słabe opady deszczu
piątek
Reklama
fot. UM w Tarnowskich Górach
Przypominamy o obowiązku odśnieżania dachów i chodników
13 lutego 2021 r. | 12:05
5

Informujecie mnie o wielu nieodśnieżonych chodnikach na terenie gminy Rędziny, dlatego przypominam administratorom oraz zarządcom budynków o obowiązku usuwania śniegu i lodu z obiektów budowlanych.

Do obowiązków właścicieli i zarządców nieruchomości należy również o utrzymaniu należytego stanu chodnika przylegającego do nieruchomości.

PAWEŁ GĄSIORSKI5 odpowiedzi na “Przypominamy o obowiązku odśnieżania dachów i chodników”

 1. Ehe pisze:

  Chłodniki przy posesjach to dramat. Niestety dopoki nie posypią się mandaty za nieodśnieżony chodnik przed posesją nic się nie zmieni.

  4
  9
 2. Koniniok pisze:

  Eche…
  znasz bajkę o fokach… ćwoku ?
  ty będziesz lebrze leżał a ja może odśnieżał gminne drogi i chodniki 😀

  12
  1
 3. Ryszard Kontra Idioci pisze:

  Podobno, aż 60 procent Polaków nie czyta żadnych książek. Apeluję więc do tych 40 procent , aby zapoznać się wnikliwie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Jeśli chodnik bezpośrednio przylega do posesji (jej ogrodzenia), wtedy odśnieżanie leży po stronie właściciela posesji. W innych przypadkach do właściciela, administratora drogi, ulicy. Te inne przypadki to : oddzielenie chodnika od granicy posesji np. pasem zieleni lub rowem. Ludzie, nie dajcie się dymać. Czytać, czytać, czytać i do przodu !!!!

  18
 4. rozczarowany pisze:

  Jak ktoś chce się napić piwerka przed blokiem to mandat bo strefa publiczna. Jak trzeba odśnieżyć to też mandat bo strefa prywatna. Pisiorski sam byś się też za odśnieżanie wziął.

  12

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *