słabe opady deszczu
20°
18°
sobota
Reklama
Ruszył proces o zniesławienie gminy Rędziny
14 kwietnia 2021 r. | 11:01
2

W licznych wiadomościach od mieszkańców gminy Rędziny otrzymuje zapytania, jak przebiegała wczorajsza rozprawa sądowa z udziałem Gminy Rędziny. Niestety, z uwagi na to, iż Wójt Paweł Militowski wyłączył jawność całej rozprawy, nie mogę nic na ten temat napisać.

Kolejny termin ustalony jest na 15 czerwca 2021 roku.

Przypominam, że chodzi o prywatny akt oskarżenia z art. 212 kodeksu karnego Gminy Rędziny przeciwko mojej osobie. Według przesłanego do mnie aktu oskarżenia, Gmina Rędziny poczuła się zniesławiona tym, iż napisałem artykuł na podstawie informacji publicznej przesłanej przez Wójta Pawła Militowskiego, który dotyczył wpływów i wydatków za śmieci w gminie Rędziny. Gminie nie spodobało się sformowanie, że "gmina nieźle zarabia na Waszych odpadach". Według aktu oskarżenia, są to nieprawdziwe informacje. Zostałem również oskarżony o zniesławienie gminy w artykule, w którym poruszyłem kwestię opłat, jakie mieszkańcy gminy ponoszą za odpady. Według gminy, twierdzenie, że m.in. "mieszkańcy za dużo płacą za śmieci", spowodowało utratę zaufania do gminy Rędziny przez mieszkańców. Oczywiście, według gminy Rędziny, nie jest prawdą, że mieszkańcy płacą za dużo za odpady...

Zostałem również oskarżony o zniesławienie gminy w artykule, w którym poruszyłem kwestię opłat, jakie mieszkańcy gminy ponoszą za odpady. Według gminy, twierdzenie, że m.in. "mieszkańcy za dużo płacą za śmieci", spowodowało utratę zaufania do gminy Rędziny przez mieszkańców. Oczywiście, według gminy Rędziny, nie jest prawdą, że mieszkańcy płacą za dużo za odpady...

Sprawę swoim monitoringiem objęli Centrum Monitoringu i Wolności Prasy SDP oraz Helsińska Fundacja Praw Człowieka, której przedstawiciel adw. Tomasz Bieda jest moim pełnomocnikiem.

Gmina reprezentowana jest przez Wójta Pawła Militowskiego oraz Kancelarię Prawną z Krakowa - Woźniak i Wspólnicy.

Na wniosek Pawła Militowskiego, sprawa ma wyłączoną jawność.

Bardzo dziękuję wszystkim Mieszkańcom za zainteresowanie się tym tematem i wsparcie.

PAWEŁ GĄSIORSKI2 odpowiedzi na “Ruszył proces o zniesławienie gminy Rędziny”

 1. Mieszkańcy Gminy pisze:

  Panie Militowski.!!!
  Skandalem jest ciąganie dziennikarza po sądach tylko dlatego, że “miał czelność” występować w imieniu społeczności lokalnej i rozliczyć pana z wydatkowania pieniędzy budżetowych.W rozumieniu prawa, pieniedzy publicznych.!!!
  Przypominam panu – NASZYCH PIENIĘDZY, CIEŻKO ZAROBIONYCH !!!!!
  Dlaczego Pan spowodował utajnienie tego procesu. Czego tak panicznie pan się boi.!!!
  Zapomniał pan, co głosił w trakcie kampanii o budżecie gminy??????

  36
  5
 2. Ank pisze:

  Niech pan wygra z rudym!!!!!

  50
  3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *