zachmurzenie małe
20°
17°
sobota
Reklama
Po co im szkolenia? Lepiej nie mieć tej wiedzy…
29 kwietnia 2021 r. | 12:38
12

Podczas jednej z sesji Rady Gminy Rędziny, radna Lidia Warwasińska, widzą co się dzieje w gminie Rędziny, złożyła wniosek o zorganizowanie szkoleń z zakresu ustawy o samorządzie gminnym oraz ustawy o finansach publicznych dla pracowników Urzędu Gminy Rędziny i podległych jednostek, radnych oraz sołtysów.

Każda sesja pokazuje, że tego rodzaju szkolenia są wręcz wskazane, gdyż zdecydowana większość radnych nie ma pojęcia o samorządzie. Podobnie pracownicy urzędu, nie radzą sobie zbyt dobrze z ustawami i przepisami (wskazało to ostatnio RIO w swojej kontroli).

Co radnej Warwasińskiej odpowiedział wójt? Wójt nie widzi konieczności zorganizowana szkoleń dla osób, które nie są tym zainteresowani. I ma rację. Lepiej współpracować z osobami, które nie mają pojęcia o samorządzie, niż z osobami świadomymi.

Wniosek radnej oraz odpowiedź wójta znajdziecie poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI12 odpowiedzi na “Po co im szkolenia? Lepiej nie mieć tej wiedzy…”

 1. Mieszkaniec gminy pisze:

  Obecny wójt wszyscy mieszkańcy wiedzą skąd przyszedł do pracy w Urzędzie Gminy Rędziny na stanowisko wójta .
  Nigdy nie posiadał wiedzy oraz żadnego doświadczenia z zakresu działalności samorządu gminnego .

  Jak można zauważyć śledząc uważnie stronę BIP- u Urzędu Gminy Rędziny wójt od niedawna z samorządu gminnego uczynił “przedsiębiorstwo” i na wszystkie ważne zgłaszane zapytania nie udziela odpowiedzi tłumacząc się tajemnicą przedsiębiorstwa,

  38
 2. Mieszko pisze:

  Ta osoba nie ma pojęcia zielonego o samorządzie gminnym natomiast ma pojecie ile ma wpłynać co miesiąc na konto z urzedu i z wodociàgów za pełnienie funkcji.
  A miał sobie obniżyć wynagrodzenie!!! To był jego pierwszy argument który wysunął na spotkaniech z mieszkańcami..

  28
 3. Wyborca Podatnik pisze:

  Jeśli radni nie są zainteresowani szkoleniami i radzę szybciutko zrezygnować z funkcji i nie kompromitować się w oczach Wyborców!!!!!
  Nie mam zamierzam
  płacić podatków na kogoś, kto nie ma zielonego pojęcia o tym co robi i nie wykazuje chęci podniesienia wiedzy!!!!!!
  My cwaniaków nie chcemy!!!!!

  26
 4. JANUSZ pisze:

  Dobra cwaniaczki – dlaczego zawetowano budowę sali gimnastycznej w szkole w Koninie a będzie za to boisko dla jakiegoś podrzędnego klubu kopiącego piłkę? Przecież piłka nożna to sport dla prostactwa a KRZEWIENIE KULTURY FIZYCZNEJ WŚRÓD NAJMŁODSZYCH JEST CHYBA RZECZĄ BARDZO WAŻNĄ !? BO jeśli nie zachęcisz maluchów i młodzików do uprawiania sportu to bedą siedzieć przed komputerami i tyć a my będziemy płacić w podatkach na służbę zdrowia która zostanie zmuszona do obsługi takich schorowanych później ludzi. Dlaczego radni głosowali przeciwko sali? Jaki oni mają średnio iloraz inteligencji albo jaki mieli interes forsując teki bezmyślny pomysł?

  31
  1
  • Grażyna pisze:

   Dobrze, ze radni nie zgodzili się na budowę sali gimnastycznej w Koninie. Szkołę trzeba przenieść na Osiedle w Rędzinach. Tam są bardzo dobre warunki dla uczniów. I nie ma co nad tym dalej dywagować.!!!
   Nie wolno również dopuścić do budowy boiska piłkarskiego, gdyż mając na uwadze poziom gry, a także ligę, w jakiej grają nasi piłkarze, byłoby to roztrwonieniem pieniędzy podatników. !!!
   Wszystkie środki planowane na te inwestycję należy bezwzględnie przeznaczyć na priorytetowe działania jakimi są :dalsza rozbudowa kanalizacji oraz remont dróg gminnych. !!!!
   Myślę, że do czasu REFERENDUM, pan wójt oraz państwo radni podejmą właściwe kroki !

   16
   4
  • Mieszkaniec gminy pisze:

   Panie Januszu to drugie boisko będą budować dla LOTNIK Kościelec ?

   Z tego co można było usłyszeć oglądając sesję z dnia 30 III .2021 r. podczas której wójt mówił o inicjatywie radnej z Kościelca ( zapewne to jego własny wniosek) przeniesienia środków przeznaczonych na budowę sali gimnastycznej w Koninie na Kościelec.

   Radna z Kościelca prosiła o sprostowanie wypowiedzi wójta twierdząc ,że nie zgłaszała takiego wniosku żeby przenieść pieniądze z Konina do Kościelca.

   Wójt bardzo ciekawie odpowiedział radnej w ramach sprostowania

   z tego co to powiedziano

   Wnioskuję ,że to był jego własny wniosek , gdyż od początku był przeciwny budowie sali gimnastycznej w szkole w Koninie teraz chce zrealizować odwodnienie w Kościelcu aby pozyskać sobie radnych z Kościelca

   Zobaczymy jak radni z Kościelca zagłosują przy udzielaniu absolutorium wtedy wszystko będzie jasne jak słońce na niebie.

   10
 5. Cecylia pisze:

  Osobiście uważam, że szkoła w Koninie to bardzo duży koszt dla budżetu naszej gminy, dzieci uczy się niewiele, a nauczycielom należy płacić tak, jak w każdej innej szkole, gdzie dzieci jest w klasie dużo. Czy to jest sprawiedliwe na pewno nie. Kiedyś był zamiar zlikwidować szkołę w Koninie i dowozić dzieci do innych gminnych szkół. Na pewno byłoby taniej. Wracając do szkoleń to wielka głupota zgłoszona przez radną, po co koszty z budżetu, na radnych mieszkańcy powinni wybierać ludzi do tego przygotowanych i wykształconych. To apel do wyborców żeby zapoznali się z wykształceniem kandydatów na radnych, żeby później nie było kosztów z budżetu gminy. Pytam po co szkolenie dla sołtysów skoro niektórzy są już kilka kadencji i znają procedury samorządowe. Myślę, że Wójt na stanowiskach urzędniczych zatrudnia ludzi z odpowiednim wykształceniem z przygotowaniem i doświadczeniem zawodowym. Chociaż w tym przypadku jest wiele wątpliwości skoro w urzędzie pracuje rehabilitantka co ona tam robi liczą się znajomości i układy. To woła o pomstę do nieba i z tego należałoby Militowskiego rozliczyć. Wkrótce zaczną się referenda w gminach o odwołanie wójta i rady, więc u nas należy założyć komitet referendalny i zbierać podpisy na
  pewno ludzie już mają dość tych nieudaczników i odpowiednio zagłosują. TO JEST CZAS NAJWYŻSZY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  14
  3
  • Mieszkanka Gminy pisze:

   Cecylio uważam ,że szkoła w Koninie powinna posiadać salę gimnastyczną mamy przecież XXI wiek.
   W szkole w Koninie jest dzieci prawie tak, jak w każdej innej szkole, np. w Kościelcu.

   Cecylio co do wniosku w sprawie szkolenia to przypominam , że radnymi zostają mieszkañcy którzy nie zawsze posiadają wiedzę w zakresie funkcjonowania samorządu.

   Cecylio kto stoi w miejscu nie rozwija się ten się cofa .
   Wójt po 7 latach pracy na stanowisku wójta zachowuje się jak nowicjusz co dopiero mówić o radnych.

   Cecylio kiedy ostatni raz słyszałaś sołtysów podczas obrad sesji pozbawiono ich możliwości wypowiedzi ???

   Cecylio na co wójt wydaje nasze podatki dowiesz się już niedługo .
   REFERENDUM !!!
   REFERENDUM !!!
   REFERENDUM !!!

   16
   1
   • Mieszkaniec Osiedla pisze:

    XXI wiek tutaj nie ma nic do rzeczy, a jedynie względy ekonomiczne i infrastrukturalne. Nie można utrzymać czegoś, jedynie dlatego , że taka jest wola mieszkańców danej miejscowości.
    Uważam za słuszne przeniesienie szkoły z Konina do Rędzin. Z uwagi na posiadany gminny park samochodowy, będzie bardzo łatwo dowozić dzieci do szkoły.
    Co do szkoleń i podnoszenia kwalifikacji radnych, uważam, że powinny one odbywać się cyklicznie, a zakończenie powinno być uwieńczone zdaniem egzaminu państwowego. Jaki jest poziom wiedzy samorządowej radnych możemy przekonać się oglądając sesje rady. Ze zgłoszonymi przez radnych wnioskami i petycjami też najlepiej nie jest. Problem ten niestety dotyka większości rad gmin w Polsce. Brak wiedzy merytorycznej.
    I albo wynika to z czysto skalkulowanego lenistwa, albo z braku dostatecznej wiedzy !!!
    Jeśli słucham, że ostatnia skarga dotycząca e-PUAP przez większość radnych została odrzucona jako bezzasadna, skłaniam się do stwierdzenia, iż radni Ci nie wiedzą w ogóle o czym mówią, i z jaką skalą problemu mają do czynienia. Niestety, to jest bardzo przykre, jakiego pokroju ludzie reprezentują nasze interesy. Z drugiej zaś strony, nie ma co się dziwić podjętym stanowiskom niektórych radnych, skoro ich najbliżsi są zatrudnieni w Jednostkach Samorządu Terytorialnego, lub podległych im podmiotach. Tutaj to pole wymaga bezwzględnego i energicznego uporządkowania, w taki sposób, aby umożliwić radnym swobodne i spokojne działanie, nie obarczone strachem o losy swoich najbliższych. Nie może być tak, że do rady gminy wybierane osoby, których krewni są zatrudnieni w JST, lub podmiotach podległych wójtowi. Taki radny będzie w pewien sposób “ubezwłasnowolniony”, a podejmowane przez niego decyzje w radzie, mogą mieć wpływ na dalszą karierę zawodową jego krewnego. Ponadto trzeba spowodować tak, aby krewni radnych, nie mogli być zatrudnieni na stanowiskach w JST, w okresie sprawowania mandatu przez radnego z ich rodziny. Można w sposób bardzo prosty to wszystko uporządkować, tylko pytanie jest następujące, czy starczy determinacji.
    To uważam rozwiąże problem “politycznej korupcji” w JST.

    10
    1
 6. Mieszkaniec Osiedla pisze:

  Czy remont szkoły w Koninie został już zgłoszony do Prokuratury ?
  Ponoć doszło tam do rażących nieprawidłowości w zmianie konstrukcji budynku ?

  16
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *