zachmurzenie duże
piątek
Reklama
UG Rędziny
Radni przeciwni skargom na wójta
13 grudnia 2022 r. | 12:06
3

Niejednogłośnie radni odrzucili wszystkie skargi do Rady Gminy Rędziny, na Wójta Pawła Militowskiego. Czego dotyczyły skargi? Dotyczyły m.in. zarzutu zaniedbań, nienależytego wykonywania zadań, marnotrawstwa środków publicznych czy przewlekłego załatwiania spraw przez wójta.

Tylko radna Lidia Warwasińska była przeciwna uznaniu skarg za bezzasadnych. Reszta radnych głosowała "za wójtem".

Szczegóły TUTAJ.

PAWEŁ GĄSIORSKI3 odpowiedzi na “Radni przeciwni skargom na wójta”

 1. Marek pisze:

  To było do przewidzenia!

  8
  1
 2. Mieszkaniec gminy pisze:

  Wójt gminy nie wie ,że w samorządzie gminnym należy przestrzegać przepisy prawa ustawy o samorządzie gminnym ustawę o finansach publicznych czy kodeksu postępowania administracyjnego
  a nie wprowadzać własne !!!
  w art. 35. KPA
  Terminy załatwiania spraw przez organy
  § 1.Organy administracji publicznej obowiązane są załatwiać sprawy bez zbędnej zwłoki.
  w art.24 ustawy o samorządzie gminnym
  6 . Interpelacje i zapytania składane są na piśmie do przewodniczącego rady, który przekazuje je niezwłocznie wójtowi. Wójt, lub osoba przez niego wyznaczona, jest zobowiązana udzielić odpowiedzi na piśmie nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania interpelacji lub zapytania.

  Wójt gminy wysłał odpowiedzi na złożone interpelacje i zapytania przez radną na sesji po terminie 14 dni od dnia złożenia !!!

  Wójt gminy pomimo ,że wysłał odpowiedzi na adres radnej w tym samym dniu, to wysyłał te odpowiedzi w 17 odrębnych kopertach listem poleconym ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru z opłatą w wysokości : 9,20 zł za każdy list !!!

  Wójt gminy nie wie ,że listem poleconym ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru w wysokości : 9,20 zł jednorazowo można przesłać co najmniej 30 stron dokumentów !!!
  ( według przepisów od 0 -350 g ) opłata – 9,20 zł.

  6
  1
 3. Padre Inkasent Tadeusz pisze:

  W przyrodzie nic nie ginie. Powrócimy do tematu po wyborze nowej Pani Wójt. Niewykluczone, że znajdą się tam zagadnienia, które zainteresują Prokuraturę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *