zachmurzenie duże
21°
21°
wtorek
Reklama
Setki tysięcy złotych nie pomogły. Uchwała rady gminy Rędziny to bubel!
06 sierpnia 2021 r. | 11:46
7

Mimo iż gmina Rędziny z polecenia Wójta Pawła Militowskiego, wydaje setki tysięcy złotych na kancelarie prawne, to Wojewoda Śląski nie ma litości dla niekompetencji. Właśnie unieważnił kolejną uchwałę Rady Gminy Rędziny. Chodzi o uchwałę nr 211/XXXVI/2021 Rady Gminy Rędziny z dnia 22 czerwca 2021 r. w sprawie określenia wzoru wniosku o przyznanie dodatku mieszkaniowego oraz wzoru deklaracji o dochodach gospodarstwa domowego osoby ubiegającej się o przyznanie dodatku mieszkaniowego.

Uchwała ta jest w części niezgodna z Konstytucją RP.

Rozstrzygnięcie nadzorcze w tej sprawie znajduje się poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI7 odpowiedzi na “Setki tysięcy złotych nie pomogły. Uchwała rady gminy Rędziny to bubel!”

 1. Cwaniak z Kościelca pisze:

  To jest w rzeczy samej niebywały Skandal.!!!
  Tego nie można dalej tolerować !!!
  Prawnicy, kancelarie prawne, setki tysięcy złotych, wydane z budżetu gminy na prawników !!!
  Poprzedni wójt miał tylko jednego, w porywach dwoje radców prawnych i elegancko ogarniał zagadnienia prawne !!!!
  Nie było takiego wstydu i tylu unieważnionych uchwał !!!!!!
  Radni nie wyciągają żadnych wniosków z takiego obrotu sprawy. ???
  Tylko na ślepo – JEDNOGŁOŚNIE ZA !!!!!! ???

  27
 2. Mieszkaniec Gminy pisze:

  Trudno sobie wyobrazić nawet , w jakim kierunku zmierza ta gmina. Nigdy dotąd nie było takiego wójta !!!
  Nigdy w historii tej gminy nie było słabiutkiej rady gminy.!!! Nigdy dotąd nie było tylu unieważnionych uchwał. !! Nigdy nie było też tak olbrzymiego zadłużenia gminy !!! Nigdy tez nie było takiego wprowadzania w błąd mieszkańców, co do zamierzonych inwestycji w gminie !!! Nigdy dotąd nie było tylu zatrudnionych w gminie i jednostkach podległych !!! Ludzie, co się z Wami porobiło !!! Jak tak dalej będziecie biernie przyglądać się tej “równi pochyłej”, to do gminy wejdzie Zarząd Komisaryczny !!!

  36
  3
 3. Mieszkanka gminy pisze:

  Obecny wójt nie posiada żadnego doświadczenia samorządowego
  do Urzędu Gminy w Rędzinach na stanowisko wójta przyszedł
  prosto w Zakładów Karnych Wąsosz Górny
  gdzie pracował jako KLAWISZ !!!

  Nie zna się na niczym poza rozlicznymi romansami
  z urzędniczkami
  często był widywany w Pyrzowickich Hotelach !!!

  W urzędzie otacza się prawnikami z bożej łaski
  którzy jak widać także nie znają się na niczym !!!
  Radczyni prawna Aleksandra na ostatnim posiedzeniu sesji Rady Gminy Rędziny
  błysnęła wiedzą nieziemską
  potwierdziła za prymitywnym ignorantem Szymonem Wiśniewskim ,że
  składanie interpelacji i zapytań w odpowiednim punkcie porządku sesji
  to jest to samo
  co prowadzenie dyskusji i zabieranie głosu w dyskusji poprzez zgłaszanie
  repliki oraz ad vocem !!!
  To jest SKANDAL !!!
  To jest SKANDAL !!!
  To jest SKANDAL !!!

  Za poprzedniego wójta mgr inż. Waldemara Chmielarza obecnie Prezesa Zakładach Chemicznych w Rudnikach
  nigdy nie zdarzały się tak skandaliczne sytuacje z udziałem radców prawnych !!!
  Wójt mgr inż. Waldemara Chmielarza był wzorowym samorządowcem i prawdziwym gospodarzem naszej gminy !!!

  Wójt mgr inż. Waldemara Chmielarza pozostawił ponad 7 milionów nadwyżki w budżecie
  obecny wójt już zadłużył gminę na 13 milionów złotych !!!

  20
 4. Mieszkańcy Gminy pisze:

  Nie pozostaje nic innego niż żądać od przewodniczącej rady gminy oraz jej dwóch zastępców, aby w trybie natychmiastowym zrezygnowali ze stanowisk, a rada gminy podjęła uchwałę w tej sprawie. Żądamy, aby przewodnicząca rady gminy zwołała nadzwyczajna sesję rady gminy, w celu obniżenia pensji wójtowi gminy, do czasu przeprowadzenia Referendum w sprawie odwołania wójta i rady gminy. Zadam, aby przewodnicząca rady gminy wraz z innymi radnymi zainicjowała wdrożenia w gminie referendum w sprawie odwołania rady gminy oraz wójta !!!!!!!
  Dobra rada dla przewodniczącej rady oraz zastępcy Wiśniewskiego. Zapoznajcie się państwo z przepisami prawa, między innymi zawartymi w Ustawie “o samorządzie gminnym” art. 19, a także wyrokami wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego z 7 sierpnia 2013 r., sygn. II OSK 1458/13, ONSAiWSA 2015/ 1/11) oraz wyrokiem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gorzowie Wielkopolskim z 20 października 2016 r., sygn. II SA/Go 404/16, LEX nr 2150942).
  Według mojej wiedzy, skoro na sesji obecna jest przewodnicząca rady, to jej zastępca nie może przewodniczyć obradom. O ile dobrze pamiętam , pani przewodnicząca byłą obecna (choć zdalnie) na tej sesji.???
  Dodatkowo należy wskazać, iż statut gminy Rędziny, na który powoływał się zastępca przewodniczącego, jest aktem niższej rangi, niż ustawa oraz wyroki sądów powszechnych !!!!!!!!

  22
 5. Do rytmu i taktu pisze:

  Zawsze i wszędzie Pawełek królować będzie!!!
  Zawsze i wszędzie Pawełek królować będzie !!!
  Zawsze i wszędzie Pawełek królować będzie!!!

  1
  5
 6. Agusia pisze:

  Już niedługo Pawełek na taczce wywieziony będzie !!!!
  Już niedługo Pawełek na taczce wywieziony będzie !!!!
  Już niedługo Pawełek na taczce wywieziony będzie!!!!

 7. Agusia pisze:

  Nie ma gorszego od Pawła Militowskiego !!!
  Nie ma gorszego od Pawła Militowskiego !!!
  Nie ma gorszego od Pawła Militowskiego !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *