bezchmurnie
14°
14°
piątek
Reklama
Uchwała “śmieciowa” Rady Gminy Rędziny jest niezgodna z Konstytucją RP!
12 czerwca 2020 r. | 12:53
8

Wojewoda Śląski unieważnił kolejną uchwałę Rady Gminy Rędziny. Chodzi o uchwałę nr 141/XXIV/2020 Rady Gminy Rędziny z dnia 29 kwietnia 2020 r. w sprawie zmiany Uchwały Nr 73/XLIV/2017 Rady Gminy Rędziny z dnia 26 września 2017 roku w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Uchwała ta jest niezgodna z Konstytucją RP.

Pozostaje zapytać. Skoro Wójt Paweł Militowski płaci tak gigantyczne pieniądze za obsługę prawną gminy, to w czym problem? Jak to możliwe, że prawnicy gminy przygotowali uchwałę niezgodną z Konstytucją RP?

Rozstrzygnięcie nadzorcze w tej sprawie znajdziecie poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI8 odpowiedzi na “Uchwała “śmieciowa” Rady Gminy Rędziny jest niezgodna z Konstytucją RP!”

 1. Redziniak pisze:

  Natychmiastowa wiedzą dla mieszkańców ile wójt płaci tym prawnikom. To jest kolejny skandal!!!!!!!!!

  11
 2. Krzysztof pisze:

  W Urzędzie Gminy wszystko działa NIE TAK jak powinno !!!
  Dlatego zapewne zatrudniono absolwentkę Politechniki Opolskiej po kierunku fizjoterapii aby uzdrowiła chory kręgosłup urzędu czyli całą administrację z wójtem na czele.
  Radców prawnych trudno nazwać radcami prawnymi nie mają żadnego pojęcia o samorządzie. Myślę ,że mają za zadanie strzec spraw osobistych wójta tj. czyli ktoś pilnować by nie wypłynęły jego złe postępki na światło dzienne.

  8
  1
 3. Koniniok pisze:

  Widocznie dziewczyna też nie udźwigneła tematu. A propos… czy ta Pani spełniła wymogi formalne aby zostać urzędnikiem w gminie i czy oprócz fizjoterapii ukończyła inne studia tozsame lub pokrewne do zajmowanego stanowiska Czy posiada choćby staż w JST?

  8
  1
 4. Mieszkańcy Gminy pisze:

  Referendum!!!!!
  Dość Bizancjum!!!!!

 5. Henryk pisze:

  Wszędzie piszesz to samo. Redziny, Konopiska, Mstów, Poczesna, Poraj… A nie w Poraju już chyba nie piszesz to przez rajstopy ?

  4
  4
 6. Kochanka jedna z wielu pisze:

  Super Panie Redaktorze.Panskie artykuły paraliżują winowajcę. Widać, że niektórzy mają pełne gacie i wyją z niemocy. . Tak trzymać i nie popuszczać. Nawet w pewnej mieścinie założyli Klub Pokrzywdzonych przez Pana Redaktora……że strachu przed tym , co dowie się opinią publiczną. Tak silnie są wystraszeni. ?

 7. Redziniak pisze:

  Dziwne. W tym wątku nie ma “trzech groszy” osobnika o nicku Obserwator.?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *