bezchmurnie
25°
23°
piątek
Reklama
screen https://www.facebook.com/1209211957/videos/10220601761653199
“Pirat drogowy z Rędzin” z zarzutami. Grozi mu kilka lat odsiadki!
21 października 2021 r. | 08:00
7

Prokuratura Rejonowa w Częstochowie skierowała do Sądu Rejonowego w Częstochowie akt oskarżenia przeciwko 39-letniemu Rafałowi K., dotyczący narażenia pieszych na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia oraz naruszenia sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W toku dochodzenia ustalono, że 6 czerwca 2021 roku w Rędzinach koło Częstochowy, kierujący samochodem osobowym marki VW Rafał K. wyprzedzał cztery pojazdy, które zatrzymały się przed przejściem dla pieszych. W ten sposób stworzył realne zagrożenie potrącenia przechodzących przez przejście czterech osób, w tym dwóch dzieci w wieku 7 i 3 lat. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę monitoringu, należącego do Urzędu Gminy w Rędzinach.

Ponadto stwierdzono, że w 2011 roku Rafał K. był skazany na karę 7 lat i 6 miesięcy za spowodowanie w stanie nietrzeźwości śmiertelnego wypadku drogowego i ucieczkę z miejsca zdarzenia. W wyroku tym sąd orzekł także wobec niego dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W postępowaniu przedstawiono Rafałowi K. zarzut narażenia pieszych na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz zarzut naruszenia sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Przesłuchany przez prokuratora Rafał K. przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw.

Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Częstochowie zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie, które w trakcie dochodzenia zostało przez sąd zamienione na środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji i nakazu powstrzymywania się od prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Rafał K. był również w przeszłości karany za przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Przestępstwo narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu jest zagrożone karą pozbawienia wolności do 3 lat, a przestępstwo naruszenia sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. /PO w Częstochowie/7 odpowiedzi na ““Pirat drogowy z Rędzin” z zarzutami. Grozi mu kilka lat odsiadki!”

 1. Mieszkaniec Osiedla pisze:

  Ładnie umiesz kopiować czyjeś artykuły.
  I zapamiętaj. Nigdy, ale to nigdy nie uda ci się mnie zablokować.

  1
  6
 2. Mieszkaniec Osiedla pisze:

  Moje pytanie do wójta związane jest z budżetem gminy.
  Ile pieniędzy zostało wydane na nagrody, premie , dla urzędniczek w okresie pandemii, kiedy to ruch w urzędzie był ograniczony, a przez pewien czas nie było możliwości załatwienia spraw w gminie. Chodzi o rok 2020/2021 .
  Kiedy ujawni Pan wszystkie oświadczenia majątkowe osób pracujących w gminie ?
  Panie Redaktorze, robi Pan potwornie świetną robotę. Gdyby nie ten portal , takiego **uja byśmy wiedzieli , co dzieje się w gminie !!!
  Jest Pan solą w oku władz gminy. Świetna, rzetelna, dziennikarska robota. !!!
  A, ty koleś, piszący post wyżej, podszywający się pode mnie, miej odwagę i ujawnij kim jesteś.

 3. Mieszkaniec Osiedla pisze:

  Wieśniaku z komentarza wyżej, który się pode mnie podszywa. Jesteś na tyle ograniczony, że nie masz pojęcia co wójt może “ujawnić” a co nie leży w jego gestii, więc właśnie dlatego piszesz te peany na cześć gunski. Tfu. Dopóki nie miałeś internetu tylko rodzina wiedziała, z jakim ograniczeniem intelektualnym przyszło ci żyć.

 4. Mieszkaniec Osiedla pisze:

  Wieśniaku z komentarza wyżej, który się pode mnie podszywa. Jesteś na tyle ograniczony, że nie masz pojęcia co wójt może „ujawnić” a co nie leży w jego gestii, więc właśnie dlatego piszesz te peany na cześć gunski. Tfu. Dopóki nie miałeś internetu tylko rodzina wiedziała, z jakim ograniczeniem intelektualnym przyszło ci żyć.

  • Mieszkaniec Osiedla pisze:

   Co wójt może , a czego nie może, ujawniono w Opinii RIO, te wasze mądrości!!!
   Totalna kompromitacja dla urzędu i wstyd dla mieszkańców gminy.
   Ale masz za mały rozumek, aby to ogarnąć !!!
   Jesteś zwykłym popychadłem ryżego !!!

 5. Mieszkaniec Osiedla pisze:

  A ty gunska zapisz sobie na czerwono: NIE UDA MI SIĘ ZABLOKOWAĆ GŁOSU ROZSĄDKU NA TEJ MANIPULACYJNEJ STRONCE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *