę jego twarzy. W Rędzinach jest też dużo problemów, więc życzę Ci wspaniałego zaangażowania w ich rozwiązanie. Serdecznie Cię pozdrawiam.
   Anna Sadziak

   3
   4
   • koninlok pisze:

    Pytanie do radnych – wobec tego na jakim etapie sa dzialania skoro drogi brudne, kamienie sie poniewieraja, tiry pruja od koscielca do mstowa na zlamanie karku a milicji nie widac? Czy czekamy az jakies dziecko w łep kamieniem dostanie albo zginie pod kolami naćpanego albo “wczorajszego” kierowcy ktory pruje przez rudniki i wyprzedza osobowki ? Czy dopiero wtedy judasze się zajmą tematem a gmina “zamiecie”? Czy ryrzy jest dogadany z judaszami żeby to ciągle zamiatac czy wreszczie ktos z was ruszy 4 litery i się tym zajmie jak nalezy ??????????????????????????????????? TYLKO PIENIADZE, PIENIADZE WAM W GLOWIE, PLEMIE ŻMIJOWE JAK WAM NIE WSTYD !? DO GROBU PIENIEDZY NEI ZABIERZECIE ! POWINNISCIE DBAC O SWOJE NAZWISKA, O OBIETNICE, JACY Z WAS KATOLICY ?? JACY POLACY ??!! TAKI PIEKNY KRAJ, TAKA HISTORIA A TU SAMI SZUBRAWCY !! NIC SIE TU NEI ZMIENI JESLI BEDZIECIE MYSLEC TYLKO O PIENIADZACH ! PAMIETASZ JAK CIE MATKA DO KOMUNII ZA RĄCZKE PROWADZIŁA? PAMIETASZ CO WOWCZAS MOWILA, JAK NA CIEBIE PATRZYLA? PAMIETASZ … ? .. i co teraz … zapomnisz o tym, o niej ot tak .. ?

    4
    1
 5. Mieszkanka z Rudnik pisze:

  Militowski ! Gdzie jest stadion dla Unii Rędziny !!!
  Militowski ! Gdzie jest stadion dla Unii Rędziny !!!
  Militowski ! Gdzie jest stadion dla Unii Rędziny !!!

  Rybak ! Gdzie jest stadion dla Unii Rędziny !!!
  Rybak ! Gdzie jest stadion dla Unii Rędziny !!!
  Rybak ! Gdzie jest stadion dla Unii Rędziny !!!

  Łapcik ! Gdzie jest stadion dla Unii Rędziny !!!
  Łapcik ! Gdzie jest stadion dla Unii Rędziny !!!
  Łapcik ! Gdzie jest stadion dla Unii Rędziny !!!

  23
  2
 6. Agusia pisze:

  PUK !!! PUK !!! PUK !!!
  REFERENDUM !!!
  Nie będzie klawisz razem z kochankami
  dłużej pluł nam w twarz!!!!!!!!!

  21
  1
 7. Marylka pisze:

  Na radną Lidzię Warwasińska zawsze można liczyć ,że będzie głosowała PRZECIW nieuzasadnionym podwyżką za odpady komunalne !!!

  Ona jedyna zawsze przy głosowaniu bierze pod uwagę dobro mieszkańców gminy Rędziny !!!
  Radna Lidzia zawsze merytorycznie jest przygotowana do sesji i aktywnie zabiera głos mając na względzie dobro drugiego człowieka !!!

  Radna Lidzia zgłasza liczne zapytania i interpelacje zwracając mieszkańcom uwagę ,że gmina zawyża koszty związane z gospodarką odpadami !!!

  Wójt gminy w sprawozdaniu z wykonania budżetu za 2020 r. wykazał ponad
  146 tysięcy złotych na wynagrodzenie dwóch pracowników w urzędzie oraz umowę zlecenie wraz pochodnymi .
  Radna wykazała ,że zgodnie z regulaminem organizacyjnym Urzędu Gminy Rędziny wójt gminy zatrudnia pracownika na stanowisku księgowości opłat gospodarowania odpadami i ochrony zwierząt !!! ,
  Księgowa otrzymuje 100 % wynagrodzenia z gospodarki odpadami pomimo ,że realizuje również program opieki nad zwierzętami , zajmuje się schroniskiem dla zwierząt w Zawierciu !!!
  Księgowa czynnie uczestniczy w godzinach pracy w kilku komisjach !!!

  Wójt gminy w sprawozdaniu z wykonania budżetu za 2020 r. wykazał za usługę telekomunikacyjną pokaźną kwotę 2.400 zł za 200 zł abonamentu telefonicznego dla dwóch pracowników w urzędzie i dodatkowo 600 zł za internet na Pszok.
  Radna poinformowała na jednej z sesji ,że płaci abonament w wysokości 94 zł miesięcznie za internet, tv i telefon stacjonarny może połączyć się z Wielką Brytanią Stanami Zjednoczonymi, Kanadą i Australią.

  Mieszkańcy obudźcie się z tego letargu !!!

  15
  3
 8. swiatla pisze:

  600ZL OSZCZEDNOSCI!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *