zachmurzenie umiarkowane
17°
17°
poniedziałek
Reklama
Bardo.pl
Spalasz plastik w piecu? Gmina Rędziny nie przystąpiła do Programu Czyste Powietrze
10 września 2021 r. | 11:54
4

Polski Alarm Smogowy, na podstawie danych z NFOŚiGW, opublikował listę gmin, które nie zgłosiły się do Programu Czyste Powietrze. W Programie Czyste Powietrze mieszkańcy danej gminy mogą otrzymać do 30 tys. zł na wymianę starych pieców na paliwo stałe na ekologiczne źródła ciepła, instalację centralnego ogrzewania lub ciepłej wody użytkowej, wentylację mechaniczną, mikroinstalację fotowoltaiczną czy ocieplenie domów oraz wymianę okien i drzwi (koszty materiałów i robocizny).

Wsparcie można otrzymać na na projekty zakończone, w trakcie realizacji lub jeszcze nierozpoczęte. Pamiętaj jednak, że rozliczeniu podlegać będą koszty poniesione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed złożeniem wniosku.

Wśród gmin, które nie dołączyły do programu są gminy z powiatu częstochowskiego. A są to: Kamienica Polska, Poczesna, Rędziny, Mstów i Olsztyn. Pozostałych jedenaście gmin powiatu jest uczestnikiem tego programu.

PAWEŁ GĄSIORSKI4 odpowiedzi na “Spalasz plastik w piecu? Gmina Rędziny nie przystąpiła do Programu Czyste Powietrze”

 1. Kocioł Czarownic pisze:

  A było tyle szumu, że maja zwracać za wymianę kotłów CO , a teraz okazuje się, że gmina nie przystąpiła nawet do projektu ?
  Wzywamy wójta i przewodniczącą rady gminy, aby zajęli stanowiska !!!

  24
 2. Koniniok pisze:

  Niech pan Militowski zrobi sobie zdjęcie na tle nowoczesnego kotła CO 5 generacji i podpisze :

  “Tak widzę wymianę kotłów CO w gminie ” !!!

  17
 3. Marek pisze:

  Nie rozumiem czemu gmina nie przystąpiła do tego programu, który jest bez wątpienia bardzo korzystny dla mieszkańców. No cóż szkoda! Ale Pan wójt ma widocznie ważniejsze rzeczy do robienia niż dbanie o interesy lokalnej społeczności!

  27
 4. Koniniok pisze:

  Kiedy gmina dopilnuje usunięcie eternitu z budynków prywatnych .Już temat ten dawno temu był poruszany i kazano zgłaszać takie przypadki do gminy i…… cisza !!!

  12

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *