zachmurzenie duże
12°
środa
Reklama
Udostępnienie umowy z kancelarią prawną to “nadużywanie prawa do informacji publicznej”
10 lutego 2021 r. | 13:08
5

To jest niewiarygodne, co wyprawia Wójt Paweł Militowski w sprawie umowy z kancelarią prawną Woźniak i Wspólnicy z Krakowa. Po trzech uchyleniach decyzji wójta odmawiających udostępnienia informacji publicznej przez Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Częstochowie, po skierowaniu skargi na rażącą bezczynność do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach, wójt ze względu na to, iż "przedmiotowy wniosek stanowi nadużycie prawa dostępu do informacji publicznej", zawiadomił o kolejnej odmowie udostępnienia tej informacji publicznej.

Jak wójt argumentował poprzednie odmowy? Najpierw umowa z kancelarią Woźniak i Wspólnicy była tajemnicą przedsiębiorstwa, później doszła jeszcze informacja przetworzona, a na końcu tajemnica skarbowa...

Wójt argumentuje to tym, iż w ostatnim czasie (od grudnia 2019 roku) złożyłem do gminy łącznie kilkanaście wniosków jako dziennikarz portalu GminaRedziny.pl i otrzymane informacje publikuje na łamach tego portalu.

Sprawa wkrótce będzie miała ciąg dalszy.

Poniżej decyzja wójta.

PAWEŁ GĄSIORSKI

 5 odpowiedzi na “Udostępnienie umowy z kancelarią prawną to “nadużywanie prawa do informacji publicznej””

 1. Ehe pisze:

  Ktoś w końcu drąży,pyta i docieka.
  Tego rudy się nie spodziewał.
  Mam nadzieję, że tym całym procesem nie zniechęci Pan do dalszych działań.
  Świetna robota

  31
 2. igo99 pisze:

  Rudy wie co ukrywa

  22
  2
 3. Z Osiedla pisze:

  Jak można napisać, że informacja ( wydatki z budżetu gminy Rędziny) , której domaga się dziennikarz, (działający w imieniu i na rzecz interesu publicznego), może stanowić interes prywatny (gospodarczy) dziennikarza, a nie troskę o dobro publiczne !
  Panie Militowski miej pan honor, odwagę i ustąp pan wreszcie z funkcji wójta gminy !!!

  13
  • Mieszko pisze:

   Militowski kończ już z tymi swoimi zagrywkami, sam wiesz, że niedługo sprawy twojego machlojstwa ujrzą swiatło dzienne a wtedy społeczeństwo tego już Ci niewydaruje takiego marnotrawstwa do ktorego się dobuszczasz. Skoro jesteś taki bardzo uczciwy Militowski to co ty się tak boisz ujawnić informacji do ktorej jesteś zobowiązany???? Masz coś do ukrycia??? Pamietaj, że i tak będziesz musiał to wszystko publicznie ujawnić!!!
   Czekamy spokojnie …….

 4. Marysia pisze:

  Panie wójcie! jakcktoś ma czyste sumienie to bez problemu udziela odpowiedzi! Finanse publiczne SĄ JAWNE!!!! Widocznie ma pan coś do ukrycia….

  11

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *