słabe opady deszczu
20°
18°
sobota
Reklama
Pościg ulicami Rędzin. 47-letniemu mieszkańcowi Rudnik grozi do pięciu lat pozbawienia wolności
07 grudnia 2021 r. | 12:14
4

Policjanci z częstochowskiej drogówki na co dzień dbają o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Codziennie zatrzymują kierowców, którzy łamiąc przepisy, zagrażają innym. Tym razem w ich ręce wpadł 47-latek z Rudnik, który kierował w stanie nietrzeźwości, a wstępne badanie na zawartość narkotyków wykazało, że mógł też znajdować się pod wpływem metamfetaminy.

Mundurowi patrolowali Rędziny, gdy zauważyli kierującego mercedesem, który nie stosował się do przepisów i zagrażał bezpieczeństwu innych uczestników ruchu drogowego. Nie dość, że jechał z prędkością ponad 100 km/h w obszarze zabudowanym, to w dodatku z taką prędkością wyprzedzał inne pojazdy na podwójnej ciągłej i na przejściu dla pieszych. Policjanci podjęli próbę zatrzymania pirata drogowego, jednak na widok policyjnych sygnałów, mercedes przyspieszył. Mundurowi ruszyli za nim w pościg. Siedzący za kierownicą 47-latek próbował uniknąć kontroli, zjeżdżając z drogi głównej na osiedlową. Tam policjanci zajechali mu drogę, wymuszając zatrzymanie pojazdu. Gdy podchodzili do samochodu, zauważyli, że siedzący za kierownicą 47-latek zamienia się miejscami z pasażerem. Zarówno kierujący, jak i pasażer nie stosowali się do wydawanych przez policjantów poleceń. Podczas zatrzymania, do policjantów podszedł mundurowy z Komendy Miejskiej w Katowicach, który będąc na wolnym był świadkiem całej sytuacji i udzielił kolegom wsparcia. Jak się okazało, kierujący miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie, a badanie na zawartość narkotyków wykazało, że mógł znajdować pod wpływem metamfetaminy. Mężczyźnie została pobrana krew do badań toksykologicznych. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz szereg wykroczeń w ruchu drogowym grozi mu do 5 lat więzienia. /KMP w Częstochowie/4 odpowiedzi na “Pościg ulicami Rędzin. 47-letniemu mieszkańcowi Rudnik grozi do pięciu lat pozbawienia wolności”

 1. ... pisze:

  Coś czuję że to zwolennik referendum hehe

  • Wodnica City pisze:

   Mowiom na wsi że to ten od lepszego jutra koleś ryżego. Dokładał do kampanii.

   • emerytka52 pisze:

    więzienny ćpun jakiś? tak czytam a to policja z czestochowy, to oczywiste, kłomnicoki zapewne odwróciliby głowy w drugą stronę, przeciez to tyle pisania protokołów, lepiej poleżeć, dzielnicowi mają komórki ale nie odbierają, czy tutaj się zatrudnia jakiś odrzut który nie dostał się w częstochowie?

    • Mieszkaniec Osiedla pisze:

     O, ile wiem, w Kłomnicach pracuje żona byłego zastępcy wójta. Może do niej zwrócicie się po pomoc. Pracuje w pionie kryminalnym to powinna wszystko ogarnąć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *