pochmurnie
16°
14°
wtorek
Reklama
Stypendia na pierwszy rok studiów
06 lipca 2023 r. | 09:15
2

Startuje nowa edycja Programu stypendialnego na I rok studiów.

Stypendium Pomostowe na I rok studiów to aż 7 tysięcy złotych na wsparcie młodzieży w rozwoju. Ubiegać się o nie może każdy tegoroczny maturzysta pochodzący ze wsi lub niewielkiej miejscowości (do 20 tys. mieszkańców), który jest członkiem niezamożnej rodziny (w której dochód na osobę nie przekracza 2.443 zł brutto), uzyska na maturze odpowiednią ilość punktów (tzn. minimum 100 – zgodnie z algorytmem Programu) i zostanie przyjęty na I rok studiów stacjonarnych w polskich publicznych uczelniach akademickich w roku akademickim 2023/2024.

Ponadto kandydat musi spełnić jeden z poniższych warunków:
- być dzieckiem byłego pracownika PGR,
- być uczestnikiem finałowego etapu olimpiad przedmiotowych w szkole średniej,
- należeć do rodziny wielodzietnej lub być wychowankiem rodziny zastępczej bądź państwowego domu dziecka,
- posiadać rekomendację lokalnej organizacji pozarządowej uczestniczącej w bieżącej edycji Programu.

KIEDY I JAK ZŁOŻYĆ WNIOSEK O STYPENDIUM POMOSTOWE?
Rekrutacja do Programu przebiega online na stronie www.stypendia-pomostowe.pl
Aplikacja do składania wniosków aktywna będzie od 7 lipca do 18 sierpnia 2023 roku.

CO ZYSKUJĄ STYPENDYŚCI?
Stając się stypendystą pomostowym, poza stypendium o wartości 7.000 złotych, przekazywanym ratami przez 10 miesięcy, otrzymujesz dostęp do oferty rozwojowej Programu. To oznacza, że będziesz mógł/mogła uczestniczyć w warsztatach, szkoleniach i konferencjach rozwijających kompetencje miękkie oraz umiejętności niezbędne w późniejszej karierze zawodowej.

Oprócz tego, zdolni stypendyści, osiągający dobre wyniki w nauce oraz wykazujący się w czasie studiów aktywnością społeczną, mogą ubiegać się o stypendia na II, III i IV rok, a także o stypendia językowe i stypendia na studia za granicą.

Pamiętaj, że stając się stypendystą pomostowym na I roku, zostajesz nim do końca swoich studiów. To znaczy, że możesz ubiegać się o stypendia na kolejne lata studiów; oferta rozwojowa jest dla Ciebie dostępna niezależnie od tego, czy w danym roku pobierasz stypendium.2 odpowiedzi na “Stypendia na pierwszy rok studiów”

 1. mieszkaniecrudnik pisze:

  Troche lipa ten program. Taki finalista olimpiad to rzadkość, często też to zwykły muł z klapkami na oczach, do niczego nie dojdzie taki, zakończy karierę w jakimś urzędzie albo jako bezdzietny belfer. Za to marnuje się wielu “niezbyt majętnych”, którzy musieli walczyć o swój byt, zatem nie mieli tyle czasu na kucie i olimpiady, tych cechuje ambicja i pęd do sukcesu, to ci mają szansę daleko dotrzeć, założą rodzinę, wychowają i wykształcą dzieci, być może zatrudnią pracowników, będą płacić podatki, coś zbudują. Ich RÓWNIEŻ trzeba wspierać i dać im szansę, bo skończą jako zwykli robole u jakiegoś bogdana na magazynie albo w makdolandzie.

  • gad_z_rakowa pisze:

   mieszkaniecrudnik kasztanie !
   ty sełniasz tylko dwa warunki , poza udziałem w finale olimpiad przedmiotowych.
   Troche mało nygusie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *