pochmurnie
16°
14°
wtorek
Reklama
Radny Adam Jaruga od początku kadencji nie złożył ani jednej interpelacji!
11 lutego 2021 r. | 12:39
33

Adam Jaruga z Rudnik to jedyny radny powiatowy okręgu nr 5, który obejmuje gminy Mstów i Rędziny, który od początku wyboru na radnego powiatowego w listopadzie 2018 roku, nie złożył ani jednej interpelacji w imieniu swoim bądź mieszkańców gminy!

Jaruga w tym czasie pobrał ok. 57 000 zł z samych diet!

Dla porównania, w tym samym okresie pozostali radni z tego okręgu złożyli: Katarzyna Kapica z PiS jedną interpelację, Robert Knysak z PiS trzy interpelacje, a Urszula Całusińska z Klub Radnych Wspólnoty Samorządowej aż 21 interpelacji.

Informację o interpelacjach potwierdziła mi pracownica biura Rady Powiatu w Częstochowie.

Zastanawiam się, po co Jaruga został radnym? Tylko dla diety?

Ze wszystkimi interpelacjami można zapoznać się TUTAJ.

PAWEŁ GĄSIORSKI33 odpowiedzi na “Radny Adam Jaruga od początku kadencji nie złożył ani jednej interpelacji!”

 1. Rekord pisze:

  przecież w naszej gminie wszystko jest takie idealne więc pomyślał, że nie musi nic składać hehe

  46
  4
  • Koniniok pisze:

   wyobrażacie sobie że radny Jaruga składa petycje do wójta w sprawie uwag lub skarg ?
   Zaraz poleciałby ze stołka dyrektora szkoły konińskiej. DLATEGO z tymi zależnościami i rodzinnymi powiązaniami trzeba skończyć. Inaczej taki radny jest bezużyteczny bo się boi wychylać !!

   23
   2
 2. ktoś pisze:

  Tylko pisiory składają, przypadek? Autor artykułu to się powinien chyba Pisiorski nazywać a nie Gąsiorski. Proponuje coś zrobić dla społeczności Rędzin zamiast pisać tylko durne artykuły.

  9
  42
  • wybiorczyk pisze:

   Pewnie ma w tym jakiś interes i nie składa.

   36
   8
   • ktoś pisze:

    Każdy ma jakiś interes. Ten co to pisze te durne artykuły też. I nie jest to interes społeczny a za taki ma uchodzić.

    8
    38
    • wybiorczyk pisze:

     Dzięki portalowi wiemy co się dzieje w gminie

     43
     5
     • ktoś pisze:

      Nie byłbym taki pewny czy wszystko wiemy. Dzisiaj każdy portal ma swój interes a informacje podawane są strasznie wybiórczo.

      4
      29
     • wybiorczyk pisze:

      Facet podaje niewygodne informacje dla władzy i pewnie dlatego taka osoba jak ty się go boi. Skoro Jaruga brał diety a nic nie robił to o nim źle świadczy. On ma być wójtem? Przestań

      37
      2
     • ktoś pisze:

      Przestań to Ty mnie oskarżać i atakować. Jak przedstawia rzetelnie informacje to niech to też robi w ten sam sposób o swoich kolegach z PiSu.

      2
      28
    • W Starym Kinie pisze:

     “Ktoś”
     Ubodło……?
     No to do roboty się brać a nie wyciągać łapska po cudze pieniądze… ?

     32
     2
  • Ryszard Kontra Idioci pisze:

   Do osobnika Ktoś.
   Peło z postkomunistami zdecydowanie lepiej dbali o ludzi niż pisiory……. Ludzie żyli w dostatku i godnie zarabiali a emerytom wystarczało na wszystko.
   Najbardziej i najdłużej to komuniści “dbali” o ludzi bo od 1945 do 1990 !
   Teraz ich potomkowie poniewieraja się po różnych instytucjach i myślą ” coby tu jeszcze zrobic dla ludzi”…coby tu jeszcze……?

   22
   1
 3. Redzinianka pisze:

  Dla społecZności Redzin i ich mieszkańców mogą zrobic cos Radni którzy powołani na te stanowisku mieli działać dla gminy i jej mieszkańców. A durne artykuły pokazują jak to wyglada na prawdę. Czyli dieta zebrana a praca tak sobie wykonana. Dziękujemy za portal dzieki niemu wiemy jak to się Ci którym mieszkańcy zaufali oddając glos wywiązują sie ze swoich obietnic.

  36
  8
  • Realista pisze:

   Niech wreszcie PiS zrobi porządek w samorządach. Zlikwidować powiaty, które nie mają racji bytu , a w gminach zarządzać poprzez ludzi wyznaczonych przez Wojewodę. Oczywiście rady też do likwidacji. Mam nadzieję, że doczekam tej pięknej chwili. Przecież te wydziały w powiatach dawniej funkcjonowały w gminach jako komórki I wszystko hulało jak należy. I komu to przeszkadzało. ?
   PiS do roboty. Dość marnowania publicznych pieniędzy w samorządach !!

   25
   10
   • komentarz pisze:

    Jestem za tym żeby zlikwidować powiaty i tych darmozjadów radnych powiatowch i wojewódzkich. Oni są w ogóle niepotrzebni tak jak w naszej gminie to skok na kasę. Co do Jarugi jest ryży i wredny tak robi jak mu każe Smela bo to jest z tej najgłupszej partii PSL, która nic nie potrafi tylko rzeszyć nienawiść. Chłop żywemu nie przepuści to jest najlepsze określenie Jarugi, który został powołany na dyrektora w Koninie bezprawnie, bo jeszcze w KRS wisiała informacja o warunkowym umorzeniu sprawy za oszustwa podpisowe. Nikt nic nie robił i udało się Jarudze i Militowskiemu. Dyrektor powinien być z nieposzlakowaną opinią, a w tym przypadku tak nie było. Wstyd wielki wstyd i hańba. Ale ludzie to wiedzą i pamiętają.

    35
    3
   • Realista komunista pisze:

    Widzę ,że dobrze wspominasz czasy komuny i chciałbyś żeby one wróciły.
    Przeprowadź się do Białorusi, tam idealnie się wkomponujesz, tylko nie zapomnij wziąć ze sobą całej tej bandy pisowskiej, bo w Rędzinach ich nie chcemy.

    10
    22
    • Bolek pisze:

     Jeśli PiS przegra wybory faktycznie komuna wróci pod pache z umowami smieciowymi , likwidacją miejsc pracy, podwyzszaniem wieku emerytalnego, likwidacją wszystkich programów w tym 500+ oraz 13 i 14 emerytury!!!!
     Precz z komuna precz z postkomuna precz z pachołkami i sługusami komuchów.

     23
     10
    • Mieszkaniec Osiedla pisze:

     Realisto komunisto. !!!
     O ile wiem to w gminie Rędziny PiS rozniósł w pył pozostałych kandydatów. Po co wypisujesz bzdury. PiS- u w Rędzinach nie chce tylko garstka otumanionych osobników. Osobników chcących zrobić skok na pieniądze budżetowe

     19
     14
     • Kaczystan pisze:

      Jak mieszkańcy Gminy Rędziny chcą pisuary u władzy to pokazały wybory na Wójta Gminy.
      Wysłanniczka pisu z Kościelca nie weszła nawet do 2 tury. Mieszkańcy pokazali, że nie chcą pisu u władzy.
      Gdybyśmy mieli wójta z pisu to podatki pewnie zostałyby podniesione tak jak to robi lewicowy pis w sejmie, co chwilę nowe, wyższe podatki.
      W 2023 obywatele Polski i mieszkańcy Gminy pokażą środkowy palec pisowi i skończy się ta władza komunistów z pisu.

      14
      18
    • Ryszard Kontra Idioci pisze:

     Realisto komunisto
     A kogo chcecie w Rędzinach?
     .Co to, już portki na dupsku palą się że strachu przed utrata stołka?
     No właśnie ….PiS musi doprowadzić samorządy do porządku, aby tacy osobnicy jak ty nie mieli prawa zbijać bąków za ludzkie pieniądze.

     24
     5
 4. Z Osiedla pisze:

  Osoby, negujace rzetelne i potwierdzone dokumentem informacje na tym portalu mają w tym swój interes. Albo biorą udział w programie “rodzina na swoim” Albo są krewnymi, bliskimi lub przyjaciółmi opisywanych w negatywnym świetle osób. Pan Jaruga powinien się wstydzić , bo poszedł do powiatu nie dla kasy, ale dla pracy dla, swoich wyborców i mieszkańców powiatu. Ciekawe dlaczego nie interweniował w momencie budowy drogi powiatowej w Koninie i braku w niej kanalizacji. Po co nam tacy radni? Po co w ogóle startują w wyborach. Wyłącznie dla kasy? Bo innego racjonalnego wytłumaczenia nie ma!!!

  31
  5
 5. rozczarowany pisze:

  A te interpelacje wystosowane przez tych znakomitych posłów PiSu to w ogóle coś dały? Wydaje mi się, że liczy się skuteczność a nie ilość. Bo jak nic nie dały to kupa biurokracji za którą zapłacił podatnik a efekt taki sam jakby nic nie robili.

  6
  21
  • Wodz123 pisze:

   Grunt to ciepła posadka stały dobry hajs a my ludzie jesteśmy hołota dla nich i nikim więcej sami wszędzie ludzie bez honorowi !!! Będą wybory dobrze zastanówcie się ludzie nad każdym kandydatem a nie wiecznie dziwne ryje rządzące tylko wstyd

   29
   1
 6. wandzia pisze:

  A to ile tu ma radny na miesiąc? 2300 netto ???????????????????????????????????????????????????????????????

  27
 7. Obserwator pisze:

  Jeśli ktoś myśli, że ilość interpelacji świadczy o skutecznej pracy danego radnego to nie za bardzo wie o co chodzi…
  Najlepsze są te komentarze, które nawołują do wsadzania na wójtów ludzi wyznaczonych przez wojewodów 🙂 buahahaha przecież to nic innego jak : komuno wróć !
  Najlepsze jest to, że PiS właśnie wprowadza rozwiązania zerżnięte z poprzedniego systemu, a ich wyborcy i tak twierdzą, że komuniści są wszędzie tylko nie w Pisie…

  6
  20
 8. Recepcjonistka Hotelu Mierzęcice pisze:

  Obserwatorze, nie napinaj się, tylko zauważ jedno. Teraz potencjalnego nieroba i złodzieja, bardzo trudno odwołać, prawda? Jakieś referenda, długi czas oczekiwania, frekwencja, cuda wianki, itp.
  Kiedy, mam nadzieje, wójt będzie wyznaczany np. przez wojewodę lub premiera, wówczas zostanie taki delikwent, który nie ma wyników, marnotrawi pieniądze publiczne, kozaczy dla siebie, lekceważy wyborców i ich budżet, wyciągnięty za ucho z szeregu i zwolniony w kilkanaście minut.. Bez żadnych strat finansowych dla podatnika. Obserwator, rozejrzyj się po samorządach, co tam się wyprawia. Jak działają radni, wójtowie. Chyba przyznasz mi rację, że nie chcesz mieć wójta cwaniaka, nieroba, kombinatora, a radnych smętnie siedzących i patrzących w sufit, bo większość z nich nie rozumie materii samorządowej?
  Ja domyślam się o co chodzi. Masz rację. Problem polega w uczciwości ludzi starających się o stanowiska państwowe. Jaka jest rzeczywistość historia to pokazuje. Chyba wreszcie pora powiedzieć dość. Samorząd w Polsce niestety, nie spełnił zadania. Może poza kilkoma przypadkami. Popatrz na wójta Miedzna. Ten zabawny gość, w momencie gdy świat dotyka największa katastrofa po drugiej wojnie światowej, wydaje bez pytania mieszkańców gminy, na nagrody dla swoich podwładnych, ponad 209 tysięcy złotych !!! Kilka osób otrzymuje kwoty ponad 20 tysięcy nagrody !!!!!! Na studia dla siebie oraz sekretarz gminy, też nie pytając nikogo o zdanie, prawie 100 tysięcy złotych. I to ma być samorządność ?Przykłady można mnożyć !
  A, w Twojej gminie myślisz, że jest lepiej ? rozejrzyj się jak działają rada oraz wójt gminy. Podoba ci się to ?
  Gdyby nie ten portal, dłubałbyś w nosie i cieszył się , że jest świetnie. 😀

  24
  4
 9. Obserwator pisze:

  Wójt i radni wybierani są w wyborach – to my ich wybieramy i co 5 lat mamy prawo do rozliczenia ich z tego co zrobili, jeśli jako mieszkańcy uważamy, że jest bardzo źle możemy zawsze zrobić referendum w celu odwołania wójta i/lub całej rady gminy.
  Oczywiście chciałbym by mój wójt nie był cwaniakiem, nierobem i kombinatorem, ale uważam też, że obsadzanie takich stanowisk przez władzę centralną wcale nie zagwarantuje, że takiego cwaniaka, nieroba i kombinatora nie będzie. Mało tego powtarzam – tak już było – to poprzedni ustrój tak desygnował swoich prominentnych działaczy.

  4
  20
 10. Recepcjonistka Hotelu Mierzęcice pisze:

  Obserwatorze.
  Właśnie po to, aby nie robić referendum i tracić bezpowrotnie pieniądze podatnika, należy tak ustawić system polityczno administracyjny, aby wójta można odwołać bez tej instytucji (Referendum).Czyli szybko, skutecznie, bez ponoszenia zbędnych , znacznych kosztów ! Powiaty do likwidacji, albowiem dublują pracę gmin. A w zasadzie przejęły ich kompetencje wcześniejsze. Z racji niskiego budżetu, nie mogą wiele zdziałać dla społeczności lokalnej. Rady, nie mają również racji bytu z powodu nieprzygotowania ludzi do działań w samorządach. Jeśli większość tzw. reprezentantów społeczności lokalnej jest nieprzygotowana do pracy w radzie, a swoją obecnością akcentują tylko bierność, brak znajomości przepisów prawa, małostkowość, więc wydawanie na nich pieniędzy jest zbędne. I to nie jest powrót do zamierzchłych czasów, albowiem nie jest wiadome, kto będzie w rządzie reprezentował większość Polaków. Może to być zarówno PiS, jak i też PSL, SLD, PO, Konfederacja. Hołownia. Tego nie wiemy kto wygra najbliższe wybory. Przecież to widać gołym okiem jak działają ludzie w samorządach. Tyle tylko, że każdy boi się mówić o tym głośno i publicznie, jak rzeczywiście jest i że to wszystko wymaga naprawy. Każdy narzeka po cichu w domu. Nikomu nie przychodzi do głowy, że trzeba to natychmiast zmienić.
  Tutaj nie trzeba wywracać państwa do góry nogami, ale z głową ukrócić marnotrawstwo publicznych pieniędzy oraz długoterminowe pozostawanie przy władzy osób niekompetentnych. Samorząd w Polsce nie sprawdził się i jest często przechowalnią, za grubą kasę, dla osób bez kompetencji i w minimalnym stopniu przygotowanych do pełnienia roli publicznej. My tolerujemy nieróbstwo, cwaniactwo, pazerność, myśląc, że zmiana włodarzy w trybie referendum coś zmieni. Nic nie zmieni. Nie w tym kraju,. Dlatego jedynie restrykcyjne działania, polegające na szybkim eliminowaniu ze stanowisk takich ludzi mogą przynieść porządny skutek. Czy to się komuś spodoba czy też nie…

  23
  2
  • Obserwator pisze:

   Jeśli wójt,burmistrz będą z nadania wojewody czy premiera to kto będzie decydował że dany wójt jest dobry dla społeczeństwa ? Jak będziesz chciał/a poinformować takiego wojewodę że trzeba wójta zmienić ? I w druga stronę trafi się że jest super wójt z nominacji i nagle pyk zmiana władzy centralnej i super wójta odwoluja bo trzeba fax robotę swojemu… Nie tak już było. Zdecydowanie bardziej wolę demokrację i możliwość wybory swojego gospodarza przez lokalnych wyborców.

   2
   17
 11. interpelacja pisze:

  Pomysł na interpelacje : “Mamy dziurę w drodze XYZ i zarośnięty plac zabaw” Kiedy naprawicie i wykosicie?”

  4
  16
  • animator kultury pisze:

   O to chodzi, że nie chce się nawet w tak prostych sprawach spłodzić kilku zdań, bo……….można obrazić władze i zablokować rodzince dostęp do stołków fundowanych przez naiwnych podatników. I gdzie wtedy rodzinka znajdzie zatrudnienie. Musi iść do uczciwej pracy. Musi mieć wtedy kompetencje. 😀 😀 😀

   25
 12. Murzyn pisze:

  Demokracje to wolą ci co siedzą na stołkach za publiczne pieniądze i za nic nie odpowiadają
  A pozostali musza na nich zapierda*ać

  19
  2
 13. KK pisze:

  Adam dla nas nic nie musisz robić bo jesteśmy z tobą.

  2
  18

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *