bezchmurnie
15°
12°
środa
Reklama
spółdzielnia pracy kominiarzy w Wadowicach
Szykuje się podwyżka za ogrzewanie?
04 sierpnia 2022 r. | 09:53
17

Szykuje się zmiana regulaminu na dostawy ciepła przez Zakład Budżetowy Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Rędzinach. To może oznaczać jedno. Będzie podwyżka.

Posiedzenie radnych w tej sprawie odbędzie się 9 sierpnia o godz. 15:00 w CUS w Rędzinach.

porządek posiedzenia:
1. Omówienie przez Kierownika ZGMiK zmiany regulaminu na dostawy ciepła.
2. Przedstawienie przez Kierownika ZGMiK sprawy związanej ze służebnością przesyłu na nieruchomościach przy ul. Nowej w Rędzinach.
3. Omówienie przez Kierownika zakładu, sytuacji finansowej ZGMiK w Rędzinach i przyszłego sezonu grzewczego.

PAWEŁ GĄSIORSKI17 odpowiedzi na “Szykuje się podwyżka za ogrzewanie?”

 1. Ad Vocem z wami pisze:

  Proszę poinformować opinię publiczną, w jakiej wysokości czynsz płacili dotychczas mieszkańcy bloków, z uwzględnieniem kwoty za ogrzewanie. Jak to się ma do opłat mieszkańców bloków z innych miast.?
  Czy dla mieszkańców Osiedla były przekazywane z budżetu gminy dotacje na zakup opału do kotłowni. ?
  Jaki był tego powód.?

  19
  2
 2. koninlok pisze:

  Myślę że czynsze wzrosną tak jak w innych miastach 2-3 razy. W sumie to uczciwe, za wygodnie by wam było. Jeszcze ten podatek od deszczu powinien niebawem wejść – płatny w zależności od powierzchni dachu i kostki (terenu utwardzonego). No i ewentualnie katastralny od drugiej i kolejnej nieruchomości. Bo że stopy procentowe podnieśli dziś to wiecie? Kredyciarze sie chcieli pokazać to teraz glapa im pokaże ku uciesze sąsiada 🙂

  17
  7
 3. Obserwator pisze:

  I słusznie. Dlaczego mieszkańcy Gminy maja płacić za ogrzewanie Osiedla ? Gdyby nie było podwyżek, to Pan Kierownik znów przyszedłby do Wójta i Radnych po dotację do centralnego ogrzewania. Tak ,jak było w tym roku. Bo mu zabrakło. Niestety koszty ogrzewania znacznie wzrosły i w blokach i w domach jednorodzinnych. Więc dlaczego na ogrzewanie Osiedla ma się składać cała Gmina ?

  17
  2
 4. Mieszkaniec Osiedla pisze:

  Konilok, ty lepiej spytaj radnej Sadziak Anny dlaczego w Koninie nie ma kanalizacji. Ta pani działa już po raz drugi w gminie i efektów w tej materii BRAK !Już najwyższa pora przestać wypróżniać się do rowu albo wylewać fekalia na pole.
  Niech radna Sadziak Anna spyta wójta dlaczego przegrał proces o wyimaginowane zniesławienie gminy !!!!
  Niech go spyta dlaczego utajnił proces, który dotyczył wszystkich mieszkańców gminy i spektakularnie go przegrał !!!! 😀

  24
  1
  • koninlok pisze:

   Przede wszystkim to są zrobione nowe drogi i budowa kanalizacji jest nieopłacalna, rwanie asfaltu, nadlewanie, to sie zapadnie, takie głomby jak ty nie powinny zabierać głosu w tych sprawach. Ludzie tutaj mają przydomowe oczyszczalnie, nie wiem czy o czymś takim słyszałeś. No a po drugie to zauważyliśmy że masz duże doświadczenie w branży kanalizacyjnej na poziomie załatwiania potrzeb fizjologicznych do wiadra w sieni, za stodołą lub kąpieli w miednicy, słuchaj podcieracie sie tam palcem, gazetami czy o futrynę? Co do wójta to porządny chłop jest, dba o Konin, w drogę mu nie wchodzimy.

   2
   19
   • ogryzek pisze:

    koninlok, twój konkubent lata po wsi i drze ryja ze prowadzisz niehigieniczny tryb życia. To fakt, że twoja wichura jako jedyna w gminie nie ma kanalizacji, a to ma przełożenie na wypróżnianie się za stodołe, w domu do wiadra typu ocynk, lub w inne przypadkowe miejsca.Potem zostaje tylko rów z wodą do umycia.koninlok, dam ci dobrą radę za darmo.Zadbaj ty lepiej nieboraku o higienę intymną okolic odbytu, żeby twój konkubent był zadowolony i już nie marudził.

    16
    3
    • halinazmiensnego pisze:

     mieszkańcu osiedla vel ogryzku vel podszywającysiepodinnychciućmoku masz bardzo bogatą i rozległa wiedzę na temat załatwiania potrzeb fizjologicznych do wiader i pod płot oraz podcierania się suchymi liśćmi, czy mieszkasz może w tym szałasie z foliowymi “szybami” na ogródkach działkowych? mamy trochę zużytych opon samochodowych, mogę ci je podarować, se napalisz zimą i będziesz miał ciepło, daj znac i podejdź jutro do mnie ze starą po południu, se zaniesiesz na grzbiecie do swej gawry

     • Koninlok pisze:

      chalina, ty omechniołku
      Pal gumy nie wtrancaj się do rozmowy dorosłych. Jesteś jusz stara i zmurszała jak chuba. Nie masz szans na hłopa.

  • Mieszkaniec Konina pisze:

   O.. widzę że wszystkie posty na temat osiedlowej Wioletty są kasowane ! Ciekawe, ile za to płaci. Naprawdę , pilnuj sobie swojego osiedla, a Konin zostaw nam . Nie potrzebujemy Twojego Ad Vocem i doskonałych rad.

   2
   7
   • Ad vocem z wami pisze:

    mieszkaniec Konina, wstyd, że nie macie kanalizacji jak inni cywilizowani mieszkańcy gminy. To pewnie bardzo was boli. Ale z drugiej strony jest to na rękę, bo ścieki z szamba wypierdo*** się na pole. Pytaj radnej Sadziak Anna dlaczego nie macie sieci kanalizacyjnej. Większość gminy posiada, a tylko biedny Konin jest na “uprzywilejowanej” pozycji i płaci tylko za zużycie wody .Jeśli myślicie, że wykiwacie pozostałych, to grubo się mylisz.

    6
    1
    • podnieconywikary pisze:

     Wstyd to powinno być tobie w brudnych gaciach chodzić stary łazęgo sklepowy !!!

     1
     4
    • Mieszkaniec Konina pisze:

     W Koninie jest trochę więcej kultury, niż Ci się wydaje. Zapraszam. Przyjedź, a zobaczysz przydomowe oczyszczalnie i kursujących odbiorców szamba. A czy masz wiedzę ilu mieszkańców się podłączy do kanalizacji ? Nie jesteś mieszkańcem Konina, więc nie wiesz. Czy dla 10% warto robić tak ogromną inwestycję ? A ilu mieszkańców Kościelca, Rudnik i Rędzin się podłączyło ? Masz wiedzę ?
     Tematem zaś wątku były podwyżki czynszów na Osiedlu. Spytaj Radną Lidię Warwasińską ile od września mieszkańcy Osiedla będą płacić za ogrzewanie.

 5. Mieszkaniec Osiedla pisze:

  To prawda, dlaczego inni mają płacić ponad 11 złotych za metr sześć. wody , a pozostali wylewać szambo na pole i kłamać , że nie warto niszczyć nowo wybudowanej drogi powiatowej. Trzeba było pomyśleć i ułożyć rury do kanalizacji pierw. Potem dopiero zalać to asfaltem. !!!

  14
  2
  • jankowalski pisze:

   “ułozyć ruły pierw i zalać asfaldem” – chlopie kim ty jesteś z zawodu i jaką masz wiedze o otaczającym nas świecie? myjesz posadzki w stacji inseminacyjnej ?

   1
   4
   • podnieconywikary pisze:

    jkowalski ! nie możesz spać chłopcze o 5.09, czy przerwa na papierosa z chłopakiem, po burzliwym seksie ?
    chłopek roztropek bredzący o otaczającym świecie, to tak jakby trzoda chlewna kwiczała o porządku w obejściu 😀

    4
    3
    • Ad vocem z wami pisze:

     Osiedloku, 6:50 pewno żeś wstoł świniom źmiorów w parniku zaparzyć i klepisko w chałpie wyzamiatać, bo z tego co piszesz to masz bardzo rozległą wiedzę nie tylko o wiadrze i kanalizacji wyprowadzonej do rowu ale i o zwierzętach hodowanych w stodole. Rób te kanapki z ogurkiem, wsiadaj na komunijny rower i do roboty bo zaś zimom będzieta palić oponami, liśćmi i starymi szmatami !

     1
     1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *