zachmurzenie umiarkowane
17°
17°
poniedziałek
Reklama
Tymczasowy areszt za kradzież rozbójniczą w sklepie
28 marca 2023 r. | 11:37
2

Policjanci z częstochowskiego IV komisariatu zatrzymali 33-letniego obywatela Ukrainy, który dokonał kradzieży rozbójniczej w jednym ze sklepów. 33-latek ukradł towar, a gdy interweniował pracownik ochrony, próbował ugodzić go śrubokrętem. Sprawca został tymczasowo aresztowany, grozi mu 10 lat więzienia.

Mężczyzna ukradł produkty chemiczne o wartości prawie 140 złotych, a gdy interweniowała ochrona, stał się bardzo agresywny. W pewnym momencie wyciągnął spod kurtki śrubokręt i próbował ranić nim ochroniarza. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Na miejsce przyjechali policjanci, którzy zatrzymali 33-letniego obywatela Ukrainy. Towar został odzyskany i wrócił do sprzedaży. Okazało się, że nie była to jednorazowa kradzież. Śledczy z częstochowskiej "czwórki" udowodnili mu jeszcze 21 innych kradzieży (na łączną kwotę prawie 2 tys. zł.), głównie alkoholu, za co usłyszał kolejny zarzut. Wszystkich czynów dopuścił się w tym roku.

Mężczyzna został doprowadzony do sądu, który podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu. 33-latek może spędzić w więzieniu nawet 10 lat. /KMP w Częstochowie/2 odpowiedzi na “Tymczasowy areszt za kradzież rozbójniczą w sklepie”

  1. mieszkaniec pisze:

    Rok temu był na forum temat gdzie mieszkańcy bardzo zachęcali do przywożenia braci ukraińców, udostepniania im swoich domów, jedzenia, pomagania im. Czasami czytam jak pijany kierowca tej narodowości powoduje wypadek, teraz kolejne dowody wdzięczności, w ciągu dnia kiedy pracujemy spotkasz ich w centrum miasta na spacerkach. Pozdrawiam tych którzy sponsorowali, dawali mieszkanie i jedzenie.

    5
    7

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *