zachmurzenie umiarkowane
17°
17°
poniedziałek
Reklama
Ślubowanie nowego wójta i radnych gminy Rędziny
26 kwietnia 2024 r. | 12:13
21

We wtorek, 7 maja o godz. 10:00 w Centrum Usług Społecznościowych w Rędzinach odbędzie się inauguracyjna sesja Rady Gminy Rędziny, podczas której ślubowanie złożą nowy Wójt Adam Jaruga oraz radni Rady Gminy Rędziny.

Wstęp wolny.

PAWEŁ GĄSIORSKI21 odpowiedzi na “Ślubowanie nowego wójta i radnych gminy Rędziny”

 1. mieszkaniec Rudnik pisze:

  Czekamy na jego decyzje ale to co słyszmy od ludzi to woła o pomstę do nieba. Twierdzą, że zastępcą wójta ma być Michał Dzwonnik, który nie dostał się do rady powiatu. Po co u na dwóch wójtów tylko i wyłącznie na wyrzucanie pieniędzy z budżetu gminy. Skoro tak zacznie to może szybko zakończyć urzędowanie mieszkańcy mają dość trwonienia pieniędzy i braku logiki w zarządzaniu. Jest sekretarz, który musi być i od niego należy więcej wymagać, bo teraz za Militowskiego to była święta krowa i nie tylko ona. Nowy wójt musi się przyjrzeć, które stanowiska należy zlikwidować, a jest ich naprawdę dużo. Urząd bardzo napuchł za Militowskiego i dlatego nie został wybrany. Zczymy mu samych dobrych i uczciwych decyzji. Ciekawy jestem czy obniży sobie pensję, bo nic o tym nie pisał w ulotkach wyborczych. My na to czekamy.

  14
  2
 2. Chłopek roztropek pisze:

  Nie wiemy również, czy nowy wójt obniży podatki, opłaty za śmieci i odchudzi urząd. Bo też w ulotkach i na spotkaniach nic o tym nie wspominał.
  Przekonacie się na własnej skórze, co znaczą rządy partii politycznych.

  2
  1
 3. Seba pisze:

  a niby czemu ma pasję obniżać? od kogoś łatwo wymagać. I proszę pisać w swoim imieniu bo “my” to nie Ty.

  10
  • XYZ pisze:

   a, niby temu, że do polityki nie idzie się po pieniądze.

   • Seba pisze:

    to ciekawe czemu nikt o tym Militowskiemu nie mówił. jeszcze gościu wójtem nie został mianowany, a już o jego pieniądze się martwią Ci co sobie pewnie by ujęli.

    3
    5
    • Mieszkaniec Kościelca pisze:

     Seba, pieniądze są budżetowe, nie Jarugi.
     Oczekujemy mądrego wydatkowania naszej kasy, a nie zatrudniania kolesi z PSL, w ramach spłacania długu wyborczego. Gminę trzeba odchudzić ze sztucznie stworzonych etatów przez poprzednika.

 4. mieszkaniec Rudnik pisze:

  Bo Militowski miał wyższe wynagrodzenie jak prezydent stolicy czy to nie jest wstyd????? Zapytałem po co u nas drugi wójt dlaczego nie poinformował o tym wyborców, dlaczego ma rozdawać nasze pieniądze? Najpierw powinien się wykazać, bo będziemy na niego pluć. A może zrobimy referendum, mieszkańcom nie podobało się bizancjum Militowskiego, a skoro ten będzie robił gorzej to możemy podziękować. Piszę w swoim imieniu i wielu wielu ludzi, którzy tak myślą i czekają na zmiany.

  14
  1
 5. Marek pisze:

  Popieram co pisze mieszkaniec Rudnik wszyscy głosowali na pozytywne zmiany!!!!
  A jak nie to referendum w sprawie odwołania po roku a na pewno pierwsza i ostatnia kadencja!!!

  13
  1
 6. Piotr pisze:

  Pozytywne zmiany to Dzwonniki w gminie. To młodzi i ambitni panowie. Trzeba podsypać im trochę gotówki a oni świetnie wynagradzani zadbają o dobro naszej gminy. Dobrze im z oczu patrzy.

  2
  13
  • radnykupitaniopolenabrata pisze:

   Myślę że zastępca wujta powinien zarabiać 20.000 netto miesięcznie. Wy zarabiający po 3000 i jedzący z dziećmi mortadele i konserwy dla kotów (wyglądające jak szynka) co o tym myślicie?

   2
   9
   • Operator piecyka typu koza pisze:

    Myślimy synku jakby cię tu zutylizować .Barachło w gminie jest zbędne. Co o tym myślisz ?

    8
    1
    • monika79 pisze:

     mysle że jesteś biedny i jak czytasz “20 tys miesięcznie” to ci gula chodzi bo tyle to na oczy nie widziałeś, kiedys ci sie śniło tyle, ale sie obudziłeś spocony i zes*any

 7. Seba pisze:

  to ciekawe czemu nikt o tym Militowskiemu nie mówił. jeszcze gościu wójtem nie został mianowany, a już o jego pieniądze się martwią Ci co sobie pewnie by ujęli.

  1
  7
 8. Seba pisze:

  No to może najpierw poczekać na te zmiany, a nie odrazu krytyka. trzeba było startować w wyborach i pokazać klase

  1
  7
  • Ula pisze:

   Seba, szczególnie Pan Jaruga pokazał klasę.!
   Kiedy Pan Militowski był wójtem, to Pan Jaruga otrzymał od Pana Militowskiego, w ramach zaufania, intratne stanowisko Dyrektora Szkoły w Koninie wraz z sutą pensją. Widocznie nie satysfakcjonowało to Pana Dyrektora Szkoły.
   Pan Jaruga zresetował Pana Militowskiego, uznając, że będzie lepszym od niego wójtem. !
   Chcieli byście mieć takich przyjaciół i znajomych ?

   Panie Pawle ! Byłeś dwa razy naiwnym, dobierając sobie ludzi do współpracy. Pierwszy raz pokazałeś osobnikowi miejsce w szeregu. Drugi raz, niestety, zapłaciłeś za to stanowiskiem !
   Miej pretensje wyłącznie do siebie.

   10
   5
   • Redziuch pisze:

    No ja bym tak fałszywego i “wdzięcznego” kolegi jak Jaruga nie chciał mieć. Militowski strzelił sobie z gumki w jajca taką znajomością. To już lepiej mieć prawdziwego wroga przynajmniej wiesz czego się po nim spodziewać. Teraz zobaczycie jak jeszcze Dzwonniki przyspawają się do krzesełek. Po twarzach widzać że apetyty mają spore.

    8
    4
 9. mieszkaniec Rudnik pisze:

  Seba jaką klasę u nich widzisz? Skok na kasę, czy drugi wójt w tak małej gminie jak nasza jest potrzebny? Ile płacimy za wodę, za ścieki, za śmieci to nam jeszcze mają podwyższyć. w żadnej ościennej gminie nie jest tak drogo, a wiadomo dodatkowe etaty to dodatkowe pieniądze.

  10
  1
  • Redziuch pisze:

   Nie przesadzaj jak każdy mieszkaniec gminy dopłaci do śmieci po 2 zł więcej to będzie na Dzwonników. Jak dla mnie to ponadprzeciętną siła intelektualna.

   5
   6
 10. mieszkaniec Rudnik pisze:

  Pytam ile lat mieszkają Dzwonniki w naszej gminie? Proszę zapytać nauczycieli i dyrektorów szkół do których chodzili jakie maja opinie o tych niewychowanych chłopcach, jak się zachowywali w szkole. Oni nie mieli i nadal nie mają żadnej pokory, po trupach a do celu. Zresztą pożyjemy zobaczymy.

  11
  1
 11. Redziuch pisze:

  Wreszcie PSL będzie rządzi w gminie. Tylko ta partia coś może .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *