zachmurzenie duże
21°
21°
wtorek
Reklama
Pustułki w Cementowni Rudniki
22 maja 2024 r. | 11:18
1

Nowe pokolenie pustułek pojawiło się właśnie u rodziny Kruszywowskich w Cementowni Rudniki, a za parę dni dołączą do niego również sokoły z Chełma z rodzin Cementowskich i Betonowskich. Pierwsze chwile z życia ptaków obserwować można na YouTube dzięki transmisji na żywo z gniazd. Nie warto z tym jednak zwlekać, ponieważ z każdym tygodniem pisklęta diametralnie się zmieniają, a już za miesiąc będą gotowe, by opuścić gniazdo.

Jednak zanim to nastąpi odwiedzi je dr Bartosz Janic z Katedry Ekologii i Zoologii Kręgowców Uniwersytetu Łódzkiego. Ornitolog zmierzy, zważy oraz zaobrączkuje pisklęta. Wydział Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego oficjalnie objął nadzór merytoryczny nad projektem i wspiera Cemex w prowadzonych działaniach. W ramach współpracy z uczelnią przebadany zostanie materiał genetyczny pobrany od piskląt.

Uniwersytet Łódzki zaangażował się również w konkurs ornitologiczny na ciekawe obserwacje z budek lęgowych „Podpatrzone u pustułek!”. Dziekan Wydziału objął patronat nad inicjatywą. Nietypowe lub interesujące sceny z gniazd uwiecznione na zdjęciu (np. zrzucie ekranu z transmisji), nagraniu ekranu lub w prezentacji multimedialnej, internauci mogą przesyłać do końca lipca. Najlepsze prace zostaną nagrodzone lornetkami.

Pustułki "na żywo" można śledzić TUTAJ. /Cemex/Jedna odpowiedź do “Pustułki w Cementowni Rudniki”

  1. GLAZURNIK pisze:

    A dlaczego tak ostatnio śmierdzi w koło cementownik kwasem ? Czy te pisklęta się nie potrują od tego smrodu ? Może dziekan niech to sprawdzi .

    2
    0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *