bezchmurnie
piątek
Reklama
Radni podnieśli opłatę za śmieci. Od października szykuje się spora podwyżka
10 września 2019 r. | 11:37
23

Dziś odbyła się Nadzwyczajna Sesja Rady Gminy Rędziny, podczas której radni podnieśli opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie gminy Rędziny. Podwyżka była poprzedzona spotkaniami Wójta Pawła Militowskiego z mieszkańcami wszystkich sołectw, na których Wójt tłumaczył taką decyzję.

Głosami 11. radnych radni przegłosowali nowe stawki za śmieci. Od 1 października 2019 roku za odpady segregowane będziecie płacić 18 zł (dotychczas było 11 zł), a za odpady niesegregowane 36 zł (dotychczas było 22 zł).

Firmą, która będzie odbierać śmieci z domów mieszkańców jest PZOM STRACH SP. Z O.O. SP.K. z Konopisk.

PAWEŁ GĄSIORSKI23 odpowiedzi na “Radni podnieśli opłatę za śmieci. Od października szykuje się spora podwyżka”

 1. Rudniki pisze:

  A w przyszłym roku kolejna? Umowa jest do kiedy?

  19
 2. Zrobiony w ch...a pisze:

  Dotychczas opłaty za wywóz nieczystości w tej gminie były najdroższe w Polsce, jeśli chodzi o gminy wiejskie.
  Wójt zapewniał wówczas, że robi to dlatego, aby w przyszłości cen nie podnosić.Czyli nas wszystkich wykiwał.Zresztą nie pierwszy raz.Uważam, iż już najwyższa pora rozpisać referendum, o odwołanie wójta, oraz całej tej rady.
  Wójt w kampanii wyborczej zbulwersowany był tym, że ceny śmieci w gminie są nie do przyjęcia i on jak wygra nie będzie podnosił cen.To jest skandal.Skandaliczne zachowanie radnych i wójta.
  Dziękujemy wam radni “za godne reprezentowanie” naszych interesów!

  20
  2
 3. Lalka pisze:

  Kto z radnych był za podwyżką cen za śmieci?
  Kto działał na szkodę mieszkańców gminy ?

  15
 4. Cocacola17 pisze:

  Czy ktokolwiek z komentujących był na jakimś zebraniu soleckim? Albo gmina płaci za śmieci albo mieszkańcy…. Ja rozumiem cena jest ogromnie wysoka, ale jeżeli ktoś był i się dowiadywal to mieszkańcy niesegreguja odpowiednio śmieci, do worków z plastikiem ładują zużyte pampersy, do bio psie kupy, plastiki są niemyte, nie stoję ani po stronie wójta ani po stronie radnych, również wolałabym płacić mniej, ale sama widzę co robią ludzie, mieszkam w sąsiedztwie ludzi którzy wystawiają po 2-3 wory pampersow w żółtym worku, ja nie będę za nich tego segregowac alr niestety wszyscy za nich musimy płacić. I nie uważam żeby ani ja ani państwo koemntujacy ani radni ani wójt byki odpowiedzialni za nieprawidłowa segregacje. Uważam za ro że cena powinna być niższa dla tych co naprawdę dbają o ekologię i prawidłowe segregowanie odpadów.

  2
  12
  • Cwany Lis pisze:

   proszę nie wypisywać bredni, ponieważ pracownicy firmy odbierającej odpady komunalne sprawdzali zawartość worków i te które budziły zastrzeżenia nie były zabierane.Tak działo się w całej gminie.Ponadto skoro miała Pani wiedzę na ten temat, trzeba było donieść do gminy.Uchroniłaby pani pozostałych mieszkańców przed tak drastyczną kolejna podwyżką.Z pani wypowiedzi wynika, iż podwyżka jest podyktowana tym, że mieszkańcy nieprawidłowo segregują odpady komunalne, przez co generują koszty, a dobrze wiemy, że jest to wierutna bzdura.Już kwoty za ostatnie odpady były wzięte z kosmosu i były niczym nieuzasadnione.Powiedzmy sobie prawdę, budżet gminy jest cieniusieńki, a na śmieciach się zarabia.
   Ta gmina cierpi z powodu braku zawodowców w samorządzie.Kto przyjdzie na stanowisko, albo się przyucza do fachu, albo improwizuje, udając fachowca.

   16
  • PepsiCola pisze:

   Cocacola17
   Jesteś bardzo naiwny (a) sadząc, iż na zebraniu sołeckim dowiesz się prawdy.
   Te opłaty były już dotychczas drastyczne i prawie 80 procent wyższe niż w innych gminach w Polsce.
   Teraz doje…ali .do pieca całkowicie.

 5. mecenas pisze:

  To teraz Janusze się rzucą do komentowania 🙂

  10
  3
 6. Mieszkańcy Gminy Rędziny pisze:

  Jesteśmy bardzo “wdzięczni” wójtowi Militowskiemu, za to “Lepsze jutro-puk puk” które nam obiecał 2014 roku!
  Zostaliśmy zwyczajnie oszukani przez tego człowieka.Niepotrzebnie robił z gęby cholewę.Później, w kolejnych wyborach, brał ludzi na litość, zasłaniając się śmiertelną chorobą !
  LUDZIE OBUDŹCIE SIĘ, BO BĘDZIECIE DALEJ DYMANI, PORA ROZLICZYĆ WÓJTA I RADE GMINY W REFERENDUM !

  17
  2
 7. mecenas pisze:

  Waldek daj spokój

  1
  11
  • Lalka pisze:

   Mecenasiku eldorado juz się kończy dla was.Referendum i do domciu w cieplutkie bamboszki ……lub na spacerniak w więźniu.

   9
   1
 8. mecenas pisze:

  lub do pracy w chemicznej

  1
  11
 9. Lalka pisze:

  Mecenasiku, ja przytyłam 20 tysow miesięcznie, a ty masz 1,50 zeta za jeden hej 😀

  9
  1
 10. Wesoły kosiarz pisze:

  A, co to za aferka z nowym traktorkiem i kosiarką na Wodnicy w Rudnikach.Ktoś coś? Podobno kosiarz chciał wysadzić w powietrze sąsiadów.

  11
 11. Kaszeba z Kwiatowej pisze:

  REFERENDUM ! REFERENDUM ! REFERENDUM !

 12. mecenas pisze:

  Pytanie do administratora, dlaczego ranking jest manipulowany ?

  1
  3
 13. Janusz i Grazyna pisze:

  Macanasie
  Dlaczego twierdzisz ze ranking jest manipulowany. Ja wierzę w rzetelnosc redakcji , a wplyw na przywołany ranking mają czytelnicy.

 14. Z Osiedla pisze:

  Dziekujemy tym rozsądnym radnym.Musimy o nich pamiętać i wspierać w działaniu.
  Dziękujemy serdecznie :pani DIANO, pani LIDIO i panie MARCINIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *