bezchmurnie
25°
24°
piątek
Reklama
fot. yt
Szykuje się gigantyczna podwyżka pensji Wójta Gminy Rędziny
26 listopada 2021 r. | 12:52
20

19 470 zł miesięcznie ma zarabiać po podwyżce Wójt Paweł Militowski. Rocznie ma być to 253 110 zł (13. pensji). Wszystko zależy od Rady Gminy Rędziny, która we wtorek 30 listopada będzie ustalać nowe wynagrodzenie Militowskiego.

Obecnie wójt zarabia ok. 11 tys. zł miesięcznie.

Radni też mają podnieść sobie diety. Przewodnicząca rady ma "zarabiać" 2147 zł miesięcznie. Dieta przeciętnego radnego może wzrosnąć do 1503 zł.

Czy tak będzie? Zdecyduje rada na najbliższej zdalnej sesji.

PAWEŁ GĄSIORSKI20 odpowiedzi na “Szykuje się gigantyczna podwyżka pensji Wójta Gminy Rędziny”

 1. Wróg ciemnoty pisze:

  Czy będzie wyrównanie od sierpnia , jak u Matyjaszczyka w Częstochowie?
  Do tego trzeba jeszcze doliczyć pieniądze z tytułu diet oraz, zwrotów kosztów delegacji.
  PUK PUK
  PIĘKNE JEST TO LEPSZE JUTRO!!!
  PUK PUK PUK
  Brawo Paweł. !!!!!
  Jak ludzie ciemni, to nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś zarabiał milion złotych miesięcznie. Czego ci życzę!!!

  22
 2. mieszkaniec Kościelca pisze:

  Ludzie kochani musimy się w końcu zjednoczyć i odwołać tą pazerną chołotę. Tylko może nas uratować REFERENDUM dla nich podwyżki wynagrodzeń dla nas podwyżki podatków!!!! Czy ktoś zrozumie biednego? Przecież oni będą się pławić w luksusie naszym kosztem. Takiego bezprawia jeszcze nie było. Wiemy, że PIS konkretnie Kaczyński podniósł wnagrodzenia, ale jak można zrównać prezydenta 300-tys. miasta z taka gminą jak nasza, gdzie nie mieszka nawet
  10-tys. mieszkanców. Poza tym w naszej gminie nie robi się nic dla mieszkańców tylko dla radnych, bo oni, po to przyszli żeby pozałatwiać swoje sprawy. Jak im nie jest wstyd przed wyborcami? Żądamy trochę skromności i rozwagi, bo naprawdę was rozliczymy.

  25
  • Judyta pisze:

   Zgadzam się w 100% z mieszkańcem z Kościelca !!!

   Wójt Gminy nie zasługuje na obecnie pobierane kosmiczne wynagrodzenie a co dopiero mówić o pomyśle na gigantyczną podwyżkę pensji Wójta Gminy Rędziny !!!

   Wójt Gminy nie może oczekiwać na podwyżkę dopóty dopóki nie zacznie realizować zobowiązań wyborczych obiecywanych mieszkańcom w remizach OSP !!!
   Wójt Gminy nie może oczekiwać na podwyżkę dopóty dopóki nie będzie znał i stosował ustawy o samorządzie gminnym która mówi ,że finanse gminy są JAWNE !!!

   PUK !! PUK !!!

 3. Mieszkanka z Osiedla pisze:

  Po to podnieśli podatki mieszkańcom Gminy Rędziny
  aby dla wójta , urzędników gminy i radnych bezradnych wystarczyło !!!

  15
 4. chlorSPOTrzapki pisze:

  Za co? Za dziurawe drogi jak Wiznera? Czy za “uwzględnianie” propozycji mieszkańców? A może za podwyżkę cen śmieci? KTOŚ MI MOŻE WYPUNKTOWAĆ CO ON W CZASIE SWOICH KADENCJI WAŻNEGO I POZYTYWNEGO DLA NAS ZROBIŁ ?? BO może czegoś nie wiem, nie zauwazyłem, może widzę tylko te złe rzeczy a dobrych nie widzę? AUTO JUŻ ZMINIŁ BO ZA TANIE PINIONDZE TO HENIKOPTER MOŻNA KUPIĆ ???

  16
 5. Pistacjowy krokodyl 🐊 pisze:

  Ludzie kochani. Przecież to nie jest pana Militowskiego wina, że jest wójtem.!
  Nie miejcie do tego człowieka pretensji.
  Nie liczcie też , że honorowo ustąpi ze stanowiska. !
  To Wasza, Wyborców wina, że posadziliście pana Militowskiego na stołku wójta. Wiedzieliście doskonale czym zajmował się przedtem, i że z tej mąki chleba nie będzie.Gosc nie miał pojęcia o samorządzie na tyle, aby sprawować tę zaszczytną funkcję.Już po pierwszej kadencji powinna Wam zapalić się czerwona lampka. Już wtedy pan Militowski nie miał prawa być dalej wybranym na wójta. !

  To, jak jest obecnie w gminie, jest Waszą, drodzy Wyborcy “zasługą”.To Wy doprowadziliście (swoim nieodpowiedzialnym wyborem) do tego jak Wam się żyje w gminie.To Wy drodzy Wyborcy doprowadziliście do wyboru obecnych radnych.Ludzi, którzy są nieprzygotowani do pełnienia swojej misji.!

  Na pensje wójta i radnych trzeba zarobić. Gmina nie jest przedsiębiorstwem , które wytwarza dobra, które przekuwa w pieniądz . Środki zewnętrzne też nie mogą być przeznaczone na pensję nagrody i premie dla wójta, radnych i pracowników gminy. To na Waszych barkach spocznie ten obowiązek. !

  Słynne zawołanie pana Militowskiego- ” Puk Puk Postaw na lepsze jutro” – sprawdziło się co do joty.!
  On ma lepsze jutro, a Wy niedługo będziecie mieć puste kieszenie!

  19
 6. mieszkaniec Kościelca pisze:

  To jest gorzka, ale prawda nikt nie chce się przyznać kto na niego głosował. Ja pytam, to mówią , to nie ja, boi sie teraz przyznać, że głosował na takiego nieudacznika, bez przygotowania samorzadowego. Militowski jakim cudem się dostał, to dla nas wszystkich wstyd wielki. Teraz się chełpi ze stanowiska a najbardziej pazerny na kasę. Dlatego po tej sesji myślę, że wyborcy pójdą po rozum do głowy i zorganizujemy REFERENDUM I ICH TZN RAZEM Z RADNYMI ODWOŁAMY. Oni nie mają żadnej samokrytyki, oni wiedzą, że muszą sobie i wójtowi przegłosować wysokie wynagrodzenia. Tak dla przpomnienia wszystkim radnym, bo może tego nie wiedzą, że nikt ich nie zmusi żeby dawąc wójtowi i sobie podwyżki. Przeciez oni naprawdę mają bardzo duże pieniądze, powinni sie wstydzić wyborców, że ich tak okradają. W innych gminach co nawet pokazywali w telewizji za sesję dostają 140 zł, gdy chcieli sobie podnieść na 200 zł, to było wielkie oburzenie mieszkańców. Proszę wyciągnąć wnioski i położyć w końcu temu kres, w inny sposób się ich nie pozbędziemy. REFERENDUM REFERENDUM REFERENDUM !!!!!!!!!!!!

 7. Wróżbita Maciej pisze:

  Szklana Kula mi podpowiada , że poza radna Lidzią Warwasińską, pozostali radni będą JEDNOGŁOŚNIE ZA PRZYZNANIEM PODWYŻKI WÓJTOWI I SOBIE DIETY !!!

  18
  1
  • chlorSPOTrzapki pisze:

   Przed następną kadencją sie kościelokom remizyje odmaluje, wymini gumy w procach, ciepnie garść cukierków i tanich obietnic i wiadomo na kogą będą głosować !!!

   11
 8. Mieszkaniec Osiedla pisze:

  Ja tylko pragnę zaznaczyć, żeby gawiedź wyżej i reszta imbecyli sprawdziła, kto rzeczywiście te podwyżki daje. A później przemyślcie, czy znowu zagłosujecie na pis. Kościelec będzie napierniczał na wszystko a głosuje na tych darmozjadów.
  Wstyd mieszkańcy. Wstyd.

  7
  11
  • Cześć i Chwała Bohaterom ! pisze:

   Do mieszkańca osiedla darmozjada!
   Milcz, milcz głupi chłopie, chamie skończony.

   8
   4
  • Cwaniak z Kościelca pisze:

   Podwyżki daje Podatnik Gminy!!!
   Właśnie dlatego że taka wełniana istota jak darmozjad – mieszkaniec osiedla z czynszem w blokowisku 200 zł – wybiera swoich przedstawicieli , to taki rudy łeb pasożytuje na nas!!!

   16
   1
  • K. pisze:

   Nie zrzucaj na PiS! Parlament określił tylko widełki stawek. Nie oznacza to, że radni mają wójtowi i sobie dać najwyższe stawki, mogą dać najniższe, mogą średnie itd.

   10
   3
  • 8Kościelanka pisze:

   Imbecylu z osiedla !! Co ma pis do samorządów !?
   Jesteś de…. który sieje glupie informacje

   11
   3
 9. Malinowy Bąk pisze:

  Jest szansa na wyjście z twarzą z tej kompromitującej sytuacji. !!!
  Wystarczy, że radni nie podejmą uchwały w sprawie podwyżki dla wójta, podobnie jak to uczynili, nie podejmując uchwały w sprawie obniżenia pensji. Radni wówczas nie wykonali Rozporządzenia Rządowego!!!
  Ciekawe, czy zwycięży rozsądek skromność i pokora, czy zwykła pazerność i policzkowanie Podatników ???

  19
 10. 8Kościelanka pisze:

  Jest jeden taki madrasek z Redzin na wojra poprzedniego wyzywa itp a gdzie jest teraz ???? Panie D.R czemu nie działa z tym wójtem? Dziwne

  13
  1
 11. mamona pisze:

  WSTYD

  11
 12. Pastelowy mamut pisze:

  Słychać już pomruki w środowisku samorządowym. Obwinia się rząd o próbę skłócenia samorządów ze wspólnotą lokalną. Padają głosy, że przecież już raz włodarze obniżyli sobie wynagrodzenie na podstawie Rozporządzenia, Rady Ministrów. Czyżby?
  Rada jest prosta. Nie podejmować uchwał w sprawie podniesienia uposażenia włodarzom miast gmin i powiatów. Nie przypominam sobie, aby wójt Militowski miał obniżoną pensje.!!!
  Okaże się, czyli zwycięży rozsądek i solidarność z mieszkańcami miast i gmin, czy też wygra pycha, buta i pazerność ludzka .
  Stawiam na to drugie. !
  Jednak prośba jest taka. Bardzo proszę nie obwiniać o te sytuację rządu, gdyż to w rękach radnych jest załatwienie tej sprawy . Skoro przedtem nie raczyli obniżyć pensji włodarzowi , niech teraz postąpią analogicznie z jej podwyższeniem!!!

  9
  1
 13. Sąsiad radnej pisze:

  Rozmawiałem dzisiaj z Lidzią powiedziała ,że chętnie podejmie się przygotowania REFERENDUM w sprawie odwołania wójta . Lidzia jest równie zniesmaczona pomysłem podwyżki tak dla wójta jak i radnych .

  • halinazmiensnego pisze:

   Ale 1500 chętnie przytuli? Tu jest potrzebny ktoś, kto się zrzeknie tej śmiesznej diety, zbierze wokół siebie ludzi, zrobi to referendum i wyrzuci sitwę z gminy raz na zawsze ! A nie obiecywać, popierdywać i głosowac jak zawieje. TYLKO KONKRETY nas interesują, bo o tej pani się tu mówi od roku, dwóch, i co? I NIC !!!!

   5
   1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *