zachmurzenie duże
piątek
Reklama
Problemy z Aglomeracją Gminy Rędziny
03 lutego 2021 r. | 12:33
2

Wojewoda Śląski unieważnił kolejną uchwałę Rady Gminy Rędziny. Mimo gigantycznych środków przeznaczanych na obsługę prawną urzędu, są problemy z przygotowaniem uchwał dla rady. Wojewoda unieważnił uchwałę nr 183/XXXI/2020 Rady Gminy Rędziny z dnia 22 grudnia 2020 r. w sprawie wyznaczenie obszaru i granic Aglomeracji Gminy Rędziny.

Uchwała ta w części § 4 uchwały w zakresie sformułowania: które traci moc z dniem wejścia w życie niniejszej uchwały zgodnie z art. 565 ust. 2 ustawy z dnia 20 lipca 2017 r. Prawo wodne (t.j. Dz. U. z 2020 r., poz. 310) oraz poprzedzającego go przecinka, jako sprzecznej z art. 87 ust. 1 i art. 565 ust. 2 ustawy z dnia 20 lipca 2017 r. Prawo wodne (tekst jedn. Dz. U. z 2020 r., poz. 310 ze zm.), jest niezgodna z Konstytucją RP.

Rozstrzygnięcie nadzorcze w tej sprawie znajduje się poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI2 odpowiedzi na “Problemy z Aglomeracją Gminy Rędziny”

 1. Mieszkaniec Osiedla pisze:

  To kto opiniował tę uchwałę, czy był to prawnik z kancelarii Prawniczej z Krakowa lub inny prawnik ???
  Moj Boże, aż żal to Rozstrzygnięcie Nadzorcze czytać. Tam stwierdzono istotne naruszenie prawa !!!!!!!
  Która to już jest unieważniona uchwała panie wójcie i pani przewodnicząca rady gminy ???

  27
 2. Mieszkańcy Gminy pisze:

  Pani Radna Lidio!
  Prosimy o ustalenie aktualnego wykształcenia Przewodniczącej Komisji Finansów oraz Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej. To wyjaśni mieszkańcom gminy wiele wątpliwości.

  23

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *