zachmurzenie duże
piątek
Reklama
fot. UG Rędziny
Takie akcje popieramy. Dzień chłopaka w “Stefanówce”!
03 października 2019 r. | 12:08
0

Z okazji Dnia Chłopaka klasa II i III b z ZSP nr 2 w Rędzinach udały się do Zagrody “Stefanówka” w Nowej Szarlejce. Celem wycieczki była lekcja edukacyjna poświęcona obyczajom i tradycjom regionu częstochowskiego.

Jednocześnie uczniowie mogli spotkać tu mieszkańców wiejskiej zagrody — kury, kaczki, owce, kozy a przede wszystkim kuce walijskie, z których słynie gospodarstwo. Kolejną atrakcją było poznanie różnorodnych ziół — dzieci poznały zastosowanie ich w kuchni i kosmetyce. Następnie odbyły się warsztaty robienia mydełek, każdy zabrał ze sobą do domu swoje "rękodzieło".

Smaczne pieczonki i drobne zakupy zakończyły nasz pobyt w “Stefanówce”. /UG/

fot. UG Rędziny

fot. UG Rędziny

fot. UG Rędziny

fot. UG Rędziny

fot. UG Rędziny

fot. UG Rędziny

fot. UG Rędziny

fot. UG RędzinyDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *