zachmurzenie duże
środa
Reklama
WODKAN Zgierz
Problemy w kolejnym przetargu. Niedoszacowana wycena budowy kanalizacji na Kościuszki w Rędzinach
01 kwietnia 2022 r. | 12:20
5

Ogromne problemy z przetargiem na budowę sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej wraz z przyłączami w granicy pasa drogowego w Rędzinach ul. Kościuszki wraz z ulicami bocznymi ma Wójt Gminy Rędziny. Gmina oszacowała inwestycję na 8 300 000 zł i taki budżet ma na ten cel.

Do przetargu wpłynęły trzy oferty i każda o kilka milionów przewyższa budżet gminy.

PPHU Sangaz Waldemar Pacud z Częstochowy zaoferował 12 613 742,25 zł, firma ZTHU Stanisław Krupiński 14 162 815,12 zł, a firma PIS Insbud Sp. z o.o. z Tarnowa 14 320 434,90 zł.

Jeżeli wójt nie dołoży ponad 4 mln zł, przetarg trzeba będzie unieważnić. A z tym może być problem.

PAWEŁ GĄSIORSKI5 odpowiedzi na “Problemy w kolejnym przetargu. Niedoszacowana wycena budowy kanalizacji na Kościuszki w Rędzinach”

 1. Góral Skalisty pisze:

  Grunt, to dobry humor i fakt, że nagrody i premie zostały rozdzielone, a radni podnieśli wójtowi pensje do galaktycznych rozmiarów, prawie 20 koła miesięcznie . !!!
  Ktoś w gminie chyba czuwa nad tymi wszystkimi wyliczeniami do przetargów. Nie ma rozeznania w cenach usług?
  Najważniejsze są teraz : stadion na Lipówce i szkoła za 16 milionów w Koninie.

  15
  1
 2. Bankster pisze:

  Szanowni Radni !
  Pokażcie społeczeństwu, że macie jaja i zaciągnijcie pożyczkę na te inwestycje. Może być nawet z parabanku !
  Inaczej postawicie swojego Szefa w niekorzystnym świetle !

  10
  1
 3. Małgosia pisze:

  Dlaczego mieszkańcy całej gminy mają fundować mieszkańcom z ulicy Kościuszki prezent za dodatkowe 4 mln zł ???

  W czy mieszkańcy z ulicy Kościuszki są lepsi od mieszkańców np, Konin????

  10
  4
 4. Krystyna pisze:

  Słyszałam od koleżanki z Konina, że wieś jest przeciwna budowie kanalizacji. ponieważ dla rolników będzie to dodatkowy kłopot, wzrosną im opłaty. Każdy rolnik ma tam jakieś szambo na ogródku, wyleje za stodołę i jest OK.
  Nawet niektórzy mówili, że jak tylko wójt będzie chciał na siłę im zrobić kanalizacje w Koninie, to nie ma co liczyć na głosy w wyborach.

  9
  3
 5. Agusia pisze:

  Słuchając ostatniej sesji rady gminy rozwalił mnie na łopatki Pan Wiśniewski pouczając , że trzeba z ludźmi rozmawiać, prowadzić merytoryczny dialog…ble ble ble….. iże nie wolno się ludzi bać. itp, itd ble ble ble.
  Panie Wiśniewski, dlaczego zatem od dłuższego czasu, radni boicie się ludzi , organizując sesje oraz komisje z miejsca swojego zamieszkania. Boicie się panicznie spotkać z mieszkańcami face to face? Proszę nie być hipokrytą.
  Pani Pożarlik , czas “tanich bloków” powinien nieubłaganie się skończyć .!! Inflacja wynosi , grubo ponad 10 ℅, nastąpił dramatyczny wzrost cen paliw kopalnych. Sytuacja ta musi wymóc wzrost cen opłat w blokach.Porownajcie drodzy państwo swoje dotychczasowe opłaty za bloki, z cenami w mieście. Tam też funkcjonują ludzie o ograniczonym statusie materialnym. Też im jest ciężko.
  Szanowny Pan Kierownik ZGMiK robi Pan świetną robotę. Niestety, wszystko wskazuje na to , że chcą Pana skanalizować, jako kozła ofiarnego!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *