zachmurzenie umiarkowane
17°
17°
poniedziałek
Reklama
Rzecznik Dyscypliny Finansów Publicznych bada sprawy dwóch przetargów w gminie Rędziny!
19 sierpnia 2022 r. | 10:00
10

Rzecznik Dyscypliny Finansów Publicznych prowadzi dwa postępowania wskazujące na naruszenie dyscypliny finansów publicznych przez Wójta Gminy Rędziny. Pierwsze postępowanie dotyczy postępowania o udzieleniu zamówienia w trybie przetargu nieograniczonego pn. "Budowa kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami w granicach pasa drogowego w Kościelcu i w Rudnikach gmina Rędziny"; opisu warunku udziału w postępowaniu w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej w sposób nieproporcjonalny do przedmiotu zamówienia.

Drugie postępowanie dotyczy zaniechania wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia w trybie przetargu nieograniczonego na realizację zadania pn. "Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w gminie Rędziny: GZK w Rudnikach i GOK w Mariance Rędzińskiej"; w części drugiej przedmiotu zamówienia dotyczącej termomodernizacji GOK, wykonawcy, któremu udzielono zamówienia publicznego w tym postępowaniu, a który nie potwierdził na dzień otwarcia ofert spełnienia warunku udziału w postępowaniu w zakresie sytuacji ekonomicznej lub finansowej polegającej na byciu ubezpieczonym od OC w zakresie prowadzonej działalności z przedmiotem zamówienia na sumę nie mniejszą niż 100 000 zł.

PAWEŁ GĄSIORSKI10 odpowiedzi na “Rzecznik Dyscypliny Finansów Publicznych bada sprawy dwóch przetargów w gminie Rędziny!”

 1. mieszkaniec pisze:

  Gratulacje dla podpi****lacza. Najlepiej niech gmina nic nie robi, będziecie sie wyprożniać za stodołą i siedzieć w zimnych budynkach. Pozdrawiam wójta i życzę cierpliwości dla tej gawiedzi.

  27
 2. Ad vocem z wami pisze:

  mieszkaniec, czy ty jesteś normalny czy uchnięty ?
  Budżet jest mieszkańców , a nie wójta. Po to funkcjonuje instytucja Rzecznika, aby podejrzane sprawy badać. !!!
  Co, tobie też dupsko się zapaliło ? Spokojnie, za rok posprawdzamy wszystko, co tylko się da. Oczywiście zgodnie z literą prawa.

  27
  • mieszkaniec pisze:

   Zgodnie z literą prawa, to mi możesz wziąć DO DZIOBA a sprawdzić to se możesz czy masz czysto w portkach !
   “Dupsko ci sie zapaliło” bo sie do koryta nie udało dorwać i “nachapać” z naszych podatków, stąd tak pyskujesz ??!

   ps. Te minusy i plusy to gąska balbinka doklikuje uznaniowo pod postami czy jego odźwierni?

   1
   20
 3. urzędnik pisze:

  on już wcześniej dostał zarzuty tej izby to rzecznik ma co robić

  21
 4. ogryzek pisze:

  te pomieszaniec kasztanie napisz w którym baraku bytujesz . Podjedziemy z kolegami “muzykami” i pokażemy ci parę chwytów na waltornię. Zamiast spać o 2.24 to siedzisz cieciu w kanciapie i brandzlujesz klawiature

  13
  2
 5. mieszkaniec Rędzin pisze:

  Wójtowi nieprawidłowości wytknęła kontrola RIO, ale nie zgłosiła ich do prokuratury, choć powinna. Zastanówcie się wszyscy wyborcy, czy zgodne jest z literą prawa, że wójt rozdaje hojną ręką nasze pieniądze w sposób co najmniej nieuczciwy i niewłaściwy. Gmina od urzędników pęka w szwach, GOPS ciągle coraz więcej urzędasów, 500+ przeszło do ZUS, czy wójt zwolnił kogoś z GOPS kto to obsługiwał? Czy wam się to podoba, że dostał tak wysokie wynagrodzenie w tak małej gminie jak nasza. Sprawdżić można oswiadczenia majątkowe innych wójtów z gmin ościennych czy nawet burmistrzów na pewno tyle nie zarabiają co Militowski. Zarządzają dużo większymi gminami, a mieszkańcy płacą mniejsze podatki i mniej za wywóz śmieci. Proszę się więc zastanowić gdzie tkwi błąd tego postepowania wójta. Ile nabrała pieniędzy kancelaria prawna, do tej pory żaden z poprzednich wójtów nie zatrudniał kancelarii, miał prawnika na etacie. Myślę, że czas, aby to zmienić i podziekować radnym i Militowskiemu za trownienie naszych pieniędzy. Powyżej piszecie głupoty obrażacie jeden drugiego, przejdźcie do sprawy merytorycznie dla dobra nas wszystkich.

  25

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *