zachmurzenie duże
środa
Reklama
Sąd Okręgowy w Częstochowie uniewinnił mnie za rzekome “zniesławienie” gminy Rędziny
03 sierpnia 2022 r. | 13:26
10

Dziś przed Sądem Okręgowym w Częstochowie odbyło się posiedzenie w sprawie apelacji od wyroku Sądu Rejonowego w Częstochowie, w którym to sąd uznał niżej podpisanego winnym, ale warunkowo umorzył postępowanie. Zasądził nawiązkę w wysokości 500 zł na rzecz gminy, koszty sądowe i adwokackie oraz przeprosiny.

Przypominam, że gmina Rędziny poczuła się "zniesławiona" tym, iż napisałem artykuły m.in. na podstawie informacji publicznej przesłanej przez Wójta Pawła Militowskiego, które dotyczyły wpływów i wydatków za śmieci w gminie Rędziny. Gminie nie spodobały się sformowania, że "gmina nieźle zarabia na Waszych odpadach" i "mieszkańcy płacą za dużo za śmieci". Według wójta, są to nieprawdziwe informacje.

Sąd Okręgowy w Częstochowie całkowicie nie zgodził się z argumentacją Sądu Rejonowego w Częstochowie. Uniewinnił niżej podpisanego, twierdząc, że w publikacjach dotyczących gospodarki odpadami nie było znamion zniesławienia! Wyrok jest prawomocny.

To kolejna porażka przed sądem gminy Rędziny, w tym reprezentującego gminę, Wójta Pawła Militowskiego. Gmina była reprezentowana przez Kancelarię Prawną z Krakowa - Woźniak i Wspólnicy.

Obrońcą niżej podpisanego był mec. Tomasz Bieda z Częstochowy, któremu pragnę serdecznie podziękować za wszelką pomoc. Dziękuję również Helsińskiej Fundacja Praw Człowieka oraz Centrum Monitoringu i Wolności Prasy SDP za ciągły monitoring sprawy.

PAWEŁ GĄSIORSKI10 odpowiedzi na “Sąd Okręgowy w Częstochowie uniewinnił mnie za rzekome “zniesławienie” gminy Rędziny”

 1. Mieszkanka Gminy Rędziny pisze:

  SUPER !!!
  B R A W O !!!
  teraz niech Militowski
  przeprosi Pana publicznie za pomówienia !!

  31
 2. Ad Vocem z wami pisze:

  Trzeba będzie wynająć ciężarówkę od biznesmena “ogryzka” i wywieźć to całe towarzystwo w…….. (Wiecie gdzie).

  26
 3. Pleban pisze:

  Brawo Panie redaktorze ! Militowski zapłać ze swojej kueszeni

  27
  • Common law pisze:

   Niestety, pojawił się problem. Pan Militowski wytoczył Panu Redaktorowi proces o zniesławienie gminy.!!!
   Dlatego zapłacimy MY PODATNICY. !!!
   Zapłacimy też Kancelarii Adwokackiej z Krakowa za reprezentowanie pana Militowskiego, a raczej znieważonej gminy. !!!
   Ile zarobiła kancelaria, wkrótce się dowiemy. !!!

   25
 4. Marek pisze:

  I co na to radni? Wyciągną konsekwencję wobec wójta?

  28
 5. Ad Vocem z wami pisze:

  Przypomnę, że radni w sposób mało sympatyczny odnoszą się do radnej Lidzi na sesjach . Fakty pokazują jednak, że to radna Lidzia ma rację . Radni ufają i trzymają stronę wójta. Wnioski wyciągnijcie sami, kto po której stronie barykady stoi. Kto służy społeczności lokalnej. Kto reprezentuje faktycznie interesy wspólnoty samorządowej.
  Mamy nadzieję że radni zmuszą wójta, aby pokazał , ile zapłacił Kancelarii z Krakowa za reprezentowanie “pomówionej” gminy.
  Jeszcze nigdy w historii gminy nie było tak słabiutkich merytorycznie radnych i wójta. Jeszcze nigdy!

  17
 6. Red carpet pisze:

  Niestety, ci ludzie w pozycje zgięto klęcznej nie mają nic do powiedzenia !!!

  19

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *