bezchmurnie
15°
12°
środa
Reklama
Policja zabezpieczyła 150 tys. nielegalnych papierosów na terenie gminy Rędziny
02 lutego 2022 r. | 12:22
8

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z komendy w Częstochowie zatrzymali parę, która posiadała znaczne ilości papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Usłyszeli oni już zarzuty. Za narażenie budżetu państwa na uszczuplenie podatku w kwocie ponad 150 tys. zł grozi im wysoka grzywna.

Nieumundurowani policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą częstochowskiej komendy, codziennie gromadzą i analizują informacje dotyczące przestępstw popełnianych na terenie miasta i powiatu. Dzięki temu w ubiegłym roku zabezpieczyli oni 327 kilogramów nielegalnego tytoniu, 400 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, 380 litrów spirytusu i odzyskali 6 pojazdów o łącznej wartości ponad 2 milionów złotych.

Dwa dni temu, na podstawie uzyskanej informacji, zatrzymali oni małżeństwo 39-latków, które w samochodzie i na terenie jednej z posesji w gminie Rędziny przechowywało znaczne ilości nielegalnych papierosów. Policjanci znaleźli w ich aucie 35 tysięcy papierosów bez polskich znaków akcyzy, a w wyniku przeszukania ich posesji - kolejne 100 tysięcy sztuk.

Ze wstępnych wyliczeń wynika, że wartość uszczuplenia należności podatkowych na rzecz Skarbu Państwa mogła wynieść prawie 150 tysięcy złotych. Za przestępstwo skarbowe grozi im teraz wysoka grzywna. /KMP w Częstochowie/8 odpowiedzi na “Policja zabezpieczyła 150 tys. nielegalnych papierosów na terenie gminy Rędziny”

 1. hałabała pisze:

  Nie mówi sie 100 tys sztuk tylko 500 wagonów, to masz niewiele wiecej niż worek kartofli, czyli tak niewiele, na rower to można zabrać. Może pomnóż przez 1000 i napisz że to drobinki zmielonego tytoniu to większe wrażenie na tych wyborcach pisu zrobisz?!
  Jakby nie było takiej biedy to ludzie by nie musieli tego kupować. To bieda popycha do przestępstw, a ojcami biedy są korporacje które was okradają płacąc marne 3000 zł.
  Może o tym zaczniesz pan pisać to coś mądrego tu przeczytamy?

  1
  12
  • Fan Disco Polo pisze:

   Hałabało, brudna pało !
   Bździsz na forum bez sensu, ty kolbooprawco ryżego.
   Kiedy policja zabierze się za melinę alkoholowo – tytoniową na Osiedlu ?
   Trzeba skończyć z tymi trucicielami!!!

   12
   1
   • hałabała pisze:

    Osiedlowy obszczymurze o iloczynie inteligencji kozłowickiego pustaka z wystawki !

    Chcesz mieć fajną d*pe na sobote ??

    TO SE UMYJ !! 🙂

    10
  • Obiektywny pisze:

   hałabała
   W korporacjach płacą według ciebie mało.To może przenieś się do prywaciarza. Oni teraz płacą ludziom powyżej 6000,- na rękę .!!!

   11
  • Nikotyniarz pisze:

   500 dużych kartonów, w których mieści się po 10 paczek papierosów w każdym kartonie , zmieścisz do worka po ziemniakach?

  • Żuraw pisze:

   Widać pierdolniety jesteś!!! To jak jesteś biedny to bedziesz kraść, jak nie masz co porucha to będziesz gwałcił ?? Zmień dilera

 2. Mieszkaniec Osiedla pisze:

  hałabała !
  ryży cwaniak lubi cofniętych w rozwoju. Łatwiej takim dyrygować. Tacy jak ty, z powodu ograniczenia intelektualnego, zrobią wszystko, czego od nich zażąda.
  Warto się szmacić.- (kukizować) ?
  Nie mieć swojego zdania, honoru, wstydu ? Warto być popychadłem ryżego cwaniaka ?

  11
 3. Mieszkaniec Osiedla pisze:

  Ale ten elegancik ma zacne krągłości, ale bym chciał zeby mnie zakuł kajdankoma i tak ścisnoł i tak ECH aż sobie świece zapale i harnasia otwiere.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *