bezchmurnie
21°
19°
sobota
Reklama
Problem z przetargiem na pompy ciepła i panele fotowoltaiczne dla mieszkańców gminy Rędziny
01 września 2022 r. | 11:49
1

Nie udało się rozstrzygnąć oczekiwanego przez mieszkańców gminy Rędziny postępowania pn. "Budowa instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii na obszarze gminy Rędziny - wg formuły zaprojektuj i wybuduj".

Zakres zamówienia obejmował wykonanie następujących prac budowlano-instalacyjnych i projektowych:
2.1. Panele fotowoltaiczne:
a) Wykonanie niezbędnej dokumentacji projektowej (w ilości 102 kpl oddzielnych projektów) dla montażu 102 kpl. OZE instalacji paneli fotowoltaicznych na potrzeby budynków mieszkalnych jednorodzinnych na obszarze Gminy Rędziny oraz uzyskanie wszelkich wymaganych zgodnie z aktualnym prawem budowlanym uzgodnień, opinii i decyzji.
b) Wykonanie wszystkich robót budowlanych i instalacyjnych wg opracowanych projektów, polegających na dostawie i montażu 102 kpl. OZE kompletów instalacji paneli fotowoltaicznych na potrzeby budynków mieszkalnych i podłączeniu do istniejącej instalacji elektrycznej celem współpracy z układem wraz z udzieleniem gwarancji na wykonane roboty i dostarczone i zamontowane materiały.
2.2. Pompy ciepła powietrzne i gruntowe:
a) Wykonanie niezbędnej dokumentacji projektowej (w ilości 25 kpl oddzielnych projektów) dla montażu 25 kpl. OZE instalacji pomp ciepła powietrznych ( 16 kpl) i gruntowych (9 kpl) na potrzeby budynków mieszkalnych jednorodzinnych na obszarze Gminy Rędziny oraz uzyskanie wszelkich wymaganych zgodnie z aktualnym prawem budowlanym uzgodnień, opinii i decyzji.
b) Wykonanie wszystkich robót budowlanych i instalacyjnych wg opracowanych projektów, polegających na dostawie i montażu 25 kpl. instalacji pomp ciepła powietrznych ( 16 kpl) i gruntowych (9 kpl) na potrzeby budynków mieszkalnych i podłączeniu do istniejącej instalacji celem współpracy z układem wraz z udzieleniem gwarancji na wykonane roboty i dostarczone i zamontowane materiały.

Do przetargu nie przystąpiła żadna firma. Przetarg został unieważniony.

PAWEŁ GĄSIORSKIJedna odpowiedź do “Problem z przetargiem na pompy ciepła i panele fotowoltaiczne dla mieszkańców gminy Rędziny”

  1. inżynier pisze:

    Brak pomp na rynku 😉 Gospodarze niech pamiętają: serwisowanie pompy rocznie może kosztować np 300-500-800zł, zależy od producenta, obecnie jest problem z częściami zamiennymi na rynku, problem też z dobrymi instalatorami bo montują to różni szmaciarze, zbiornik do wody wymaga wymiany – wasze są nieodpowiednie, pompa lubi pracę w temp. 30-35’C a ty macie grzejniki czyli trzeba tam puścić 50-60’C a zatem pompa działa mniej wydajnie –> bierze więcej prądu –> do dużej piętrówki na grzejnikach może być potrzeba fotowoltaiki o mocy powiedzmy nawet 7-8-10kW. A byle jaka tania fotowoltaika też się może zepsuć – grad rozwali panele, falownik się uszkodzi, źle połączone przewody mogą spowodować pożar (np dachu) !! A co montuje osoba wygrywająca przetarg PO NAJNIŻSZEJ CENIE ? TAK ! NAJTAŃSZE POMPY I NAJTAŃSZĄ FOTOWOLTAIKĘ! Gmina powinna zorganizować spotkanie gdzie wam wytłumaczy jak to działa i że to wcale nie jest takie fajne. A ja chętnie coś podpowiem. pozdrawiam

    6
    1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *