bezchmurnie
13°
13°
piątek
Reklama
Tylko pięciu radnych ma wyższe wykształcenie
04 lutego 2021 r. | 19:03
11

Już kilku mieszkańców pytało mnie, czy posiadam wiedzę w zakresie wykształcenia radnych Rady Gminy Rędziny. Według stanu na 10 listopada 2019 roku, tylko pięciu radnych posiadało wyższe wykształcenie. Jedna osoba posiadała policealne wykształcenie, a dziewięciu średnie.

Nie mam informacji, którzy z poszczególnych radnych, jakie mają wykształcenie. To informacje ogólne, przesyłane do GUS.

Poniżej informacja w tym zakresie.

PAWEŁ GĄSIORSKI11 odpowiedzi na “Tylko pięciu radnych ma wyższe wykształcenie”

 1. Mysliciel pisze:

  Skóra cierpnie na plecach. Aż się wierzyć nie chce.

  32
  1
  • Joasia pisze:

   Uporczywie domagam się aby pani przewodnicząca komisji finansów oraz
   pan przewodniczący komisji rewizyjnej ujawnili swoje wykształcenie okazując stosowne papiery !!!

   32
  • Z Osiedla pisze:

   To pismo można z powodzeniem wyrzucić do kosza i uznać za niewiarygodne. Brak jest na nim podpisu osoby upoważnionej do podpisywania korespondencji z podmiotami zewnętrznymi (wójt lub osoba upoważniona). Samo nazwisko osoby sporządzającej odpowiedź jest niewystarczające. Nie wiem, czy ta Pani ma kompetencje do podpisywania tego rodzaju pism !

   22
 2. Mieszkanka z Osiedla pisze:

  Drodzy mieszkańcy posiadanie wyższego wykształcenia nie jest wymagane aby ubiegać się o mandat radnego. Posiadanie wyższego wykształcenia to nie wszystko potrzebne według mnie jest znajomość problematyki w zakresie działalności samorządowej , znajomość przepisów prawa przede wszystkim ustawy o samorządzie gminnym oraz Statutu Gminy Rędziny , empatia oraz dyspozycyjność .
  Mili mieszkańcy zapewne nasi radcy prawni posiadają wyższe wykształcenie i jak opiniują projekty uchwał ???
  Która to już z kolei unieważniona uchwała ???

  29
  3
 3. Tak czy nie??? pisze:

  Chyba można startować na radnego mając podstawowe wykształcenie.
  Trzeba mieć prawo wybierania w gminie i być jej mieszkańcem.

  25
  1
 4. Mieszkańcy Gminy pisze:

  Wzywamy pana wójta oraz
  panią przewodnicząca rady gminy, aby zaprzestali bezpardonowej krytyki , pani radnej Lidii Warwasinskiej, jak to miało miejsce w dniu 22.12.2020, podczas sesji rady gminy, w trakcie składania przez tą radną wniosków , zapytań i interpelacji.
  Atak wymierzony w tą radną odbieramy jako pośredni atak na społeczność lokalną, a przede wszystkim na osoby , które oddały głosy na panią radną Lidię Warwasińską. !!!
  Zachowanie wójta , jak i też przewodniczącej, odbieramy jako próba kneblowania ust radnej Warwasinskiej , która merytorycznie, sumiennie i z
  pełnym podziwu oddaniem , wykonuje swoje zadania , w szeroko rozumianym interesie publicznym . !!!
  Za niedopuszczalne i niemoralne uważamy zachowanie pana wójta, podległego radzie gminy , który publicznie krytykuje oraz poucza radną, w jakim zakresie i czasie winna wykonywać mandat niezależnego radnego.!!!
  Szanowna Pani Radna, jesteśmy z Pani działania ogromnie dumni i dziękujemy za godne reprezentowanie wszystkich mieszkańców gminy. !!!

  28
  2
  • Mieszkanka z Osiedla pisze:

   TAK właśnie tak .
   Każdy mieszkaniec naszej może ubiegać się o mandat radnego. Może założyć własny komitet wyborczy lub startować z listy kandydata na wójta gminy lub co nie popieram z listy jakiejś partii. Następnie w kampanii wyborczej należy zebrać odpowiednią ilość podpisów osób popierających kandydata na funkcję radnego i złożyć w/w listę podpisów do powołanej w tym celu Gminnej Komisji Wyborczej .
   Później kandydat prowadzi swoją kampanię wyborczą lub uczestniczy w kampanii wyborczej swojego przedstawiciela kandydata na wójta gminy
   W dniu wyborów to wyborcy decydują kto w ich imieniu zostaje wybrany na funkcję radnego
   Życzę wszystkim chętnym mieszkańcom powodzenia w następnej turze wyborów samorządowych do rady gminy.
   Każdy może .

   16
   1
   • Yogi Babu pisze:

    O czym Ty piszesz!
    Nie widzisz co wyprawia się w gminie? Będę czekał do wyborów, aż z gminy pozostanie pogorzelisko!!!
    Szybciutko Referendum i wyprowadzić gości za rogatki gminy !!

    18
    1
    • Mieszkanka z Osiedla pisze:

     Yogi Babu
     Piszę o tym jak już będzie przeprowadzone Szybciutko Referendum to zapewne odbędą się wybory !!!

     Odpowiadałam na pytanie
     Chyba można startować na radnego mając podstawowe wykształcenie.
     Trzeba mieć prawo wybierania w gminie i być jej mieszkańcem.

     • Yogi Babu pisze:

      Mieszkanko z Osiedla !
      Teraz wszystko bardzo jasne. Początkowo sądziłem, że upierasz się, aby dotrwali do końca kadencji.
      Rędziny!!!! wystawiać swojego kandydata na wójta. Może już najwyższy czas na Panią Wójt !!!

 5. Cwaniak z Kościelca pisze:

  Ciekawi mnie, czy w okresie klęski światowej, związanej z pandemią (pozamykane dla petentów urzędy państwowe i samorządowe, utrudniony dostęp do lekarzy i przychodni zdrowia, przeogromna ilość zgonów, utrata miejsc pracy, upadłość firm i tym podobne), wójt przyznawał jakieś nagrody, premie dla swoich urzędników, a jeśli tak to jak uzasadnił tę decyzję ?

  24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *