zachmurzenie umiarkowane
26°
25°
poniedziałek
Reklama
Radni gminy Rędziny podnieśli sobie wysokość diet!
01 grudnia 2021 r. | 12:58
8

Bardzo zła sytuacja finansowa gminy Rędziny nie zniechęciła radnych do podniesienia sobie diet. Rada Gminy Rędziny podjęła uchwałę w tej sprawie. Od 1 stycznia 2022 roku Przewodniczący Rady Gminy Rędziny będzie otrzymywać dietę w wysokości 1540 zł miesięcznie (dotychczas było to 1100 zł), Wiceprzewodniczący rady i przewodniczący komisji po 1260 zł miesięcznie (dotychczas było to po 900 zł), a przeciętny radny 1120 zł (dotychczas było to 800 zł).

Radni nie byli w głosowaniu jednomyślni.

PAWEŁ GĄSIORSKI8 odpowiedzi na “Radni gminy Rędziny podnieśli sobie wysokość diet!”

 1. Karmazynowa antylopa pisze:

  W pozycji klęcznej składam hołd oraz dziękczynienie tym radnym, którzy podwyższyli sobie diety!!!
  Tę szczególną wdzięczność kieruje za to że radni będą dopiero pobierać większą dietę z dniem 1 stycznia 2022 roku.
  Wyświadczając Nam łaskę, radni zrezygnowali z wyrównania diety od sierpnia!!!
  Pragnę skierować pytanie do pana Łęgowika: dlaczego poprzednie Rozporządzenie w podobnej sprawie tj. ustalenia wynagrodzenia między innymi dla wójta, z 2018 roku radni pozostawili bez dalszego biegu, a nowy akt prawny wydany przez rząd tak ochoczo wdrożyli w życie. ?
  Jednocześnie pragnę bardzo nisko pokłonić się tym radnym, którzy sukcesywnie swoimi decyzjami spowodowali zadłużenie gminy, na co najmniej 13 milionów , oraz za to, że doprowadzili do najdroższych opłat w powiecie, za śmieci !!!
  Jesteście najgorszymi radnymi, jacy do tej pory działali w gminie!!!
  Nie macie żadnych hamulców moralnych oraz wstydu!!!

  21
  2
 2. mieszkaniec Marianki pisze:

  To jest naprawdę tragedia dla budżetu naszej gminy. Żądam wyjaśnienia wszstkich radnych żeby tutaj zabrali głos i poinformowali wyborców za co im sie należą te podwyżki. Niech też wytłumaczą nam dlaczego podnieśli wójtowi tak sowicie wnagrodzenie i za co , chyba za to, że zadłużył gminę niebotycznie, że przyjął tylu niekompetentnych urzędników, że trudno ich pomieścić w ścianach urzędu. Powinni nieuki wziąć przykład z innch gmin, które w ogóle nie odnieśli sie do tej ustawy, tak jakby jej nie było. dlaczego nie zareagowali na ustawę obniżającą wynagrodzenie wójtowi o 20%. Wtedy byli głusi i ślepi, a teraz okradaja nas perfidnie. Wcale ta ustawa nie działa obligatoryjnie. Zastanówcie się i trochę rozsądku, bo niektórzy emeryci nie mają emerytur w takiej wysokości, co mogą o was sądzić? Nie jest wam tak po prostu wstyd? Dlatego proszę o wypowiedź radnych, bo w inny sposób nie ma z wami kontaktu.

  19
  1
 3. Wodz123 pisze:

  Dobrze ,że ci radni mają rodziny i dzieci wstyd dla waszych pociech na xx lat Wstyd! I rozbój za wszystkie opłaty które my mieszkańcy za was ponosimy

  15
  1
 4. Piekarz umysłów pisze:

  Czy wielce szanowny właściciel hurtowni budowlanej w Rędzinach, może wziąć pod uwagę fakt serwowania posiłków regeneracyjnych swojemu podopiecznemu, a naszemu radnemu, operatorowi wózka jednego z napędem LPG ?
  Już na dworze jest zimno, radny pracując fizycznie traci mnóstwo energii. Bardzo boimy się o zdrowie tego radnego wózkowego . To jest jeden z filarów rady.
  Szkoda , żeby nie daj Boże zachorował , bo od 1 stycznia 2022 roku, między innymi radny operator wózka zwiększył sobie dietę!!!

  10
  1
 5. Koniniok pisze:

  Czy pani radna SADZIAK jest już kompletnie usatysfakcjonowana nową stawką diety radnej, oraz galaktyczną podwyżka dla wójta gminy ?
  Tak zawsze poetycko wyrażała swoje myśli na forum , deklarując przy tym dbałość o społeczność lokalną .
  A ja zapytam wprost. Co pani zrobiła dla swojej miejscowości Konin. Zachłysnęła się pani obietnicą wójta o budowie nowej szkoły w Koninie, za 16 milionów złotych. A kto Wam da te pieniądze, pomyślała Pani o tym ?
  Skąd wójt weźmie taka sumę na budowę szkoły ?
  Pani SADZIAK kolejne pytanie do pani z tych trudnych. Co Pani zrobiła przez czas kadencji, aby Konin został skanalizowany. Czy są już plany na ten projekt ? Kiedy też już była pani radną, ale może przemilczę ten okres. Liczy się tu i teraz.
  Kolejne pytanie, dalej z tych trudnych. Jakie Pani poda mieszkańcom gminy uzasadnienie głosowania za galaktyczną podwyżka dla wójta w czasie, gdy zadłużenie gminy sięga minimum 13 milionów złotych, o deficycie nie wspominając , było szereg znaczących uwag, co do działalności wójta i urzędu z RIO z Katowic, Mieszkańcy gminy mają najdroższe w powiecie ceny za odpady komunalne? Niech pani poda jakimi kryteriami kierowała się pani podczas głosowania za tą podwyżka dla wójta i siebie ? Co takie zwojowaliście, że należą się wam splendory i wysokie wynagrodzenia !!!
  Wreszcie temat chyba dla Pani najtrudniejszy. Dlaczego wcześniej na mocy Rozporządzenia nie wnosiła Pani oraz inni radni ( poza wspaniałą Lidzią) do rady gminy o podjęcie uchwały w sprawie ustalenia pensji dla wójta- de facto obniżenia jej o 20 procent, a zagłosowała pani za podwyższeniem wójtowi uposażenia na mocy podobnego Rozporządzenia ?
  Mieszkańcy mają rozumieć, iż radni podchodzą do wykonania aktów prawnych w sposób wybiórczy.?
  To może w drodze rewanżu MY też będziemy podchodzić w podobny sposób np. do decyzji wójta o podniesieniu cen z tytułu podatków oraz opłat za śmieci. Co Pani radna na to, może tak być .? jak wy możecie , to dlaczego NANM jest niewolno postępować w analogiczny sposób !!!
  A może to MY będziemy sobie wybierali, które decyzje wójta będą dla nas korzystniejsze, które wykonujemy, a które mamy w DUPIE !!!!!!
  Nie ma Pani jako pedagog poczucia WSTYDU I ZAŻENOWANIA, za to co zrobiliście w sprawie podwyżki diet i uposażenia dla wójta mając na uwadze dotychczasową waszą działalność. ?
  W zasadzie te uwagi dotyczą wszystkich tych radnych, którzy byli za podwyżkami oraz tych, co się wstrzymali od głosu. Nie można stać okrakiem nad sprawą i czekać, aż sama się rozwiąże.!!!
  Pani radna z Konina. Jesteście po tych działaniach na ostatniej sesji rady gminy, wstydem dla gminy.
  Tak żenująco słabych radnych ta gmina nigdy nie miała. Według mnie oszukaliście ludzi idąc do wyborów.
  Proszę sobie przypomnieć słabowanie radnego. Czy ma ono cokolwiek wspólnego z waszym ostatnim zachowaniem, w sprawie przyznania galaktycznej podwyżki dla wójta oraz sobie sutych diet ?
  Za to co zrobiliście ludziom, niech was piekło pochłonie ( o ile jest pani wierząca) !!!

  6
  2
 6. Marek pisze:

  Ręce opadają! Referendum w sprawie odwołania wójta i rady gminy w trybie pilnym!

  6
  1
 7. Michalina pisze:

  Zgadzam się REFERENDUM w trybie PILNYM !!!
  Drobna smutna REFLEKSJA
  to MY wybraliśmy tego wójta i tych radnych bezradnych !!!

  6
  1
  • Jajami o asfalt pisze:

   Wcale nie są bezradni. O swój portfel zadbali pierwszorzędnie!
   O wójta dochód również.
   Niestety, nie wykonali celowo i świadomie poprzedniego Rozporządzenia w sprawie ustalenia uposażenia dla wójta i siebie!!!
   Przypadek?

   5
   2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *