bezchmurnie
21°
19°
sobota
Reklama
Program wyborczy Adama Jarugi – kandydata na Wójta Gminy Rędziny
06 marca 2024 r. | 13:14
  Art. sponsorowany
39

Adam Jaruga - kandydat na Wójta Gminy Rędziny przedstawił swój program wyborczy.

Jeżeli mieszkańcy obdarzą Adama Jarugę zaufaniem i wybiorą na Wójta Gminy Rędziny, młodzież do 17 roku życia i seniorzy pow. 70 lat będą mieć darmowe bilety w komunikacji obsługiwanej przez GZK Rędziny, w gminie powstanie skatepark, ruszy budowa ścieżek rowerowych, chodników, będzie nowy, centralny plac zabaw, powstanie targowisko - to tylko niektóre założenia kandydata na Wójta.

Szczegóły znajdują się w materiale wyborczym.

Artykuł został sfinansowany przez KWW Kocham Gminę Rędziny.39 odpowiedzi na “Program wyborczy Adama Jarugi – kandydata na Wójta Gminy Rędziny”

 1. Mieszkaniec Rędzin pisze:

  No to panie kandydacie na początek trzy pytanka :
  1. Czy to UG Rędziny ma uporządkować plac przy swoim budynku ? Tak przynajmniej zostało to zapisane w prezentowanym tutaj materiale wyborczym 🙁 . Już widzę urzędników z taczkami, łopatami i grabkami.
  2. To chyba nie pan jest w stanie zapewnić seniorom po 70 roku życia darmową komunikację GZK. Tym zajęła się już ustawa. Bez pana ingerencji.
  3. Jest pan zdaje mi się humanistą. Czy czytał pan swoją ulotkę wyborczą ? “Nie potrzebne koszty” powinny wyglądać tak : ” niepotrzebne koszty ”
  Niestety nie wygląda to wszystko zbyt dobrze. Nie będę polemizował z pozostałymi informacjami zawartymi w ulotce. Są one zbyt ogólnikowe i to jest ich słabością.

  PS. Z przyłączami gazowymi też nie spieszyłbym się tak bardzo. Unia europejska pracuje nad wykluczeniem paliw kopalnych. No chyba że … po nas już tylko potop !

  17
  1
  • Wyborca z Madalina pisze:

   Pan doktor Jaruga , jako radny powiatu , a zarazem Dyrektor Szkoły w Koninie pewnej zimy miał ogromny problem z odśnieżaniem chodnika prowadzącego do szkoły. Pętaki musiały maszerować środkiem ulicy , bo chodnik był zasypany obficie śniegiem . Wystarczyło tylko pogadać z kim trzeba w powiecie i rozwiązać sprawę. Niestety problem został rozwiązany przez poprawę warunków atmosferycznych.
   Pan doktor , według opinii wielu mieszkańców gminy, nie daje rekojmi rzetelnego działania w razie wyboru na wójta. Poza tym ciąży na nim eksces karny z fałszowaniem dokumentów. To przestępstwo umyślne, scigane z oskarżenia publicznego . Z moralnego punktu widzenia, taka osoba powinna być wyeliminowana z życia publicznego

   10
   2
   • radnykupitaniopolenabrata pisze:

    przydupasie wiewiórkowłosego – lepij polić w piecu łoponami i tym co znajdziesz za stodołą czy chodzić w kufajce? takie obdartusy jak ty, szczające do wiadra w kuchni nie powinny mieć prawa głosu !!! nieodśnieżony chodnik? TO RUSZ SIE I ODŚNIEŻ BO DZIECIAKI PO DRODZE CHODZĄ ! LEŻYSZ PRZED TELEWIZOREM JAK WYBORCA PISU I WIECZNIE COŚ BEŁKOCZESZ malkontencie ale ruszyć ci sie nie chce ! dobrze że ciebie jeszcze nie złapali na alkomat boś taki moralny jak teresa orłowska ze świecą na roratach

    1
    11
    • Wyborca z Madalina pisze:

     radny od pola…….weź coś na wzdęcia, bo ci kloaka MUSK rozsadzi popaprańcu.

     8
     2
     • radnykupitaniopolenabrata pisze:

      jaja żeś umoczył w pomyjach co stoją we wiadrze koło pieca że tak jęczysz jak s*ający kot ? czy poparcie spada twojemu mocodawcy i masz zadanie bojowe wierzgać tutaj i bluźnić jak twoja matka przy zbieraniu źmiorów podczas burzy ???

      1
      8
  • Mieszkaniec Rudnik pisze:

   No i co Jaruga,trochę się z popieprzyło z tym Pakula.Glosy się rozproszą.Co teraz wymyślisz?
   Może darmowe GZK dla wszystkich…

 2. Marian pisze:

  SUPER !!!

  2
  13
  • Mieszkaniec Rudnik pisze:

   Przecież tu nie ma mowy skąd kandydat weźmie na to pieniądze. Czy wie jak wyglądają finanse gminy?
   A może tam jest wielka pustka?
   I co wtedy powie?
   Że nie może realizować programu bo mu poprzedni wójt nic nie zostawił?
   Obłuda i zwykly populizm.Ja sie na to nie dam nabrac,ale niestety wiem,ze prosty lud to kupi.I on o tym wie i juz sie cieszy.Wystarczy spojrzec na ten szyderczy usmiech,ktory bije po oczach.Na tym polega ta milosc do gminy.Nasze głosy potrzebne są temu człowiekowi do zbijania kasy.,a ta w naszej gminie na stanowisku wójta jest zacna.Tu potrzeba człowieka z doświadczeniem w zarządzaniu a nie slodko pierdzą…. sikawkowego.

   15
  • Mario pisze:

   Nie głosuję na Trzecią Nogę Tuska choć by nie wiem co obiecywali .Plakaty ci zrobili nawet nie masz odwagi napisać kto cię sponsoruje .Niepowodzenia

   16
   1
   • Oliver Kahn pisze:

    Nie ma odwagi napisać bo ten tchórz kalkuluje do bólu.

    11
    1
    • Mieszkaniec Rudnik pisze:

     zgadzam się że to tchórz i pinokio w dodatku,troche go znam,hehe…
     Dziwię się tylko,że mu wójt jeszcze kota nie pogonił.Chyba że mają na siebie jakieś haki.Pan doktor to tam zawsze lubił coś pobadac

     10
     1
 3. mieszkaniec Rędzin pisze:

  To wszystko w Rudnikach już jest, bo Militowski o to zadbał, natomiast w Rędzinach nie ma nic, bo takich mieliśmy radnych, że głosowali za innymi miejscowościami nie dbając o własnych wyborców. Nikogo z dotychczasowych radnych z Redzin nie należy wybierać na następną kadencję, bo wszyscy się pchają. Należy ich rozliczyć co dla nas zrobili. To co pisze ten chłoptaś to bardzo mierny program. Należy trochę przeżyć żeby mieć pojęcie o życiu, ten człowiek jest oderwany od rzeczywistości. TRAGEDIA WIELKA GDYBY ZOSTAŁ WYBRANY. WYBITNIE SIĘ NIE NADAJE NA GOSPODARZA GMINY. Ciągle tylko po pieniążki jako dyrektor jako radny powiatowy. Niech się pochwali co zrobił dla Rędzin z powiatu, bo głosował jak mu PSL kazało. Aparatczyk PSL-owski. Niech spojrzy na ul, Szkolną w Rędzinach jak wygląda droga powiatowa i co zrobił. Niech popatrzy wstecz seniorzy w GZK już jeździli od 70 lat za darmo i co koszty były niewspółmierne, bo korzystali mieszkańcy innych gmin, a nasza gmina musiała dotować. Niech się nie ośmiesza my to już przerabialiśmy

  16
  • Gulasz pisze:

   Militowski wprowadził szanowni państwo z 70lat na 75 aby jeździć darmowa Gzk ,dwa zabrał bilet dla krwiodawców,wprowadził że rodziny pracowników Gzk też mają za free bilet to tyle z grubsza

   11
   3
 4. Rudy pisze:

  Panie Jaruga jak Pan może obiecać darmowe bilety do 17 roku życia ??!! przecież to my podatnicy za to zapłacą ,już pan obiecuje nie znając budżetu ,nie ma nic za darmo!!! dlaczego chcę Pan wprowadzic do 17 roku życia a co z 18+?? dyskryminacja???
  a jak Pan obiecuje ,że 70 za free to ustawa o tym mówi ,że jeżdżą za free

  14
  • Roman pisze:

   Bo chodzi o to, żeby wszyscy pracujący mieli 2x droższe bilety. Dzięki temu Seniorzy i Młodzież pojedzie gratis. Tylko przekraczając barierę opłacalności versus samochód, GZK straci już jaką kolwiek klientelę dającą dochód. Może nie będzie wyremontowanej szkoły, fajnego boiska, ale za to niektóre grupy społeczne pojadą limuzyną gratis do miasta. W sumie spoko pomysł, nie podoba się w Gminie – masz darmowy bilet do miasta.

   10
   • Xyz pisze:

    Przecież obiecuje się tylko po to żeby wygrać a nie zrealizować . pewnie dopłaci z własnej kieszeni naiwniacy 🤣

    14
    • Roman pisze:

     Obietnice wyborcze składane przez polityków mogą zostać uznane za przyrzeczenie publiczne w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Zgodnie bowiem art. 919 §1 Kodeksu Cywilnego „kto przez ogłoszenie publiczne przyrzekł nagrodę za wykonanie oznaczonej czynności, obowiązany jest przyrzeczenia dotrzymać.”. Natomiast immunitet materialny, o którym mowa w art. 105 ust. 1 Konstytucji RP, jak również w art. 6 ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora dotyczy tylko działalności wchodzącej w zakres sprawowania mandatu, a w żadnym z rozdziałów ustawy z dnia 9 maja 1996 r. o wykonywaniu mandatu posła i senatora odnoszących się do praw i obowiązków posłów i senatorów nie ujęto w zakresie wykonywania mandatu składania obietnic wyborczych (vide: rozdział III i IV ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora).

     8
     2
 5. Marek pisze:

  Co to za program? Zero polotu!!!
  No ale kocha Gminę Rędziny!!!

  11
  • Roman pisze:

   Proszę Pana, słowo Kocham nie zawsze oznacza to co przywodzi na pierwszą myśl. Określenie “kocham” w tym przypadku może oznaczać kochanie Gminy w cztery litery.

   11
   2
 6. Wyborca z Madalina pisze:

  doktur Jaruga będzie fundował przywileje wybranym mieszkańcom gminy za za ich własne podatniki. To trzeba mieć tupet.!!!!!!!!!
  Gonić partyjnych funkcjonariuszy precz od samorządu.

  16
 7. Mieszkanka Osiedla pisze:

  Chcę spytać pana dyrektora SP w Koninie kandydata na wójta – na temat dróg:
  Ile interpelacji jako radny gminy a następnie radny powiatu złożył Pan w sprawie poprawy infrastruktury dróg w gminie Rędziny. ?
  Co konkretnego zrobił Pan w tym zakresie w trakcie trwania kadencji radnego powiatu?

  15
 8. Lilka pisze:

  Militowski doprowadził do ruiny Gzk Rędziny, przyjdzie MPK o będziecie płacić i płakać , ludzie tam wezmą ogromne odprawy , tego chceta ? chcecie jakieś dzieci do rady gminy które popiera Militowski?

  5
  10
 9. Emeryt pisze:

  Sponsor tego artykułu chyba nie spodziewał się takiej reakcji piszących tutaj … hahahaha !

  15
  1
 10. Lucyna pisze:

  Adaś wygrasz wybory , pogonimy czerwoną cholote z gminy na czele z Militowskim
  całą tą zgraję z gminy wyrzucić

  5
  14
 11. Arkadiusz pisze:

  To jest hit! Najpierw apel o rozsądne inwestycje, a potem obetnica budowy przyłączy gazowych. Szkoda tylko że Pan Adam nie zrobił rozeznania, że za chyba 3 lata będzie ZAKAZ montowania pieców gazowych przez Unie Europejską. Zatem Gmina będzie finansować przyłącza gazowe ludziom na potrzeby kuchenek gazowych? To jest dopiero racjonalność! Ale z całym szacunkiem dla Kandydata, wszystkie postulaty (część jest bardzo słuszna i potrzebna) przekreśla koalicja z której Pan Adam się wywodzi. Nawet najgorszy Wójt w czasach pokoju, będzie lepszy niż najlepszy Wójt w czasach wojny. Po ostatnich potwierdzonych wiadomościach, że politycy Trzeciej Drogi gotowi byli wysłać nas – Polaków do wojny na Ukrainie, po słowach Hołowni nawołującego do wgniecienia Putina w ziemie i słowach, że zaraz będą się u nas działy takie rzeczy, że nie będzie dyskusji, głosowanie na jakiego kolwiek kandydata z nimi powiązanego jest zdradą Ojczyzny. Żadna osoba gotowa do wysłania na śmierć swoich współobywateli nie ma prawa występować w przestrzeni publicznej. Chyba że Pan Adam oficjalnie potępi Trzecią Drogę za napastnicze zapędy i odetnie się grubą linią.

  14
 12. Jola B. pisze:

  wszystkie negatywne komentarze pełne nienawiści pisze Militowski razem z Łęgowikiem i innymi którymi pali się grunt pod nogami bo idzie zmiana, boją się utracić posady i pieniążki , To samo jego nowi kandydaci do rady gminy wylewają tutaj pomyje

  5
  14
 13. Realista pisze:

  PATRZCIE PANSTWO JAKA ZAPANIJE CISZA
  1. Panie Jaruga czy wie Pan jaki jest koszt GZK darmowych biletów dla młodzieży ? Na pewno nie bo skąd ale proszę strzelać.
  2 To samo pytanie z biletami dla seniorów ?
  3 Ruszy budowa scieżek rowerowych. A do jakiego etapu ? Bo ruszyć to sobie mpże. Konkrety!!
  4. Powstanie skate park – ok. Coś Pan pewnie od biedy musi zrobić.

  Najlepiej obiecać ludziom głupoty później nic nie zrobić i kłamać że poprzedni wójt zostawił słaby budzet. Jak to mówił klasyk “ciemny lud wszystko kupi”.
  No chyba że Pana pomysłem jest podniesienie podatków w innych miejscach to proszę o tym powiedzieć, że za “darmowe” bilety zapłacą wszyscy mieszkańcy ale w inny sposób. Proszę już lepiej zostać tym humanistą, poetą, może jakąś barwną postacią literacka tylko nie Pinokiem bo ich w polityce mamy pod dostatkiem. Pana hasło wyborcze powinno brzmieć “nikt Ci tyle nie da co Ci Jaruga obieca” Odpowiedzi od Jarugi się nie spodziewam bo jak to mówią jak masz napisać głupoty nie mów wogole albo udawaj że zapomniałeś zalozyć zębów.

  15
  1
  • Oliver Kahn pisze:

   Ile kosztuje taka promocja na tej stronie może ja też bym sobie wystartował w następnej kadencji ? Można komuś zlecić napisanie jakiejś fajnej historii czy to już wszystko w pakiecie ?

   11
   1
 14. Marek pisze:

  Realista a co ten zostawi dobry budżet???
  Może Jaruga nie zrealizować wszystkich obietnic bo budżet zastanie pusty!!!
  Przecież długi kwitną!!!!

  6
  5
  • Realista pisze:

   To jeśli ma tego świadomość to tym bardziej wychodzi na perfidnego klamcę.

   13
   • Mieszkaniec Rudnik pisze:

    Musi wiedzieć że kasa jest pusta ale obiecanki zawsze dobrze wyglądają i mozna zrzucic na poprzednika..Tak wyblada polityka a my sie tym jaramy jak dzieci.Panie Jaruga,po co to Panu,aż tak Panu źle w życiu finansowo?
    Nogą sie Panu podwinie na tym stanowisku bo nie ma Pan doświadczenia i wiedzy by zarządzać z takiego szczebla i ludzie Pana zgnoja.A tak w szkółce ciepła posadka i uznanie
    Nie lepiej było do sejmiku slaskiego kandydować?

    11
 15. Mieszkaniec Gminy pisze:

  A co z salą gimnastyczą i rozbudową szkoły ? Czyżby zapomniał Pan o tym sztandarowym programie dla Konina?
  Co pan zrobi z 6 mln. 800 tys. zł, które Militowski otrzymał na to zadanie od Rządu PIS ?
  A co z oświetleniem ulicy Parkowej w Koninie ?

 16. Wiosna pisze:

  W programie nic o OCHRONIE ŚRODOWISKA, bo wspomnienie o przyłączach gazowych i rozbudowie kanalizacji to prawie nic.

 17. Sofix pisze:

  Najlepszy jest dopisek pod artykułem czyli “artykuł sponsorowany” . Fajnie sobie kupić żeby o Tobie pisali co się chce a najlepiej wyłącznie dobrze.

  11
  0
 18. Mieszkanka Rędzin pisze:

  Rędziny, wreszcie mają niepowtarzalną okazję wybrać swojego przedstawiciela na fotel wójta. Tylko nie popsujcie tego, bo Pan Pakuła to wyborna kandydatura. Co najważniejsze, jest niepowiązany z żadną polityczną formacją. To człowiek odpowiednio ukształtowany moralnie z cechami przyzwoitości i pracowitości. Jest ogromna szansa podniesienia gminy z kolan. Teraz wszystko w rękach ludzi przyzwoitych, którym dobro gminy leży na sercu.

  6
  6
 19. Zaciekawiony pisze:

  https://zmiany-kadrowe-na-rynku.cire.pl/artykuly/zmiany-kadrowe-na-rynku/lista-osob-ktore-w-marcu-2024-uzyskaly-pozytywna-opinie-rady-do-spraw-spolek-z-udzialem-skarbu-panstwa-i-panstwowych-osob-prawnych

  warto przeczytać

  No proszę jeszcze do powiatu nie poszedł a już… Duża Polityka !
  Panie Michale to gdzie Pan idzie do której spółki? Proszę się pochwalić czekam
  Jakie ma Pan doświadczenie w zarządzaniu czym Pan zasłużył na taki zaszczyt ? Ile to na rączkę będzie Pan zgarniał no i jeszcze kasa jako radny powiatowy nie za pazernie Pan do tego podchodzi ?

  5
  0
 20. MLECZARKA pisze:

  Ad Vocem do zaciekawiony.

  “DOIĆ POLSKĘ MOJĄ PASJĄ”

  GONIĆ PRECZ POLITYKIERÓW Z SAMORZĄDU. !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *