zachmurzenie duże
21°
21°
wtorek
Reklama
Skarga na Jarugę została odrzucona
03 marca 2021 r. | 10:00
12

Wczoraj miało miejsce posiedzenie komisji skarg Rady Gminy Rędziny, podczas którego komisja rozpatrywała moją skargę na dyrektora Szkoły Podstawowej w Koninie - Adama Jarugę.

Skarga dotyczyła niedopełnienia obowiązków przez dyrektor SP w Koninie w związku z niewdrożeniem przez niego Biuletynu Informacji Publicznej szkoły zgodnie z ustawą o dostępie do informacji publicznej, mimo takiego obowiązku, jak również niedostosowania strony internetowej szkoły i przedszkola do wymogów wynikających z art. 10 ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Chodzi o dostosowanie strony internetowej dla osób niepełnosprawnych.

Adam Jaruga na wdrożenie BIP miał czas od momentu pełnienia obowiązków dyrektora, a na dostosowanie strony dla osób niepełnosprawnych od kwietnia 2019 roku do 23 września 2020 roku, kiedy to ten obowiązek zaczął obowiązywać.

W imieniu Gminy, przed komisją wystąpiła sekretarz Agnieszka Olszewska, która przedstawiła stanowisko gminy w tej sprawie. Według niej, szkoła nie ma obowiązku posiadania własnego BIP, wystarczy zakładka na stronie BIP Organu. W tym celu gmina podpisała umowę z firmą obsługującą BIP w 2016 roku.

Są to oczywiście bzdury, nie poparte żadnymi przepisami, co zresztą powiedziałem Olszewskiej.

Dyrektor Adam Jaruga za bardzo nie miał nic do powiedzenia. Twierdził, że strona szkoły powstała dopiero pod koniec 2019 roku, mimo iż na stronie szkoły widnieje informacja, że było to 31 maja 2019 roku.... Oczywiście, sprostowałem go.

Skarga została złożona 11 lutego 2021 roku. Do dziś, strona spkonin.pl nadal nie jest dostosowana do osób niepełnosprawnych i nie posiada osobnego Biuletynu Informacji Publicznej.

Mimo to, bez ŻADNEJ DYSKUSJI ze strony radnych, Przewodniczący Piotr Kurowski i radni Jolanta Bloma, Mateusz Kurkowski i Justyna Kowalczyk zagłosowali za uznaniem skargi za bezzasadną.

PAWEŁ GĄSIORSKI12 odpowiedzi na “Skarga na Jarugę została odrzucona”

 1. Olek pisze:

  Czy w ten komisji są jacyś prawnicy?

  28
  • Koniniok pisze:

   Wydaje mi się że jeden zajmuje się prawem common law… to jest prawem anglosaskim!

   22
   1
   • Mieszkanka Gminy pisze:

    Przewodniczącym w/w komisji jest radny – mechanik samochodowy, kolejny radny to operator wózka widłowego 2 panie radne startowały z komitetu wójta .
    Jak inaczej mogli zagłosować ???
    Tak w ogóle to czy znają przepisy które były podstawą do złożenia skargi czy jedynie ich widzi misie ???

    32
    • Pracownik szrotu pisze:

     Jak jest mechanikiem samochodowy to ja w życiu do niego nie pojade a będę namawiał też do bojkotu innych zmotoryzowanych!!!!!

     29
     1
  • Mieszkanka z Marianki pisze:

   Panie Redaktorze radni z kręgu wójta nie potrafią dyskutować merytorycznie , na przepisach się nie znają ale zawsze są jednogłośnie ” ZA ” tym co im każe wójt. Oni nie mają własnego zdania a z tego co obserwujemy wszyscy zawsze jest “coś za coś ”

   Przewodniczący komisji sam wojował z wójtem przez ponad 3 lata .po różnych sądach gdzie tylko mógł ale jak otrzymał sute odszkodowanie teraz ZAWSZE jest ZA.

   12
 2. doktorek pisze:

  Z mojej strony taka propozycja dla Pana Pawła. Ma Pan tyle wolnego czasu, zamiast składać takie skargi może zrobić coś dla gminy i wspomóż w ten sposób w czynie społecznym zasoby pracownicze (nie do końca działające sprawnie 😉 ) ? Np pozyskać jakieś dofinansowanie dla mieszkańców, np na przydomowe oczyszczalnie ścieków, np zająć się tematem “drogich śmieci” – podrążyć temat i doprowadzić do ukarania winnych, np zorganizować adopcje piesków/kotków? Możliwości jest mnóstwo a Pańskie zaangażowanie na pewno będzie docenione i zapisze się Pan na długo w pamięci mieszkanców. pozdrawiam

  4
  37
  • mieszkaniec pisze:

   Czy ty doktorku już całkiem zgłupiałeś, czy jesteś z tej ekipy nienormalnych od Militowskiego? My wszyscy mieszkańcy chylimy czoła przed Panem Redaktorem, który przybliża nam prawdę i wszystkie przekręty ekipy radnych i wójta. Nic nie wiedzielibśmy, gdby nie to forum człowieku tak ci odpowiada to co jest robione w nazsej gminie. Protokoły pokontrolne RIO też ci się podobają? Marnotrawienie pieniędzy też ci odpowiada chyba, że jesteś np. Militowskim, Olszewską, Oziębłowską to od razu się przyznaj. T^akich wywozimy na taczkach oszustów, darmozjadów, nieudaczniów. Nie kompromituj się!!!!

   32
  • Koniniok pisze:

   A ty “doktorku” co dobrego zrobiłeś dla gminy??? Ile pozyskałeś dla gminy ???
   Może napisz podanie o jałmużnę do posłów !!!

   29
  • Mieszkanka Gminy pisze:

   Rudy !!!
   ponoć ty pozyskujesz najwięcej środków zewnętrznych – wszystkie możliwe od
   Pana Redaktora wara!!!

   16
  • Do_doktorek pisze:

   Ty,,doktorek”, idż no proszę do jakiegoś doktora.
   Z sobą……

   17
 3. Marek pisze:

  Cóż ma mówić Adam jak on o niczym nie pojęcia! Zaświadczenia lekarskie podrabiał i nie miał pojęcia że tego robić nie wolno! Reasumując nie można mieć do niego pretensji!

  36
 4. Marek pisze:

  Cóż ma mówić Adam jak on o niczym nie ma pojęcia! Zaświadczenia lekarskie podrabiał i nie miał pojęcia że tego robić nie wolno! Reasumując nie można mieć do niego pretensji!

  30
  2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *